Férfi NB I B: Hosszabbításban verte a Veszprém a Vasast
21
2019
2019. október 21.  |  10:10
A kezdeti botladozás után, úgy tűnik, rátalált a "győzelmi útra" a Veszprém után a Honvéd ellen is diadalmaskodó Nyíregyháza az NB I B piros csoportjában. A veszprémiek a szabolcsi vereség után majdnem kiengedtek egy nyert meccset a kezükből, de végül hosszabbítás után "legyűrték" a Vasast. Miskolcon tudott nyerni a Salgótarján, a BKG közel 30 pontos verést mért a TF-BP-re, a Budafok pedig már az első félidőben eldöntötte az MTK elleni összecsapást. A zöld csoportban a szolnoki fiatalok megállították a Cegléd menetelését, a SMAFC óriásit hajrázva Békésen, a Pécsi NKA pedig nagy küzdelemben Újpesten őrizte meg veretlenségét. Az Óbuda a Tiszaújvárost, a Kecskemét a Győrt verte biztosan, a DEAC fiataljai pedig inkább küzdelmes, mint látványos találkozón a Pápánál bizonyultak jobbaknak. Bonyhádon megszerezte első győzelmét az Eger.

MEAFC-Miskolc - Salgótarjáni KSE 78-88

Az első etapban sokáig fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd a 9. és a 12. perc között egy 10-2-t "futva" 7 ponttal megugrott a légiósát, Austin Thorntont nélkülöző, Kozák Márton (20/3 pont, 3 eladott labda), Takács Dániel (14/6 pont, 6 lepattanó, 9 gólpassz), Homoki Donát (13 pont, 11 lepattanó) és Lippai Szabolcs (12 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett, 4 eladott labda) találataira építő hazai gárda. Egy 6-0-lal reagált a Salgótarján, amely a folytatásban tapadt a vendéglátókra, sőt a félidő hajrájában ki is egyenlített, de minimális előnnyel végül a MEAFC térhetett pihenőre. A harmadik negyed közepén, a 23. és a 27. perc között egy szédületes 20-4-es "robogással" 15 pontos előnyt szereztek a Dominik Herendic (20/3 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz)-Sömenek Martin (17/3 pont - 17 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 5 eladott labda)-Berkics Bence (10/6 pont)-Boinitzer Dávid (10 pont, 8 lepattanó, 5 szerzett labda 3 gólpassz)-Hajdu Márton (10 pont, 8 lepattanó) ötösfogat "húzta" vendégek. Úgy tűnt, innen már nincs visszaút, a záró etap elején 20 pont fölé nőtt a különbség, a szakasz közepén azonban hosszú hajrát nyitott a MEAFC, támadásban "megállt" a Salgótarján. A 39. percben egy 13-1-gyel 10 ponton belülre kerültek a vendéglátók, de korábban nagyon "elengedve" ellenfelüket alulmaradtak, a nógrádiak pedig úgy is nyerni tudtak, hogy az utolsó nagyjából hat és fél percben nem dobtak mezőnykosarat.

Budafok - MTK-Elite Basket 95-77

Az első percek kiegyenlített játéka után roppant egyoldalú lett a találkozó. Az 5. és a 13. perc között egy 25-6-os "száguldással" 20 ponttal elhúztak Puszta Dávid (19/3 pont, 5 eladott labda, 6 gólpassz), Kovács Soma (15/12 pont, 8 lepattanó, 3 szerzett labda, 7 gólpassz), Mészáros Bence (14/9 pont), Lados Erik (14 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda, 7 gólpassz) és Varga Dániel (13/3 pont, 5 lepattanó) vezetésével, azaz egységes csapatjátékot bemutatva a hazaiak, akik lendületben maradva, szünetre közel 30 pontos előnyt szerezve gyakorlatilag 20 perc alatt eldöntötték a találkozót. A második félidőt ugyan 10 ponttal megnyerte a Takács András (12 pont)-Nagy Szabolcs (11/3 pont, 6 lepattanó) duó vezette MTK, de a remek első félidőt produkáló hazai gárda sima sikerét nem tudta kétségessé tenni.

Budapesti Honvéd SE - Hübner-Nyíregyháza Blue Sharks 78-92

Félidőben 4 ponttal még az elsősorban Stefán Dávid (15 pont, 8 lepattanó), Kopácsi Ákos (14/9 pont, 4 eladott labda, 3 gólpassz) és Horváth Ákos (13/9 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz) eredményes játékára alapozó hazai együttes vezetett. Térfélcsere után azonban a Tóth Gergely (24/9 pont, 9 lepattanó)-Bryton Hobbs (24/3 pont, 7 lepattanó, 6 gólpassz)-Bazsó Brúnó (15/6 pont, 10 lepattanó, 3 gólpassz) trió vezérletével egyértelműen kézbe vette a játék irányítását a vendég Nyíregyháza, amely szünet után 56 - a 3. és a 4. negyedben egyaránt 28-28 - pontot szerezve, lepattanózásban 45-35-re felülmúlva a hazaiakat végül biztos győzelmet aratott.

HOYA-Pannon Egyetem Veszprém - Vasas Akadémia 92-91 hosszabbítás után

Az első 20 percben pontosabban játszva 9 pontos előnyt szerzett a jórészt Körtélyesi Gergely (15/9 pont - 16 mezőnykísérlet -, 9 lepattanó, 3 eladott labda), Medve Máté (14/6 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda, 6 gólpassz), Füzi Róbert (14/6 pont, 4 eladott labda), Kovács Ádám (12/3 pont, 6-6 lepattanó, gólpassz és szerzett, 3 eladott labda), Czirbus József (11 pont - 4/4 dupla, 3/3 büntető -, 5 lepattanó) és Madár András (10/6 pont) pontjaira építő hazai együttes. A Veszprém a hajrában biztos győztesnek tűnt, a 39. percre 80-69-es hazai vezetéssel fordultak a felek. Az utolsó két percben azonban a Csík Richárd (23/6 pont, 3 lepattanó)-Debreceni Dániel (15 pont, 11 lepattanó, 5 eladott labda)-Moravcsik Áron (15 pont, 7 lepattanó, 4 szerzett, 5 eladott labda, 6 gólpassz)-Barócsi Ádám (15/3 pont, 8 lepattanó) kvartett vezette Vasas egy szédületes 13-2-vel - a rendes játékidő végén Moravcsik 3 büntetőjével - hosszabbításra mentette a mérkőzést. A ráadásban szinte végig váltott vezetéssel haladtak a felek. Az utolsó másodpercben Medve Máté 91-91-nél dobhatott büntetőket, egyet bedobott, így végül drámai végjáték után hazai siker született.

BKG-Príma SE - TF-BP 87-60

Egyetlen - jelesül a második - jó negyed igen kevés volt az élvonalból való kiesése után jelentős átalakuláson áteső, s az utóbbi hetekben javuló formát mutató, ezúttal a Kiss Ádám (12/3 pont), Kerkai Ákos (11/3 pont, 4 lepattanó) és Timkó Norbert (8 pont, 14 lepattanó) vezette TF-BP együttesétől az ezúttal csapatként remekül működő szigetszentmiklósi gárda otthonában. A hazaiak a 26-14-re megnyert első negyeddel, valamint a 47-25-re megnyert második félidővel alapozták meg váratlanul sima, magabiztos sikerüket, amelynek fő letéteményesei Nagy Benedek (15/12 pont, 3 lepattanó, 6 gólpassz), Nagy Botond (15/6 pont, 5 lepattanó, 4 eladott labda, 11 gólpassz), a 16 percet játszó Bán Tibor (14/6 pont, 3 lepattanó), Nick Allen (14 pont, 6 lepattanó, 2 blokk) és a 8 perc alatt 9 pontot szerző Meleg Károly voltak.

Nagykőrösi Sólymok KE - Bajai Bácska FKE 61-68

Bő 37 percig fej-fej mellett haladtak a felek, majd a Fehér Péter (18/9 pont)-Lakosa Ákos (14 pont - 14 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 3 gólpassz)-Cristopher Viqueira (11/9 pont, 7 lepattanó) trió vezette hazai együttes a végjátékra "elfogyott". A lepattanózásban a vendéglátókat 50-39-re felülmúló, elsősorban Pongó Martin (15/9 pont, 7 lepattanó, 6 gólpassz), Jakab Péter (15/6 pont - 15 mezőnykísérlet -, 12 lepattanó, 5 eladott labda) és Milos Vukicsevics (13 pont, 5 lepattanó) kosaraira apelláló bajaiak egy 8-0-s utolsó bő két és fél perccel a Sólymok együttese fölé kerekedtek.

PVSK-Cargate - MAFC 83-93

Az első félidőt a pécsi fiatalok Riskó Dávid (20/3 pont, 4 lepattanó), Veljko Dragasevic (18/9 pont, 4 lepattanó), Popadic Miljan (14/6 pont, 4 lepattanó) és Kocsis Zalán (13/6 pont, 5 lepattanó) jóvoltából szó szerint kiegyenlítetté tudták tenni, hiszen 44-44-es egyenlő állással térhettek pihenőre a felek. A MAFC remek harmadik negyedének, egységes csapatjátékának, azon belül pedig Ryan Richmond (18 pont 10 lepattanó, 3 gólpassz), Csapai Péter (13/6 pont, 4 lepattanó), Lakits András (11/6 pont), Misek Levente (11 pont, 4 gólpassz), Bordács Soma (10 pont, 6 lepattanó) és Harazin Tamás (10 pont, 3 lepattanó, 5 gólpassz) eredményességének köszönhetően győzött Pécsett.

KTE-Duna Aszfalt - Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC 98-78

Két és fél perccel az első negyed vége előtt 19-18-ra még a vendég győriek vezettek, ám ezt követően az első negyed végén bemutatott 10-0-át a második etap első bő három percében egy 15-4-gyel "megfejelve" 20 ponttal elhúztak a Kucsera Dániel (31/3 pont, 4 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda, 6 gólpassz), Molnár Dániel (19/6 pont), Chester Lewis (13/3 pont, 8 lepattanó, 6 gólpassz), Lukács Döme (13/3 pont, 4 gólpassz) és Orgona Gerő (10 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz) vezette kecskeméti fiatalok. Erre egy 7-0-lal felelve próbált közelíteni a Győr. A félidő hajrájában váltva estek a kosarak, 14 pontos hazai vezetéssel tértek pihenőre a felek. A harmadik negyed első felében állandósult a 15 pont körüli különbség, amely a 27. percben 19-re nőtt. Nem törtek meg az elsősorban Csaba György (19/3 pont, 3 lepattanó, 4 eladott labda), Berneczei László (18 pont, 13 lepattanó, 4 eladott labda), Rátvay Tamás (13/3 pont, 5 eladott labda, 4 gólpassz) és Rátvay Balázs (10 pont, 7 lepattanó) kosaraira alapozó vendégek, egy 10-0-lal 10-en belülre kerültek. A fordulatos szakasz vége a hazaiaké volt, akik egy 10-2-vel zárva a szakaszt 17 pontos előnyt szereztek, a záró etap előtt eldöntötték a találkozót, s végül kerek 20 pontos győzelmet arattak.

Omnia Pub&Food Békés - SMAFC 73-81

A kiegyenlített első félidő után a harmadik etap egyértelműen a Danijel Krsztics (20/6 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz)-Koma Dániel (17 pont, 9 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda)-Lógár Bence (14 pont, 8 lepattanó)-Kertész Dániel (13 pont, 9 lepattanó, 6 gólpassz) kvartett hatékony játékára alapozó hazai csapaté volt, amely a 32. percben 15 ponttal vezetett. A 32. és a 37. perc között azonban a vendég soproniak elsősorban Bakk Krisztián (18/6 pont, 10 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 gólpassz), Soós Bence (16/12 pont, 3-3 lepattanó, gólpassz, szerzett és eladott labda), Czukor Bence (16/6 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) és Márkus Tamás (12/6 pont, 4 lepattanó, 7 gólpassz) jóvoltából egy szédületes, 25-7-es rohammal a maguk javára fordították a találkozót.

Óbudai Kaszások - Tiszaújvárosi Phoenix KK 95-63

A második negyedet leszámítva irányította a játékot, s fölényben játszott a Steve Rosemond (23/15 pont - 4/4 dupla, 5/5 tripla - 6 lepattanó, 4 szerzett labda, 5 gólpassz), Ondima Olivér (22/3 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda) és Bencsik Barnabás (10/6 pont, 3-3 gólpassz, szerzett és eladott labda) vezette Óbuda, amely simán verte a borsodiakat, akiktől egyedül a mezőny legeredményesebb játékosa, Jake Martin (24/6 pont, 11 lepattanó, 6-6 gólpassz és eladott labda) jutott 10 pont fölé.

Újpest-MT - Pécsi NKA 69-72

A végig kiélezett, szoros, fordulatos összecsapást a záró etap közepén egy 8-2-es rohammal döntötték el az Aleksza Dobrijevics (18 pont, 12 lepattanó), a két tripláját a kritikus időszakban beemelő Scherer Bálint (14/6 pont - 15 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 4 gólpassz), Benke Kristóf (14/6 pont, 4 lepattanó) és Meleg Gergő (10/6 pont - 12 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 3 eladott labda) találataira építő pécsi fiatalok. Az újonc vendégek az ezúttal a Surmann Gábor (21/3 pont, 7 lepattanó, 6 eladott labda, 3 gólpassz)-Darion Rackley (18/6 pont - 18 mezőnykísérlet -, 3-3 lepattanó és eladott labda, 5 gólpassz)-Dr. Franczva Ádám (15 pont, 5 lepattanó, 3 blokk) trió vezette újpestiek otthonában is megőrizték veretlenségüket.

Szolnoki Olajbányász U23 - Ceglédi KE 66-60

A két csapat nyáron, az NB II-es osztályozón már összecsapott. Ezúttal egy hihetetlen hullámzások tarkította mérkőzést játszottak egymással a felek. Az első negyed után 22-4-re vezetett a Gilszki Erik (17/12 pont, 3 lepattanó), Rudner Gábor (15/9 pont, 6 lepattanó), Csák Bence (14/6 pont, 3 gólpassz), valamint Samuel Taiwo (7 pont, 15 lepattanó, 2 blokk) pontjaira alapozó hazai gárda. Félidőben viszont 3 ponttal már a második etapot Fekete Viktor (15/9 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda), Tóth Zoltán (11/3 pont - 13 mezőnykísérlet -, 5-5 lepattanó és eladott, 3 szerzett labda, 6 gólpassz), Berkics Máté (10/3 pont, 8 lepattanó) és Kovács Bálint (8 pont - 10 mezőnykísérlet -, 11 lepattanó, 4 eladott labda) négyes vezette 27-6-ra nyerő ceglédi együttes állt jobban. A mérkőzést megelőzően veretlen, több szolnoki kötődésű játékot is foglalkoztató vendég ceglédiek erre az előnyre 4 pontot még rátettek a harmadik etapban. A záró 10 perc aztán ismét a hazaiaké volt, akik a szakasz közepére ledolgozták hátrányukat, majd a végjátékig váltott vezetéssel haladtak a felek. Az utolsó három percet 8-0-ra lehozva a szolnoki fiatalok elvették a Cegléd veretlenségét.

DEAC U23 - Concordia Motax KC Pápa 57-53

Küzdelmes mérkőzésen, elsősorban az 52-43-ra megnyert lepattanózásának, valamint Tóth Bence (21/15 pont, 5-5 lepattanó, gólpassz és eladott labda) és Godwin Omenaka (10 pont, 17 lepattanó, 3 eladott labda) eredményességének köszönhetően győzték le a debreceni fiatalok a Burai Róbert (19 pont)-Sonyák Béla (18/9 pont) duó vezette pápai gárdát.

Knipl Kft. Bonyhádi KSE - EKE Eger KOK 67-74

A fordulatos találkozó első negyede után 6 ponttal még a Papp Péter (18/6 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda)-Dorogi Gergő (14/3 pont, 6 lepattanó)-Tömösváry Máté (10 pont, 7 lepattanó) trió vezette hazai gárda állt jobban. A második szakasz azonban egyértelműen a leginkább Máté Balázs (20/3 pont, 5 eladott labda) és Papp Bendegúz (18/6 pont, 9 lepattanó, 4 eladott labda, 5 gólpassz) ponterősségére alapozó vendég egri legénységé volt, amely 3 ponttal vezetett a félidőben. A záró etapnak döntetlen állásról vágtak neki a felek, ennek első felét 12-2-re nyerve megszerezte első győzelmét a lepattanózásban ellenfelét 44-36-re felülmúló Eger.