Női NB I: A második félidőben fordított a Sopron Győrben
21
2019
2019. október 21.  |  09:30
Simán nyert az újonc Cegléden

A hazai élvonal 5. fordulójának záró mérkőzésén a TFSE-MTK 76-60-as győzelmet aratott a VBW CEKK Cegléd otthonában.

Hatalmas fordulatokat tartogatott a találkozó, melyet 15-3-as sorozattal kezdett az egyik legrutinosabb játékosát, Süle Krisztinát nélkülöző TFSE. Az első szakasz végén 27-13-ra vezettek Magyar Bianka tanítványai. Angelika Stankiewicz nélkül érezhetően nehezen találta a ritmust a hazai gárda, de amikor ezt megtalálta, akkor nagy felzárkózásba kezdett. A félidőre 38-34-ig kapaszkodtak fel a hazaiak. A statisztikát nézve azt láthattuk, hogy a TF-nél már a félidőben dupla-duplánál (15 pont, 11 lepattanó) járt Alisia Jenkins. A dobóteljesítményeket nézve ceglédi oldalon Gorjanácz Ágnes 10 pontját kell kiemelni.

A harmadik negyed eleje ismét a TF-nek sikerült jobban és 40-36 után egy 12-0-s futással elszakadt a fővárosi gárda. Innen már jellemzően 10 pont felett alakult a differencia. Sőt, a harmadik negyedet a TF egy 7-0-s sorozattal zárta, ami 62-44-es vezetést eredményezett számára. Alisia Jenkins már 23 pontnál járt, de hozzá felzárkózott Chanise Jenkins is, aki pedig a negyed végén a 13. pontját jegyezte. A negyedik negyedben 69-58-nál még adódott esély a Cegléd előtt a felzárkózásra, de a hajrát nem tudta szorossá tenni a házigazda. Az újonc TFSE-MTK 76-60-as győzelmet aratott és már harmadik sikerét ünnepelhette.

VBW CEKK Cegléd – TFSE-MTK 60-76 (13-27, 21-11, 10-24, 16-14)

Cegléd, 350 néző
V: Papp P., Pozsonyi, Kovács N.

CEKK: SWANIER 8/3, GORJANÁCZ 14/6, Szirony 10, Brezinová 7/6, HIGGINS 8. Csere: Kobolák 4, Böröndy D. 9/3, Révész L., Király, Viszmeg.

TFSE: CH. JENKINS 15/9, BERNÁTH 11/9, Doktor 4, A. JENKINS 28/6, ARSZENICS 11. Csere: Miháczi 3, Boros B., Kovács V. 4, Herman.

A második félidőben fordított a Sopron Győrben

A Sopron Basket az 5. forduló rangadóján 59-53-as győzelmet aratott az UNI Győr – MÉLY-ÚT otthonában.

A mérkőzés első perceiben fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd a pontgazdag nyitány hajrájában fokozatosan győri fölény rajzolódott ki. Háromszor is eredményes volt távolról a hazai oldal. Végül éppen Czank triplája alakította ki a 25-18-as eredményt 10 perc játék után. A hazaiaknak 13 mezőnykísérletből 9 sikeres volt az első szakaszban. A második negyed első három percében mindössze egy találatot rögzíthettünk, majd Dul újabb triplája után 28-20-as előnyre tett szert a Győr. A Sopron a félidőig 10 pontig jutó January villanásaival igyekezett kapaszkodni, de amikor a nagyszünethez érkezve már az ötödik győri hármast jegyeztük fel, 39-30-ra szakadt el a házigazda.

Elsősorban a dobóformát tekintve mutatkozott nagy különbség. Amíg a hazaiaknál 25-ből 15 sikeres lett a mezőnykísérleteket tekintve, addig soproni oldalon 29-ből 10. Óriási kérdés volt, hogy a harmadik negyedben milyen irányban indulnak el a csapatok. A válasz már az első percekben megérkezett. Védekezésben, koncentrációban azt a kiemelkedő szintű kontrollált játékot láthattuk a Soprontól, mint szerdán Franciaországban. Erre nem volt válasza a Győrnek, akik nem tudtak könnyű pontokat szerezni. Sőt, sokáig betalálni sem. A Sopron 15-0-s futással hagyta állva megyei riválisát. Amikor 44-39-nél Milos Pavlovic időkérése megállította a játékot, akkor a hazaiaknál három perc alatt 5 eladott labda és 5 kihagyott mezőnydobás volt a mérleg.

Gáspár Dávid tanítványai a játék minden elemében ellenfelük fölé nőttek a harmadik negyed első felében. A másodikban már valamivel kiegyenlítettebb játékot láthattunk, de Briann Janury klasszisa igazán itt mutatkozott meg. Egymaga 7 pontot és 3 szerzett labdát mutatott fel a harmadik etapban. Az utolsó 10 percnek 46-44-es soproni vezetésről vágtak neki a felek. Az utolsó 10 percet Határ, Brooks és January találataival 9-0-val indította Sopron és ez a széria el is döntötte a rangadót. Ők hárman összesen 43 pontot szereztek ezen a délutánon. Az utolsó perceket nagyon profin és higgadtan hozta le a Sopron, amire építve megérdemelt győzelmet aratott. A Győr nem adta fel, voltak is labdaszerzései, egy-egy villanása, de összességében hazai győzelmi esélyek nem mutatkoztak.

UNI Győr – MÉLY-ÚT – Sopron Basket 53-59 (25-18, 14-12, 5-16, 9-13)