OSE Lions - Kaposvári KK 78-85 (30-23, 12-23, 15-22, 21-17)
Oroszlány, Krajnyik "Akác" András Sportcsarnok
V.: Praksch Péter Árpád, Balog György Attila, Vida József (Fekete László)

OSE: Abell 33/12, Illés 3/3, Mohácsi 8/6, Zsiros -, Bozsovics 9. Csere: Rizvic 18/6, Washington 3/3, Garamvölgyi 2, Anda -, Demeter 2, Nshimba -.

Kaposvár: Davis 10/3, Norfleet 16/6, Ponjavics 10, Hendlein 13, Dramicsanin 20/6. Csere: Lalic 13, Krnjajski 3/3, Bogdán -.

Csak úgy potyogtak a kosarak az első negyedben, látszott, hogy az Oroszlányt feldobta a ZTE elleni találkozó, míg a Kaposvár motiváltan lépett pályára, hogy megszerezze idei első győzelmét. A hazai oldalon Abell és Rizvic, míg a vendégeknél Dramicsanin jeleskedett a ponterszésben (30-23).

A második negyedben szigorított a védekezésén  a Kaposvár, ráadásul az OSE játékosai sem dobtak olyan jó százalékkal, így a nagyszünetre megfordították az eredményt a kék-fehérek (42-46).

A harmadik felvonásban a Kaposvár remek védekezéssel rukkolt elő, míg a támadóoldalon hozta az erre a meccsre jellemző kiegyensúlyozott támadójátékát, így tovább növelte az előnyét (57-68).

A záró felvonásban végig a somogyiaknak állt a zászló, azonban talán egy kicsit el is kényelmesedtek, mert az utolsó percekre visszajött az OSE, de fordítani már nem sikerült, így megszerezte első győzelmét a Kaposvár.

----------------------

Sopron KC – Zalakerámia ZTE KK 78-85 (26-18, 20-16, 16-22, 16-29)
Sopron, Novomatic Aréna
V.: Kapitány Gellért, Minár László Balázs, Fodor Attila (dr. Páli Kálmán)

Sopron: Pitts 12/3, Thompson 19/6, Takács 3, Rivers 7/3, Carter 29. Csere: Molnár 3/3, Werner -, Fazekas -, Élő -, Supola 5.

ZTE: Ubilla 7/3, Johnson 26/6, Williams 6/6, Szabó 20/6, Agafonov 17. Csere: Djurics 6, Bagó -, Gulyás -, Doktor 2, Simon 1.

Visszakapta a sérültjeit a ZTE, míg a soproni oldalról hiányzott Jones, aki hazautazott beteg édesanyjához.

Majdnem két percet kellett várni az első kosárra, Reggie Johnson volt eredményes egy betörés után. A negyed első felében nem esett túl sok kosár és szinte mindig, amikor betaláltak a gyűrűbe a csapatok, változott a vezető csapat kiléte is. Innentől kezdve viszont a Sopron apránként elkezdett kiépíteni egy először párpontos, majd 10 perc elteltével 8-ra duzzadó előnyt (26-18).

A második negyedben Ubilla szerezte meg első kosarát, majd Doktor is betalált. Carter viszont tarthatatlan volt a palánkok alatt és a maga 16 pontjával kétszámjegyű különbséghez segítette az SKC-t a nagyszünetre (46-34). A felvonás krónikájához hozzátartozik, hogy Rivers bokája megsérült, és bár egyszer még visszatért, a második félidőben már nem tudott pályára lépni.

Szabó közelije indította a második félidőt, majd Carter 1 pontja után Williams is bevágott egy triplát. Carter zsákolt, Szabó ziccerezett, a negyed felére bejött 10 alá a ZTE, sőt, 57-56-nál egy is volt közte, de innentől csak a Sopron talált be (62-56).

Brutálisan kezdte a záró felvonást a ZTE, egy 80-ás futásnak köszönhetően már át is vette a vezetést, sőt, több ponttal is ellépett. Ezután visszajött még egy pontra a Sopron, de a felzárkózási kísérletet visszaverték Bencze Tamás tanítványai, így az első félidei gyenge játék után feljebb tudtak lépni és megnyerték a mérkőzést.

--------------------------

Jászberényi KSE - Pécsi VSK-Veolia 85-88 (24-19, 13-21, 19-23, 29-25)
Jászberény, Belvárosi Általános Iskola
V.: Tőzsér D., Lengyel Á., Sallai I. (Hartyáni Zs.)

Jászberény: Staten 15/3, Mészáros -, Miller 31/9, Alekszandrov 2, Pantelics 9/3. Csere: Brbaklic 12, Marinkovics 2, Búzás -, Ruják B. 12/3, Peringer 2.

Pécs: Pongó 10/9, Smith 8/6, Diggs 22/6, Budimir 11/9, Aiken 21/3. Csere: Ruják A. -, Antóni -, Csirics 7, Horti 9/3.

Aiken középtávolijával indult a találkozó, amire Staten válaszolt a hazai oldalról. Ezután fej-fej mellett haladtak a csapatok egészen 13-13-ig, ami után robbantott a Jászberény és egy 6-0-t futva meglépett a Pécstől. Ebből még egyet le tudtak faragni a vendégek a negyed végéig (24-19).

A második játékrész elején is még Millerék voltak a kezdeményezőbbek, majd robbantott a PVSK és a védő és támadóoldalon is feljebb tudott kapcsolni egy szinttel, ami azt jelentette, hogy a nagyszünetre már hárompontos előnyt harcolt ki magának (37-40).

A fordulás után Staten szerezte meg az első kosarat, majd Miller triplájával fordítottak a hazaiak. A negyed felénél kereken 50-50 volt az állás, Diggs vezérletével ellépett a Pécs és a záró felvonásra magabiztos előnyt épített ki (56-63).

Pantelics büntetőjére Horti válaszolt egy triplával. Marinkovics pontjai után úgy tűnt, hogy visszajön a meccsbe a JKSE, de utána gyorsan visszaállt a 6-8 pontos különbség, és bár a végén volt dobása az egyenlítésért a Jászberénynek, a Pécs nyerte meg a mérkőzést.