Női NB I: Zalaegerszegen is győzött a DVTK
20
2019
2019. október 20.  |  16:30

Az Atomerőmű KSC Szekszárd 95-61-re legyőzte a PINKK Pécsi 424 gárdáját az 5. forduló szombati játéknapján.

Az első percekben 13-11-ig még nem alakult ki nagy különbség a felek között. Innen azonban 13-0-s futást mutatott be a KSC. Az első szakasz végén pedig 28-18-ra vezettek a hazaiak. A második negyedben tovább nőtt a differencia a felek között. A szekszárdiak 39-26 után ugyanis egy 9-2-es szériát is produkáltak. A félidőben már 53-36 állt az eredményjelzőn. Cherise Daniel 10, Kiss Virág 8, Bálint Réka 7 egységnél járt.

A találkozó lehetőséget kínált a Szekszárd számára, hogy két Európa Kupa találkozó között bő rotációt alkalmazzon a szakmai stáb. Már az első 20 percben kilenc játékost vetett be Zeljko Djokic. A harmadik negyedben 20 pont környékén állandósult a különbség a csapatok között. A záró szakaszban, melynek 70-47-ről futottak neki a felek, pedig ismét dominált támadásban a KSC. Összesen 25 pontot értek el a hazaiak és így alakult ki a 95-61-es végeredmény.

Eredmény

Atomerőmű KSC Szekszárd – PINKK-Pécsi 424 95-61 (28-18, 25-18, 17-11, 25-14)

Legjobb dobók

Atomerőmű KSC Szekszárd:  Erica McCall 20, Bálint Réka 15/3, Studer Ágnes 12.

PINKK-Pécsi 424: Shenita Landry 17, Emma Stach 16/6, Tenyér Zsófia 11.

--------------

Megszerezte harmadik győzelmét a hazai élvonalban az NKE-FCSM Csata, miután 79-72-re felülmúlta az ELTE-BEAC Újbuda gárdáját.

Az 5. forduló szombati játéknapjának fővárosi rangadójára az NKE-FCSM Csata a Vasas Akadémia legyőzéséből fordult, míg az ELTE-BEAC Újbuda Sopronban maradt alul. Azóta Balogh Judit együtteséből kiesett sérülés miatt Benke Sára. Az első 15 percet még kiegyenlített, sőt kifejezetten fordulatos küzdelem jellemezte.

Az első 10 percben BEAC 18-13-nál 5 ponttal ellépett, de innen a játékrész végére 20-20-nál egyenlített a Csata. A második negyed is első felében is kiegyenlített mederben haladt az összecsapás. Végül a BEAC 31-28-as vezetése után 14-2-vel fordított a félidőig a Csata.

A 42-33-ról induló harmadik negyedben sokáig 10 egység környékén mozgott a differencia. A hajrá azonban a második szakaszhoz hasonlóan a Csatának sikerült jobban. Tursics Krisztián tanítványai ugyanis 8-0-s szériát mutattak be. Ezzel pedig 62-45-ös előnyre tettek szert. Az utolsó 10 percben már nem volt kérdés a győztes kiléte, de a BEAC nem adta fel és mindent megtett, hogy szépen zárja a találkozót. Ezt a 10 percet 27-17-re meg is nyerték a vendégek. Az NKE-FCSM Csata azonban így is 79-72-es sikert aratott.

Eredmény

NKE-FCSM Csata – ELTE BEAC Újbuda 79-72 (20-20, 22-13, 20-12, 17-27)

Legjobb dobók:

NKE-FCSM Csata: Horváth Bernadett 16/12, Emma Cannon 15, Megan Gustafson 14.

ELTE BEAC Újbuda: Mérész Beatrix 21/3, Laklóth Anna 19/9, Abigail Fogg 16.

-------------------

A hazai élvonal 5. fordulójának szombati játéknapján a Vasas Akadémia 69-67-re legyőzte a PEAC-Pécs együttesét.

Fordulatos találkozót vívott a két együttes. Az első negyedben nem alakult ki nagy különbség a felek között. A játékrész hajrájában a Vasas került lépéselőnybe és 10 perc után 17-14-re vezettek Földi Attila tanítványai. A második etapot is hasonlóan kiegyenlített küzdelem jellemezte, de fokozatosan a pécsiek kerültek fölénybe. A félidőre 37-33-ra fordítottak is a vendégek.

A statisztikát figyelve Fraser 14, Murray 11 pontnál járt a Vasasnál 20 perc játékot követően. Baranyai oldalon jobban megoszlottak a terhek támadásban, PEAC-nál a 7-7 egységig jutó Bravard és Hegedűs volt a legeredményesebb.

A harmadik negyedben sem változott a játék képe. A pécsiek őrizték előnyüket. A játékrész végén 5 pontos differenciát rögzíthettünk. Az 53-48-ról induló záró szakaszban a Vasas ledolgozta hátrányát, sőt az utolsó percbe előnyből fordult. A PEAC azonban 67-67-nél egyenlített. Két másodperccel a vége előtt hazai időkérés után Böröndy Vivien dobta be oldalról a labdát és Brianna Fraser szerezte a győztes találatot.

Eredmény

Vasas Akadémia – PEAC-Pécs 69-67 (17-14, 16-23, 14-16, 22-14)

Vasas Akadémia: Brianna Fraser 27, Taylor Murray 15/9, Tóth Orsolya 13.

PEAC-Pécs: Taisiia Udodenko 11/6, Cierra Bravard 11, Hegedűs Janka 11.

---------------------

Megkezdődött a hazai élvonal 5. fordulója. Az Aluinvent DVTK 84-72-es győzelmet aratott a ZTE NKK otthonában.

Az elmúlt évad bronzérmese fogadta az ezüstérmest a szombati játéknap rangadóján. Az első negyedben fej-fej mellett haladtak a csapatok: 2-3 pontnál nagyobb különbség egyik oldalra sem alakult ki. 10 perc játékot követően 22-22 állt az eredményjelzőn. A második negyed hozta el a döntő fordulatot. A játékrészt még egy ZTE tripla vezette fel. Innen azonban 13-0-val hagyta állva a hazaiakat a DVTK. Végül Cziczás László együttese ezt a szakaszt 29-12-re nyerte. A félidőben 51-34-es állást rögzíthettünk.

Az első 20 perecet követően Ziomara Morrison 13, Cyesha Goree 11 pontnál járt a DVTK-nál. Extra dobóformát regisztrálhattunk miskolci oldalon, hiszen 33 mezőnykísérletből 21 sikeres volt. A harmadik negyedben kiegyenlítettebbé vált a játék képe. 61-39 után ugyanis 16-6-os sorozattal 67-55-re felkapaszkodott a ZTE. Ennek a nagy felzárkózásnak a vezére Kirby Burkholder volt, aki egymaga 9 pontot jegyzett a harmadik negyedben. Mellette Nagy Dóra 6 és Keyona Hayes 4 pontot ért el.

A záró szakaszban 73-63-ig tartott a ZTE jobb sorozata. Erre a felzárkózásra azonban a végül 25 pontot és 14 lepattanót elérő Morrison triplával reagált. Egyébként ez volt a DVTK nyolcadik hármasa ezen a délutánon. Innen pedig nem volt visszaút a ZTE számára. A hajrában magabiztosan őrizte előnyét a DVTK és 84-72-es sikerrel zárta zalaegerszegi vendégszereplését.