Férfi NB I B: A nyeretlen Nyíregyháza otthonában hagyta veretlenségét a Veszprém
16
2019
2019. október 16.  |  10:30
Több igen izgalmas összecsapást láthattak a nézők a férfi másodosztályban a múlt hét végén. A MAFC izgalmas, szoros csatában vette el a MEAFC veretlenségét Miskolcon, a BKG pedig a rendes játékidő nagy részében futva az eredmény, s vendéglátója, az MTK után kétszeri hosszabbításban győzött. Salgótarjánban egyetlen pont döntött a hazaiak javára a Honvéd ellenében, a Baja viszont simán verte a Vasast, a Budafok pedig közel 30 ponttal győzött Pécsett. Az eddig veretlen Veszprém kikapott Nyíregyházán. A zöld csoportban a SMAFC minimális különbségű hazai sikerrel a Szolnok ellen, a Pécsi NKA fölényes diadallal a Békés ellen, a Cegléd pedig Tiszaújvárosban biztos győzelemmel őrizte meg veretlenségét. Ez nem sikerült az Óbudának, amely ígéretes kezdés után a forduló előtt nyeretlen győri együttes otthonában maradt alul. A Bonyhád a debreceni fiatalok elleni sikerrel szerezte meg első győzelmét.

MEAFC-Miskolc - MAFC 73-80

Az első percek kiegyenlített játéka után a nyitó etap második felében Lippai Szabolcs (13 pont, 3 gólpassz) vezérletével, egy 15-7-es "részhajrával" 8 pontos előnyt szerzett a hazai gárda. A második etap első felében Harazin Tamás (24 pont, 8 lepattanó) ponterőssége révén egy 16-4-es rohamot kivágva fordítani tudott a MAFC. A félidő hajrájában Homoki Donát (10 pont, 6 lepattanó) lépett elő vezérré a hazaiaknál, a fordulatos félidő végén 1 pontos miskolci vezetést mutatott az eredményjelző.

Az aránylag pontgazdag első félidő után küzdelmes, "védekezős" játékkal kezdődött a második. A harmadik negyed első felét 7-3-ra nyerték a Misek Levente (10 pont, 4 hólpassz) büntetőire építő vendégek. Az újabb fordulatot a hazaiak légiósának, Austin Thorntonnak (26/9 pont, 10 lepattanó, 5 eladott labda) a "magára találása" okozta, ám a szakasz hajrájában Csapai Péter (10/6 pont, 7 lepattanó) triplája egy 7-0-s MAFC-rohamot indított útjára, 2 pontos vendég vezetéssel kezdődött a záró etap. Ebben folytatódott az elkeseredett, fogcsikorgató küzdelem. Thornton szinte egymaga tartotta versenyben a MEAFC-ot, de a végjáték két rutinos, az élvonalat is megjárt játékosuk, Harazin, valamint a hajrára előlépő Tóth Péter (15/6 pont, 3 lepattanó) kosarainak köszönhetően a vendégeké volt.

MTK-Elite Basket - BKG-Príma SE 101-107 kétszeri hosszabbítás után

Jakab Péter (22/6 pont, 6-6 lepattanó és szerzett, 9-9 gólpassz és eladott labda) vezérletével az MTK állva hagyta a rajtnál "beragadó" BKG csapatát, 10-2-es "repülőrajttal" indítottak a hazaiak, s ennek köszönhetően 11 ponttal nyerték a nyitó etapot. A másodikra összekapta magát a szigetszentmiklósi együttes, s légiósa, Nick Allen (33 pont, 11 lepattanó, 3 blokk) vezérletével a 18. percben 1 pontra feljött. Ez azonban sokat kivehetett a vendég játékosokból, a félidő 8-2-es hazai rohammal és 7 pontos MTK-vezetéssel zárult. Szünet után Horváth Barnabás (13/9 pont, 3-3 eladott labda és gólpassz) és Takács András (13 pont, 7 lepattanó, 3 gólpassz) jóvoltából volt 10 pontos is a hazai előny, de a Nagy-fivérek, Botond (25/6 pont, 5 lepattanó, 7 szerzett, 6 eladott labda, 12 gólpassz) és Benedek (17/9 pont, 4-4 lepattan és gólpassz, 5 szerzett labda) 5 pontra visszahozta a BKG-t.

Az etap végén 8 ponttal "ment" a hazai együttes, amelyben Szatmári Zsombor (10 pont - 13 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó) és Czakó Tamás (10 pont, 3 lepattanó) villogott. A záró etapban a BKG megkezdte ellenfele üldözését, s ezt oly sikeresen tette, hogy Bán Tibor (11/3 pont) büntetőivel a hajrában át is vette a vezetést, de a rendes játékidő végén Nagy Szabolcs (12/9 pont, 7 lepattanó, 3 gólpassz) hosszabbításra mentette a mérkőzést a hazaiaknak. A ráadásban váltva vezettek a felek, a végén Farkas Dániel (12/9 pont, 6 lepattanó) ismét hosszabbításra mentette a meccset az MTK-nak. Még a 48. percben is döntetlen (99-99) volt az állás, a második hosszabbítás hajrájában aztán a Nagy-fivérek egy 8-2-vel a vendégeket vezették győzelemre egy remek találkozón. A hazaiak 45-35-re megnyerték ugyan a lepattanóharcot, de ezt az agresszívebb, kosárra törőbb játéka révén kétszer annyi (11/16, illetve 28/32) büntetőjével kompenzálni tudta a BKG.

Bajai Bácska FKE - Vasas Akadémia 91-69

A Vasas elsősorban Boros Márk (19/3 pont, 8 lepattanó), Debreceni Dániel (13 pont, 5 lepattanó) és Sólyom Botond (12 pont, 3 eladott labda) jóvoltából az első félidőben még tartotta a lépést a piros csoport újoncával. A harmadik negyedben azonban csapatként remekül működve erőt demonstrált a Jakab Péter (22/6 pont, 8 lepattanó), dr. Ágfalvi Bálint (14/12 pont, 3 lepattanó), Pongó Martin (14/6 pont - 17 mezőnykísérlet -, 9 lepattanó, 3 szerzett labda, 6 gólpassz), Goldring József (13/3 pont, 3 szerzett labda) és Nagy Dániel (13/3 pont, 4 eladott labda, 3 gólpassz) találataira alapozó Baja. E 28-14-re megnyert etappal lényegben el is döntötte az összecsapást a vendéglátó, amelyet végül úgy nyert meg váratlanul biztosan, 22 pont különbséggel, hogy nem veszített negyedet.

TF-BP - Nagykőrösi Sólymok KE 89-76

A 46-31-re megnyert lepattanózásnak, továbbá jórészt Czura Attila (27/3 pont, 4 lepattanó, 7 gólpassz), Karosi Gergely (14/3 pont, 6 lepattanó, 3-3 gólpassz, szerzett és eladott labda), Somogyfoki Péter (13/9 pont, 7 lepattanó, 5 eladott labda, 4 gólpassz) és Beák Gábor (11/9 pont, 9 lepattanó, 3 gólpassz) hatékony játékának köszönhetően győzte le a TF a Fehér Péter (21/12 pont, 3 lepattanó), Lakosa Ákos (21/3 pont, 6 lepattanó, 4 szerzet, 5 eladott labda) és Mácsai Károly (10/6 pont, 6 lepattanó, 5 eladott labda, 3 gólpassz) vezette nagykőrösieket.

PVSK-Cargate - Budafok 80-108

A két páratlan negyedben 67 pontot szerezve, összesen 16 hárompontos kosarat dobva mért közel 30 pontos verést Kovács Soma (30/12 pont, 9 lepattanó, 5 gólpassz), Lados Erik (16/6 pont - 3/3 dupla, 2/2 tripla, 4/5 büntető - 4 szerzett labda, 5 gólpassz), Puszta Dávid (14/6 pont, 4 lepattanó, 7 gólpassz) és Jilling László (12/12 pont, 3 lepattanó) eredményes és jó játéka révén a Budafok a Bíró Levente (27/6 pont, 3 eladott labda)-Kocsis Zalán (11 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda) kettős vezette pécsi fiatalokra.

Salgótarjáni KSE - Budapesti Honvéd SE 83-82

A látványos, kosarakban gazdag nyitó etapot 1 ponttal "elvitte" a Honvéd, de a záró szakasz előtt már 10 ponttal a két dupla-duplával záró játékosa, Sömenek Martin (24/9 pont, 10 lepattanó) és Dominik Herendic (14 pont, 10 gólpassz), valamint Piukovics Bálint (12/3 pont, 3 lepattanó), illetve a dupla-duplától egyetlen ponttal elmaradó Boinitzer Dávid (9 pont, 13 lepattanó, 3 szerzett labda) vezette Salgótarján állt jobban, ahogy a 38. percben is. Ekkor azonban a Horváth Ákos (20/6 pont, 5 lepattanó, 6-6 gólpassz és eladott, 3 szerzett labda), Tichov Dominik (19/12 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz), Pintér Dávid (16/6 pont, 8 lepattanó, 4 gólpassz) és Stefán Dávid (12 pont) találataira támaszkodó Honvéd Tichov 3, valamint Horváth 1 triplája révén egy 14-3-mal a 40. percben átvette a vezetést. Az utolsó szó azonban a végül 9 ponttal és 3 eladott labdával záró Berkics Bence jóvoltából a hazaiaké volt.

Hübner-Nyíregyháza Blue Sharks - HOYA-Pannon Egyetem Veszprém 105-87

Az előző évadot alapul véve rangadónak lehetett aposztrofálni a Veszprém nyíregyházi vendégjátékát, hiszen két a legjobb négy közé jutó gárda csapott össze. Más kérdés, hogy a most zajló évad elején a Veszprém már egyik legnagyobb riválisát, a MAFC-ot is legyőzte, a Nyíregyháza viszont "beragadt" a rajtnál, első két meccsét elveszítette. Ezúttal az előző évad két élcsapatához méltó, látványos, valóságos kosáresőt hozó nyitó etap után 1, védekezését megszilárdítva szünetben pedig 7 ponttal vezettek a remek napot kifogó Bryton Hobbs (39/12 pont, 6-6 lepattanó és gólpassz, 4 eladott labda), valamint Tóth Gergely (18 pont, 7 lepattanó), Bazsó Brúnó (15/9 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda) és Dancsecs András (15/9 pont, 3 eladott labda) ponterős játékára építő hazaiak. A Medve Máté (16/9 pont, 3 lepattanó)-Körtélyesi Gergely (15/6 pont)-Szabó Péter (14/6 pont, 4 gólpassz)-Kovács Ádám (14/3 pont - 17 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 3 szerzett, 4 eladott labda)-Madár András (11/9 pont, 3 eladott labda) ötösfogat által "húzott" Veszprém azonban - ekkor még úgy tűnt - nem adta olcsón a bőrét és a veretlenségét, a harmadik negyedben már a vezetést is átvette.

A Nyíregyháza azonban nem tört meg, hanem egy 7-0-lal visszaszerezte a vezetést. A negyed Madár hármasával, ám 2 pontos hazai vezetéssel zárult. Az összecsapás a záró szakasz első felében dőlt el, amikor a hazaiak egy 18-7-es "száguldással 10 pont fölötti előnyre tettek szert, s ezzel megtörve a veszprémiek ellenállását végül simának látszó, közel 20 pontos győzelmet arattak. Fontos tényezője volt a hazai sikernek, hogy amíg a szabolcsiaktól többen is messze idénybeli legjobb játékukkal rukkoltak elő, addig a veszprémiek egyik legjobbja, Völgyi Marcell faultproblémák miatt csak 14 percet tölthetett a pályán - ennyi idő alatt kipontozódott. Érdekesség, hogy mindkét fél 32 alkalommal dobhatott büntetőt, a hazaiak valamivel jobban céloztak, 24-et dobtak be, szemben a veszprémi 20-szal.

Knipl Kft. Bonyhádi KSE - DEAC U23 80-57

A döntetlennel záruló első negyed után 5-0-s DEAC-rohamra 13-0-lal feleltek a Gébert Attila (22/9 pont, 4-4 lepattanó és szerzett labda)-Papp Péter (18/9 pont, 4-4 lepattanó és szerzett labda, 7 gólpassz) kettős vezette hazaiak. A félidő végén 3 pontra felzárkóztak a vendégek. A záró etap elején tartotta szűk előnyét a Bonyhád, a szakasz közepén fordítottak az Asszú Ádám (12/3 pont - 14 mezőnykísérlet -, 14 lepattanó, 8 eladott labda)-Opre Roland (11/3 pont, 8 lepattanó) duó találataira építő debreceni fiatalok, majd a szakasz hajrájában váltott vezetéssel haladtak a felek. A  záró etap 1 pontos hazai előnyről, s Dorogi Gergő (10 pont, 5 lepattanó) kosarával indult. A találat egy 22-4-es hat és fél perces hazai rohamot indított útjára, s ez eldöntötte az összecsapást, amelynek végére hazai részről Tömösváry Máté (10 pont, 9 lepattanó), a vendégektől pedig Fábián Szabolcs (10 pont, 8 lepattanó, 3 eladott labda) jutott el a dupla-dupla közelébe, s amelyen a Bonyhád megszerezte első győzelmét.

SMAFC - Szolnoki Olajbányász U23 65-64

Az inkább küzdelmes, mint színvonalas első félidőben végig váltott vezetéssel haladtak a felek, szünetben igazságos "tenisz-döntetlent" (30-30) mutatott az eredményjelző. A harmadik negyed közepén egy 7-0-lal ellépett ellenfelétől az elsősorban Panta István (14/3 pont, 9 lepattanó) és Soós Bence (12/6 pont, 3 lepattanó, 7 eladott labda, 4 gólpassz) pontjaira építő SMAFC, s 10 pont alatt tartva ellenfelét 4 pontos előnnyel várhatta a negyedik negyedet. Ennek közepén 10 pontosra nőtt a különbség, ami egy ilyen kevés pontot hozó meccsen soknak tűnt. A Frank Áron (29/9 pont, 9 lepattanó, 5 eladott labda) és Taiwo Samuel (10 pont, 14 lepattanó) vezette tartalékos, Pallai Tamást és Rudner Gábort is nélkülöző szolnokiak nem adták olcsón a bőrüket, a 39. percben 1 pontra feljöttek, de fordítani nem tudtak az izgalmas végjátékban, amelyben Márkus Tibor (10 pont) két értékesített büntetőjnek köszönhetően őrizte meg veretlenségét a SMAFC.

Tiszaújvárosi Phoenix  KK - Ceglédi KE 70-86

A 24-11-re megnyert 3. negyedre, továbbá főleg Tóth Zoltán (17/12 pont, 4 gólpassz), Nárai Bence (16/3 pont, 9 lepattanó, 3 szerzett labda) és Darren Miller (15 pont, 11 lepattanó) eredményes, jó játékára építve a Cegléd a Jake Martin (23/3 pont, 13 lepattanó, 3 eladott labda)-Pöstyéni Zoltán (10/6 pont, 11 mezőnykísérlet) duó vezette Tiszaújváros otthonában is megőrizte makulátlan mérlegét.

EKE Eger KOK - KTE Duna Aszfalt 72-95

Három negyedet megnyerve, a harmadik etapot döntetlenre adva, szünetig közel 20 pontos előnyt szerezve, a Kucsera Dániel (25/6 pont, 4 lepattanó)-Chester Lewis (22/15 pont, 8 lepattanó, 5 eladott labda)-Molnár Dániel (19/9 pont, 5 lepattanó, 8 gólpassz) trió vezette kecskemétiek 42-26-ra nyerve a lepattanócsatát simán győztek az elsősorban Máté Balázs (18/9 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda), Ungi Keve (17/6 pont, 4 lepattanó) és Papp Bendegúz (14/9 pont, 4 gólpassz) kosaraira alapozó egri együttes otthonában.

Pécsi NKA - Omnia Pub&Food Békés 95-67

A lepattanózást 41-27-re megnyerő újonc pécsi gárda Aleksza Dobrijevics (31 pont, 7 lepattanó, 3 gólpassz), Meleg Gergő (18/6, 13 lepattanó, 4-4 gólpassz és szerzett labda), Scherer Bálint (12/6 pont), Benke Krisztián (11 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz, 4 szerzett labda) és Vanja Vukas (10/3 pont, 3 lepattanó) vezérletével szünetig közel 30 pontos előnyt szerezve 20 perc alatt eldöntötte a találkozót. Sovány vigasz a vendég viharsarkiaknak, hogy szünet után Koma Dániel (20/3 pont, 4 lepattanó, 6 eladott labda), Vass Dominik (14/12 pont) és Danijel Krsztics (13/3 pont - 17 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó, 4 gólpassz) révén kiegyenlítetté tették a játékot.

Concordia Motax KC Pápa - Vásárhelyi Kosársuli 80-73

Úgy győzte le 7 ponttal a Murai Gábor (20/3 pont, 4-4 lepattanó és szerzett labda)-Horváth Attila (14/9 pont, 4 gólpassz)-Hódi Patrik (11/9 pont, 3 gólpassz)-Sonyák Béla (10/6 pont - 12 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda) kvartett vezette Pápa a mezőny legeredményesebb játékosát "adó" Molnár Bence (26/6 pont, 3 szerzett labda), valamint Rostás Imre (12 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda) pontjaira alapozó, a lepattanózást 37-26-ra megnyerő alföldieket, hogy két negyedet 1-1, egyet 2, egyet pedig 3 ponttal nyert meg. A hazaiak jobb triplázásukkal (11/33, 33,3%, ill. 6/30, 20%) ellensúlyozták az elvesztett pattanózást.

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC - Óbudai Kaszások 88-76

A nyeretlen legyőzte a veretlent! Az első negyedben úgy tűnt, Steve Rosemond (22/3 pont, 9 lepattanó, 5 gólpassz), Van der Meer Lóránd (13/3 pont, 3 lepattanó, 4 szerzett labda) és Vígh Marcell (10/3 pont, 4 lepattanó) vezérletével a találkozó előtt nyeretlen győri együttes otthonában is folytatni tudja győzelmi sorozatát a Kaszások csapata. A 23-17-es vendég vezetéssel végződő első 10 perc után fokozatosan vette át az irányítást a hazai együttes, amely Rátvay Tamás (28/6 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz), Berneczei László (16/3 pont, 15 lepattanó, 3-3 eladott labda és gólpassz), Gáll Dominik (15/9 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda) és Csaba György (13 pont, 9 lepattanó) ponterős játéka jóvoltából, 45-26-ra nyerve a pattanózást vette el a Kaszások csapatának veretlenségét, megszerezte első győzelmét.