Női Amatőr NB: Debreceni diadal a Vasas otthonában
17
2019
2019. október 17.  |  10:00
Két hazai és négy vendég siker született a Női Amatőr Nemzeti Bajnokság piros csoportjában. Vidéki együttesek diadalmaskodtak a fővárosban, a PINKK a MAFC, a DEAC pedig a Vasas otthonából távozott győztesen. A zöld csoportban egy közel 200 pontot hozó összecsapáson nyertek a szombathelyiek a KLKS otthonában. A Tisza-parti partin viszont az összesített ponttermés alig haladta meg a 80-at - biztos szolnoki siker született. A szekszárdi fiatalok is Budapesten győztek, a Törekvés otthonában.

Ajka - Kecskeméti KC 78-59

Minden negyedet megnyerve - volt, amelyet 7, de akadt, amelyet csupán 1 ponttal - múlta fölül a Burján Laura (20/9 pont, 5-5 lepattanó és eladott, 3 szerzett labda) - Horváth Alexandra (14 pont, 3 lepattanó) kettős kosaraira építő Kecskemétet az Ajka, amely elsősorban Balsay Anna (17 pont, 7 lepattanó) és Szabó Petra (14 pont, 9 lepattanó) eredményességének, no meg a 46-29-re nyert lepattanócsatának köszönhetően egy híján 20 ponttal győzött.

Vasas Akadémia - DEAC DSI 55-62

A záró etap közepéig kézben tartotta a játék irányítását a jól kezdő debreceni együttes, amely Foltin Blanka (28 pont, 9 lepattanó, 3 szerzett, 5 eladott labda)-Göttlinger Anna (22/9 pont, 5 lepattanó) kettős vezérletével 15 ponttal "ment" a 35. percben. Ekkor az elsősorban Hizsnyik Dóra (12 pont, 7 lepattanó, 6 gólpassz) és Salamon Zsófia (10 pont - 12 mezőnykísérlet) kosaraira építő hazaiak egy 7-0-s 2 perccel szorossá tették a mérkőzést, de fordítani már nem volt erejük és idejük. A Vasas vereségében jelentős szerepe volt az igen gyenge (2/15, 13,33%) triplamutatónak.

MAFC - PINKK SE 73-87

A 24-13-ra megnyert nyitó szakasznak, valamint Horváth Zsanett (19/9 pont - 8/10 mezőnyből -, 5 lepattanó), Kovács Kitti (14 pont, 9 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz) és Szűcs Lilla (11/3 pont, 3 gólpassz) hatékony, jó játékának köszönhetően győzött a lepattanózást 51-44-re megnyerő PINKK az Aradi Zsanett (21 pont - 21 mezőnykísérlet -, 16 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 gólpassz)-Horváth Enikő (21/3 pont - 26 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó) kettős vezette MAFC otthonában.

Csata DSE - Tatabányai KC 92-42

Az első 30 percben óriási fölényben játszó hazaiak elsősorban Boros Júlia (20/6 pont, 6 lepattanó, 4 szerzett labda, 3 gólpassz, 2 blokk), Angyal Barbara (13/3 pont, 3 lepattanó, 7 gólpassz), Várszegi Réka (12 pont, 4 lepattanó), Mányoky Réka (11/9 pont, 3 szerzett labda), Horváth Fruzsina (11/3 pont, 3 lepattanó) és Radócz Fanni (10/3 pont) eredményes, jó játéka révén úgy arattak kerek 50 pont különbségű győzelmet, hogy a záró etapot a Göbölös Réka (11/3 pont, 3 lepattanó, 5 eladott labda) és Pusztai Sára (10 pont - 11 mezőnykísérlet -, 4-4 lepattanó és gólpassz) kosaraira építő Tatabánya nyerte 5 ponttal.

Széchenyi KA Győr - BKG Prima Akadémia 65-74

A két középső negyedben jobban, pontosabban kosarazva, a lepattanózást 48-33-ra megnyerve Camesha Davis (27 pont, 14 lepattanó, 3 blokk), Aldazabal Laura (25/3 pont, 13 lepattanó, 5 eladott labda, 3 gólpassz) és Lakatos Dóra (12/12 pont, 9 lepattanó, 3 gólpassz) ponterős játékára, s lepattanóira építve a győzött BKG a Dombai Réka (15/3 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda, 5 gólpassz)-Ferenczi Kata (12/6 pont - 16 mezőnykísérlet -, 3 gólpassz) kettős vezette győri együttes otthonában, így megőrizte veretlenségét.

MTK-Budapest - ELTE-BEAC Újbuda 58-77

Szünetben 5 ponttal még a hazaiak álltak jobban, de a harmadik negyedben a BEAC gyakorlatilag átrohant a hazaiakon, s a 30-8-ra megnyert etapnak, valamint nagyrészt Zsámár Lili (16/9 pont, 4 lepattanó), Galántai Alma (13/6 pont), Mérész Beatrix (13 pont, 6 lepattanó, 4-4 gólpassz és szerzett, 3 eladott labda) és Laufer Gabriella (11 pont, 4 lepattanó) eredményességének köszönhetően nyerni tudott annak az MTK-nak az otthonában, amelyből egyedül a mezőny legeredményesebb játékosa, Koch Dóra (17 pont, 3 szerzett, 7 eladott labda) jutott 10 pont fölé. A harmadik negyed mellett döntő volt, hogy a vendégek sokkal jobban (6/12, 50%) dobták a triplákat, mint az MTK játékosai (3/16, 18,75%).

Kanizsai Vadmacskák SE - Pilis Basket 85-58

Az Abaházi Anna (15 pont, 11 lepattanó, 3-3 eladott labda és gólpassz, 5 blokk)-Kapornai Dóra (14 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda, 3 gólpassz) kettős vezette újonc Pilis csak a harmadik negyedben tudott felnőni a feladathoz és a Nagykanizsa szintjére. A hazaiak különösen a nyitó és a záró etapban nagy fölényben játszva Baa Dominika (26 pont, 9 lepattanó, 5 szerzett, 3 eladott labda, 4 gólpassz), Fuisz Viktória (17 pont, 8 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 gólpassz), Budai Dorina (16 pont - 18 mezőnykísérlet -, 10 lepattanó) és Zsámár Panna (10 pont, 3 szerzett labda, 4 gólpassz) vezérletével biztosan nyertek.

Nyíregyházi Kosársuli - ELTE Fortis 89-63

Simoncsik Petra (17 pont, 4 lepattanó) és Nagyi Tímea (11 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz) vezérletével egy félidőn át tartotta a lépést az ELTE Fortis a hazaiakkal. Szünet után fokozatosan kerültek egyre nagyobb fölénybe a hazaiak, akik a lepattanózást 54-27-re megnyerve Farkasinszki Orsolya (25 pont, 17 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 gólpassz), Borza Laura (22/9 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz) és Karakó Dorina (15 pont, 16 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz) ponterős játéka révén végül fölényes győzelmet arattak.

Kiss Lenke KA - Szombathelyi Egyetem 92-96

Ellentétes félidők kosarakban gazdag, látványos, összesen 21 hárompontos kosarat hozó mérkőzésén a félidőben 9 ponttal még a Kozma Renáta (24/18 pont, 3 lepattanó), Tóth Fruzsina (15 pont, 3 lepattanó) és Czombos Luca (12/6 pont) vezette hazaiak álltak jobban. A második félidőben a Szabó-Haklits Zsuzsanna (33/21 pont, 6 lepattanó, 5 szerzett labda)-Balogh Viktória (15 pont, 7 lepattanó, 3 gólpassz)-Jakubovics Dóra (13/3 pont, 4 eladott labda, 5 gólpassz)-Mezősi Anna (11/9 pont) kvartett vezette vendégek pontosabban játszottak, és a maguk javára fordították a találkozót.

Szolnoki MÁV SE - Szegedi KE 52-33

Bár hazai részről Baczuk Virág (24/3 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda) eléggé magára maradt a pontszerzésben csaknem csapata pontjainak felét dobva is magabiztos győzelemre tudta vezetni a Szolnokot a Tisza-parti partin. A sikerben jelentős szerepe volt annak, hogy az előző évekhez képest jelentősen meggyengülő, s még így is tartalékos szegedi együttesből egyedül Ódry Krisztina (12/6 pont - 16 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó, 5 eladott labda) jelentett érdemi veszélyt a hazai gyűrűre, s a szolnokiak a páros negyedekben összesen írd és mondd 8 ponton tartották az igen gyengén (3/13, 23%) büntetőző, a lepattanózást viszont 48-41-re megnyerő szegedi lányokat.

Tatai SE - Bajai NKK 40-107

Egy negyedig tudta tartani a lépést Mohai Zita (16 pont, 6 lepattanó, 5 eladott labda) és Kiss Judit (10/6 pont - 15 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó, 4 eladott labda) kosarai révén a Tata a Bajával. A második etaptól nyomasztó fölényben játszottak a vendégek, akik Tamás Gréta (31/9 pont, 7 lepattanó), Pap Regina (21 pont, 10 lepattanó, 5 szerzett labda, 4 blokk), Hilcz Alexa (16 pont - 2/2 dupla, 4/4 tripla) és Szakony Kata (16/6 pont, 5 lepattanó) vezérletével 29 labdaeladásba hajszolva a hazaiakat - a Baja 9 alkalommal veszítette el a játékszert - fölényes győzelmet arattak.

TFSE II - Aluinvent DVTK Miskolc U23 68-40

A zöld csoportban különböző okokból újoncnak mondható két együttes összecsapásának első negyede után még a messze leginkább vállalkozó kedvű Frindt Nikolett (12 pont - 17 mezőnykísérlet -, 3-3 lepattanó és eladott labda) vezette vendég miskolciak "mentek" 3-mal. Mint kiderült, ezzel a vendégek gyakorlatilag "ellőtték puskaporukat", az első negyedben szerzett 21 pontjuk után a következő három etapban összesen 19-est szereztek, így a védekezésén a második negyedtől szigorító TF Doktor Anna (13/6 pont), a Miskolcon nevelkedő Vörösházi Jázmin (13/9 pont, 3 lepattanó), valamint Szeli Dorina (12 pont, 6 lepattanó) vezérletével simán győzött.

Törekvés SE - Atomerőmű KSC Szekszárd II 49-68

A veretlen újoncok összecsapásán az eddigi mérkőzésein inkább szünet után hatékony és eredményes Törekvés törekvései ezúttal Dobos Kira (17 pont, 4 szerzett, 6 eladott labda) és Széplaki Márta (11/6 pont 4 lepattanó) jóvoltából inkább az első félidőben érvényesültek. Szünet után szervezettebb, pontosabb játékkal rukkoltak elő a szekszárdi fiatalok, akik a Horváth Dóra (14 pont, 9 lepattanó, 5 eladott labda)-Anamaria Pop (12 pont, 8 lepattanó, 4-4 szerzett és eladott labda, 6 gólpassz)-Andi Hanna (10/3 pont)-Liszkai Rebeka (10 pont - 12 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó) kvartett vezetésével 25 labda eladásába belehajszolva a hazaiakat - 16 ellenében - végül sima győzelemmel őrizték meg veretlenségüket.