Férfi NB I B: Újra 100 pont fölé jutva nyert a Veszprém
07
2019
2019. október 7.  |  12:15
Ahogy első meccsén, bő egy hete a MAFC, úgy a múlt hét végén a jól küzdő Salgótarján ellen is 100 pont fölött "termelve" győzött a Veszprém az NB I B piros csoportjában. A Miskolc megállította a Budafokot, a MAFC a záró etapban egy nagy rohamot bemutatva múlta felül az örökrangadón a Honvédot, az élvonalból kieső TF-BP pedig hátrányból fordítva szerezte meg első győzelmét. A zöld csoportban jónéhány vendégsiker született. Az Óbuda hosszabbítás után győzött Bonyhádon, a SMAFC simán nyerte a megyei rangadót Győrben, az Újpest Hódmezővásárhelyen, a Cegléd pedig Egerben aratott magabiztos győzelmet.

MEAFC-Miskolc - Budafok 95-72

A 12. percig Lados Erik (17/3 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz, 4 szerzett, 6 eladott labda) jóvoltából még tartotta a lépést a Budafok a miskolciakkal, ám a 12. és a 17. perc között a már az első félidőben egyetlen pont híján dupla-dupláig jutó Austin Thornton (21/9 pont, 15 lepattanó, 5 szerzett, 6 eladott labda, 7 gólpassz) és a padról beszállva is nagyot alakító Kozák Márton (19/6 pont, 4 eladott labda) vezérletével egy 11-2-vel elléptek a hazaiak. Szünet után is fölényben játszottak a vendéglátók, akik Kozák Bertalan (15/3 pont, 4 eladott labda) és Lippai Szabolcs (12 pont, 4 gólpassz) vezérletével növelték előnyüket, s gyakorlatilag eldöntötték a mérkőzést. A nagy dobópárbajt hozó záró etapban ugyan Kovács Soma (23/9 pont - 23 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda), valamint Puszta Dávid (11/3 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz) jóvoltából a vendégek kiegyenlítetté tették a játékot, de a váratlanul sima és teljesen megérdemelt hazai sikert nem tudták kétségessé tenni.

Budapesti Honvéd SE - MAFC 81-88

Az örökrangadó első három negyede kiegyenlített játékot hozott, 30 perc után 3 ponttal az addig elsősorban Horváth Ákos (27/9 pont, 10 lepattanó, 5 gólpassz), Stefán Dávid (10 pont - 13 mezőnykísérlet -, 15 lepattanó, 5 eladott labda), Tichov Dominik (17/9 pont) és Pintér Dávid (11/9 pont) jó játékára építő Honvéd állt jobban. A záró etapban azonban egy 16-0-s bő 7 percet produkálva eldöntötte a meccset a maga javára a Ryan Richmond (28/9 pont, 14 lepattanó, 3 gólpassz)-Csapai Péter (16/12 pont, 4 lepattanó)-Harazin Tamás (15 pont, 5-5 lepattanó, szerzett és eladott labda) trió eredményességére, valamint Tóth Péter (6/3 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda, 12 gólpassz) szervezőjátékára építő MAFC. A végjátékban még triplákkal 10 ponton belülre került a Honvéd, de a negyedik negyed elején "beállt" hosszú és mély hullámvölgy megpecsételte sorsát.

Vasas Akadémia - Hübner-Nyíregyháza Blue Sharks 83-80

Hiába dobta - főleg idegenben - kiválóan, 50%-kal (14/28) a triplákat a Bus Iván (17/9 pont, 4 lepattanó, 6 gólpassz)-Bryton Hobbs (15/6 pont, 3 lepattanó, 5-5 gólpassz és eladott labda)-Bazsó Brúnó (13/9 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz, 3 eladott labda) trió vezette Nyíregyháza, azok után, hogy a nyitányon Baján, a Vasas otthonában is alulmaradt. Ebben jelentős szerepe volt annak, hogy a Moravcsik Áron (17 pont, 5 lepattanó, 8 gólpassz), Csík Roland (13/6 pont, 3 gólpassz) és Boros Márk (11 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda) eredményességére építő Vasas 36-25-re megnyerte a lepattanócsatát, valamint annak, hogy bár a büntetőket nagyjából hasonló "találati aránnyal" - 15/24, 62.5%, ill. 6/10, 60% - dobták a csapatok, a jelek szerint a hazaiak agresszívebben támadták a gyűrűt, csaknem két és félszer annyi büntetődobást harcoltak ki. A végén a hármasokat addig jól dobó Nyíregyházának két lehetősége is volt egyenlíteni, hosszabbításra menteni a találkozót, de ekkor mindkét hármas kimaradt.

HOYA-Pannon Egyetem Veszprém - Salgótarjáni KSE 103-85

Hiába bizonyult a vendégek magasembere, Sömenek Martin (32 pont, 12 lepattanó) messze a mezőny legeredményesebb játékosának, s akadt két remek "szárnysegédje" Piukovics Bálint (16/6 pont) és Dominic Herendic (16 pont, 5-5 lepattanó, szerzett és eladott labda, 8 gólpassz) személyében, az első három negyedet "uraló", a záró etapot megelőzően 20 pontos előny építő Veszprém győzött. Az a Veszprém, amely csapatként remekelt, jóval "több lábon állt", mint ellenfele, s Völgyi Marcell (18 pont, 6 lepattanó, 3-3 eladott labda és gólpassz), Mucza Tamás (14/3 pont, 3 lepattanó), Madár András (13/9 pont, 6-6 lepattanó és gólpassz), Medve Máté (13/9 pont, 4 lepattanó, 3-3 gólpassz, szerzett és eladott labda), Szabó Péter (13 pont, 5 gólpassz), Kovács Ádám (11 pont, 5-5 lepattanó és eladott labda), valamint Füzi Róbert (10/6 pont, 3 lepattanó) vezérletével kerekedett ellenfele fölé. A záró etapot egy 12-2-es 4 perccel indítva 10 pontra feljött a jól küzdő újonc, de a Veszprém nem engedte magához ennél közelebb ellenfelét.

TF-BP - Bajai Bácska FKE 85-77

Az élvonalból kieső és a zöld csoportból feljutó csapat összecsapásán parádésan kezdett, s hatékony támadójátéka révén 10 pontos előnyt szerzett az első negyed végére a Jakab Péter (21/6 pont - 22 mezőnykísérlet -, 11 lepattanó), Nagy Dániel (21/6 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz), Pongó Martin (13/3 pont, 4 lepattanó, 7 gólpassz) és Milos Vukicsevics (10 pont, 3 lepattanó) kosaraira alapozva a vendég Baja. A hazaiak fokozatosan találtak magukra, s elsősorban a 27-15-re megnyert harmadik negyedük, valamint egységes csapatjátékuk, azon belül pedig a visszatérő Kerkai Ákos (15/6 pont), Timkó Norbert (15 pont, 13 lepattanó, 6 blokk), Czura Attila (14 pont, 4 lepattanó, 8 gólpassz), Somogyfoki Péter (12/6 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda, 6 gólpassz), Kiss Ádám (10/6 pont, 7 lepattanó) és Beák Gábor (10/6 pont) ponterős játéka révén fordítani tudtak, s megszerezték első győzelmüket.

BKG-Príma SE - PVSK-Cargate 95-77

A 28-18-ra megnyert első 10 perc adott alapot a Nick Allen (33/3 pont - 11/12 dupla -, 21 lepattanó, 3 eladott labda, 2 blokk)-Nagy Benedek (23/9 pont, 5 szerzett labda, 4 gólpassz)-Nagy Botond (18/9 pont - 21 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó, 9 gólpassz) trió vezette BKG-nak a magabiztos győzelemhez. A második etapban "leült" a hazai csapat játéka, a 17. percben 1 pontra feljött a Dragasevic Veljko (20/3 pont, 10 lepattanó), Popadic Miljan (18/9 pont, 5 lepattanó), Alekszej Carev (13/9 pont, 3 lepattanó) és Kocsis Zalán (11/3 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda) pontjaira építő pécsi együttes. E kritikus helyzetben egy 9-0-t "repesztettek" a vendéglátók. A félidő Kocsis triplájával zárult, s a harmadik negyed elején újra feljött 2 pontra a PVSK, ám ismét újított, s végül biztosan nyert a BKG.

Nagykőrösi Sólymok KE - MTK-Elite Basket 68-77

A hazaiak Lakosa Ákos (29/9 pont, 8 lepattanó) és Fehér Péter (12/6 pont - 14 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó) vezérletével az első félidőben abszolút partiban voltak az MTK-val. A harmadik negyedben azonban a Jakab Péter (22/3 pont, 4-4 lepattanó, szerzett és eladott labda, 7 gólpassz)-Takács András (20 pont, 11 lepattanó, 3 eladott labda)-Horváth Barnabás (14/12 pont) trió tagjainak ponterősségére építve, egy 22-4-es nagyjából nyolc és fél percet "repesztve" a vendégek eldöntötték a mérkőzést a saját javukra. A záró szakaszban ugyan mindent megpróbált a Nagykőrös, de 7 pontoknál nem tudtak közelebb kerülni ellenfelükhöz.

Concordia Motax KC Pápa - Omnia Pub&Food Békés 96-76

Lógár Bence (10/6 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda) vezérletével viharos, 8-2-es 3 perccel indítottak a vendég viharsarkiak, de utána a Pápa "vágott ki" egy 20-8-as 7 percet, így 6 pontos előnnyel zárta a nyitó etapot. A második szakasz elején 10 pont fölé nőtt a 13. percben 14 pontnál járó Sonyák Béla (23/9 pont, 4 eladott labda) vezette hazai gárda előnye. A 16. ás a 19. perc között Hódi Patrik (18/18 pont - 6/6 tripla -, 5 lepattanó, 3 gólpassz - tripláira építve "rohant" még egy 13-2-t a Pápa, így szünetre 20 pont fölötti előnyt szerzett, amivel el is dőlt a találkozó. A vendégek részéről sokáig egyedül Koma Dániel (16 pont, 9 lepattanó, 6 gólpassz) jelentett érdemi veszélyt a hazai gyűrűre, a pápaiaknál viszont Burai Róbert (15/3 pont, 8 lepattanó, 4 eladott labda, 5 gólpassz) és Horváth Attila (12/12 pont, 5 lepattanó) is előlépett. A nagy dobópárbajt hozó záró etapban a Békésből Farkas Gergő (14/12 pont, 3 lepattanó), Kertész Dániel (12/6 pont, 3 lepattanó, 7 szerzett labda, 8 gólpassz) és Vass Dominik (10/6  pont) is meg-megvillant, de állandósult a 20 pont körüli különbség. Remek második negyedének és a 35-21-re nyert lepattanózásának köszönhetően simán nyert a Pápa.

Knipl Kft. Bonyhádi KSE - Óbudai Kaszások 95-96 hosszabbítás után

A hosszabbítás után eldőlő fordulatos összecsapás első negyede után 9 ponttal "ment" a Papp Péter (17/6 pont, 4-4 lepattanó és eladott, 3 szerzett labda, 5 gólpassz)-Tömösváry Máté (16 pont, 14 lepattanó, 3 eladott labda)-Dorogi Gergő (15 pont, 8 lepattanó)-Pupp Bence (14/6 pont, 5 eladott labda)-Pajor Dávid (10/3 pont, 5 eladott labda) "ötösfogat húzta" hazai együttes. A második etap viszont egyértelműen az Ondima Olivér (36/9 pont, 3 lepattanó, 4 szerzett, 5 eladott labda), Bencsik Barnabás (27/15 pont, 5 lepattanó, 4 szerzett labda), Van der Meer Lóránd (12/6 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda) és Steve Rosemond (10/3 pont, 7 lepattanó, 8 eladott labda) eredményességére építő vendégeké volt, akik 10 ponttal vezettek szünetben. A második félidőben a hazaiak ellenfelük nyomába eredtek, s a 33. percre ledolgozták hátrányukat. Az izgalmas hajrában váltva vezettek a felek. A végjátékban 3 ponttal már a Bonyhád vezetett, de Bencsik triplával hosszabbításra mentette a meccset az Óbudának. A ráadásban is váltott vezetéssel haladtak a felek, s végül minimális különbséggel a vendégek kerekedtek felül. A vendégek jobb triplázásukkal (6/25, 24%, ill. 12/31, 38,71%) tudták kompenzálni, hogy 53-36-ra elveszítették a lepattanócsatát.

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC - SMAFC 65-82

A 29-15-re megnyert első negyedére, valamint a Panta István (20/6 pont, 8 lepattanó, 4 eladott labda)-Soós Bence (11/3 pont, 8 gólpassz)-Czukor Bence (10/6 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz. 3 eladott labda)-Kovács Benedek (10/3 pont, 9 lepattanó, 6 gólpassz)-Márkus Tamás (10 pont) kvintett tagjainak hatékony játékára építve nyerte meg idegenben váratlanul biztosan a SMAFC a megyei rangadót a Rátvay Balázs (16 pont, 9 lepattanó, 3 eladott labda)-Rátvay Tamás (15/12 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz)-Geiger Bálint (10/6 pont - 13 mezőnykísérlet -, 3 szerzett labda, 5 gólpassz) trió vezette győri csapat otthonában.

Pécsi NKA - Tiszaújvárosi Phoenix KK 85-73

Második meccsét is megnyerte az újonc! 35 percig gyakorlatilag fej-fej mellett haladt váltott vezetéssel a Meleg Gergő (27/6 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda) - Vukas Vanja (17 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda)-Fekete Dávid (15/6 pont, 4 szerzett labda) trió vezette újonc és a nagyrészt Jake Martin (17/6 pont - 17 mezőnykísérlet -, 10 lepattanó), Pöstényi Zoltán (12/12 pont, 6 lepattanó), Szabó Norbert (12 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz, 4 eladott labda) és Kiss Balázs (11/6 pont, 8 lepattanó, 6 eladott labda) találataira építő borsodi alakulat. A negyedik negyed közepén 72-69-re még a Tiszaújváros vezetett, ám a hajrára "elfogytak" a vendégek, és a pécsi gárda egy 16-1-es utolsó 5 percet "repesztve" győzött.

Vásárhelyi Kosársuli - Újpest-MT 67-87

A 28-11-re megnyert harmadik negyedre, valamint elsősorban Darion Rackley (32/6 pont, 9 lepattanó, 5 szerzett labda, 3 gólpassz), Surmann Gábor (14/6 pont, 3 gólpassz) és Joó Tamás (11 pont) eredményességére alapozva aratott váratlan, s váratlanul sima, magabiztos győzelmet az Újpest a továbbra is erősen tartalékos, a Rostás Imre (14/3 pont, 8 lepattanó)-Molnár Bence (14/3 pont, 4-4 lepattanó, eladott labda és gólpassz)-Ságodi Róbert (10/3 pont, 3 eladott labda) trió vezette vásárhelyiek otthonában.

EKE Eger - Ceglédi KE 63-86

Minden negyedet megnyerve, egységes csapatmunkával, lepattanózásban 48-34-re verve riválisát aratott magabiztos győzelmet Hegedűs Gergely (17/12 pont, 5 lepattanó, 6 eladott labda), Nárai Bence (15 pont, 7 lepattanó), Tóth Zoltán (14/6 pont, 3 lepattanó, 4-4 szerzett és eladott labda, 5 gólpassz), Kovács Bálint (13 pont, 7 lepattanó) és Darrell Miller (13/3 pont, 11 lepattanó) vezérletével a Cegléd annak az Egernek az otthonában, amelyből egyedül Máté Balázs (18/3 pont, 5 lepattanó, 4 eladott labda) jutott 10 pont fölé.

KTE-Duna Aszfalt - DEAC U23 68-51

Molnár Dániel (18/9 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda) és Kucsera Dániel (13 pont, 10 lepattanó) eredményességének, valamint Chester Lewis (8 pont - 10 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 7szerzett, 4 eladott labda, 11 gólpassz) mezőnymunkájának köszönhetően a kecskemétiek szünetig közel 20 pontos előnyt szerezve gyakorlatilag az első félidőben eldöntötték az utánpótláscsapatok csatáját. Az Asszú Ádám (16/3 pont, 10 lepattanó)-Gáspár Mátyás (10 pont, 6 lepattanó, 4 szerzett, 3 eladott labda) duó vezette vendég debreceniek a második félidőben kiegyenlítetté tették a játékot, de a sima hazai sikert nem tudták kétségessé tenni.