Női NB I: Pécsett győzött a TFSE-MTK
07
2019
2019. október 7.  |  08:05
Hazai szezonnyitóját tartotta a Sopron Basket, így egész délután pattogott a labda a Novomatic Arénában. Az este főmérkőzésén a Sopron Basket a Ceglédet fogadta. Villámrajtot vettek a hazaiak, akik 5-4-es ceglédi vezetés után 13-2-es sorozattal állva hagyták riválisukat. 10 perc játékot követően már 20-5-re vezetett a Sopron, mely a második szakaszban hasonló ritmusban növelte előnyét. A félidőhöz 51-14-es állásról érkeztünk.

A soproni csapat az első 20 percben a duplákat tekintve a 24 mezőnykísérletéből 16-ot értékesített. Ehhez jött még nyolc szerzett labda. A harmadik negyedben már a Cegléd is meg tudott villanni támadásban, de még 10 pontot hozzátett előnyéhez a Sopron. Az utolsó 10 percben már mindkét oldalon úgy alakították a rotációt a szakvezetők, hogy mindenki lehetőséget kapjon. Végül 90-45-ös soproni győzelem született.

Sopron Basket – VBW CEKK Cegléd 90-45 (20-9, 31-5, 23-13, 16-18)

Legjobb dobók:

Sopron Basket: Aleksandra Crvendakic 15/9, Weninger Virág 15/9, Tina Jovanovic 13.

VBW CEKK Cegléd: Katie Swanier 12/3, Angelika Stankiewicz 10/6, Révész Luca 7.

Az első negyedben fej-fej mellett haladtak a csapatok. A Vasas kapta el jobban a fonalat és 6 ponttal is megléptek. A második szakasznak 17-13-ról vágtak neki a felek. Ezt a periódust 10-0-val kezdte a KSC és az ekkor megszerzett előnye meg is alapozta a folytatást. A félidő hajrájában még 35-30-ra visszajött a Vasas. A Szekszárd azonban tartotta a vezetést. A nagyszünetben 39-32-es állást rögzíthettünk.

A harmadik negyedben sokáig 8-10 egység között mozgott a különbség. A Szekszárd a játékrész hajrájában egy 7-2-es sorozattal tudott nagyobb előnybe kerülni. Az utolsó 10 percnek 54-41-ről futottak neki a csapatok. Itt már kijött a Szekszárd fizikális fölénye. Tartósan 10 pont felett állandósult a differencia és végül 75-59-es szekszárdi siker született.

Vasas Akadémia – Atomerőmű KSC Szekszárd 59-75 (17-13, 15-26, 9-15, 18-21)

Legjobb dobók

Vasas Akadémia: Brianna Fraser 16, Vukov Szonja 13/6, Taylor Murray 9/3.

Atomerőmű KSC Szekszárd: Ivana Dojkic 15, Marie Ruzickova 12, Tyaunna Marshall 11.

A PEAC az első percekben igyekezett magához ragadni a kezdeményezést, 11-4-re is vezettek a hazaiak. Innen azonban 15-0-s sorozattal fordított a TFSE és szinte végig előrébb jártak Magyar Bianka tanítványai. A második negyednek 27-16-ról vágtak neki a csapatok. A pontgazdag találkozót látványos triplaváltások jellemezték. Végül 7 egység a nagyszünetre megmaradt a TFSE előnyéből.

A harmadik negyed elején a PEAC kapta el jobban a fonalat és öt perc alatt 51-49-re fordított. A 20 pontot, közte öt triplát jegyző Bernáth Réka hárompontosával azonnal visszavette a vezetést a fővárosi gárda. Sőt, a félidőhöz képest tudta növelni az előnyét a folytatásban. A harmadik szakasz végén 64-56-os állást rögzíthettünk.

A nyílt sisakos küzdelem a záró szakaszban is folytatódott. Összesen a két csapat ebben a 10 percben 58 pontot ért el. A PEAC még a hajrában 84-77-re felzárkózott. Amikor azonban Chanise Jenkins megszerezte a TFSE 12. hárompontosát ezen az estén, másfél perccel a vége előtt 89-77-nél eldőlt a győztes kiléte. A 94-84-es végeredményt Bernáth és Conwright triplaváltása alakította ki.

PEAC-Pécs – TFSE-MTK 84-94 (16-27, 22-18, 18-19, 28-30)

PEAC-Pécs: Meagen Conwright 31/9, Cierra Bravard 18/3, Taisiia Udodenko 9.

TFSE-MTK: Chanise Jenkins  34/21, Bernáth Réka 20/15, Alisia Jenkins 18/3.

A 2. forduló rangadóján az elmúlt szezon bronzcsatájának párosítása ismétlődött meg. A találkozó felnőtt a várakozásokhoz. A szoros első negyed végén 21-18-ra vezetett a Győr. A második szakaszban 35-25-nél elérte a 10 pontot a vendégek előnye. Érdemben a félidőig már nem változott az állás. A nagyszünetben 41-33-ra mentek a győriek. Érdemes kiemelni, hogy a hazaiaknál Kirby Burkholder járt 12 pontnál, míg a vendégeknél a spanyol Sandra Ygueravide jutott 11 egységig az első 20 percben. Ygueravide azonban már három faulttal várta a folytatást.

A játék képe a harmadik negyedben sem változott. A lepattanókat jobban szedő és kevesebb hibát vétő győriek előnye a 15 pontot is elérte. A negyedik szakasznak 56-41-ről vágtak neki a felek. A ZTE 58-44 után kezdte meg a felzárkózást. Sorozatban szerzett 6 pontot Keyona Hayes, majd Burkholder is betalált távolról. Triplája után 58-53-nál már látótávolságba érkezett a ZTE. Sőt, két és fél perccel a rendes játékidő vége előtt 65-64-nél a vezetést is átvették a hazaiak, akik az utolsó percbe is előnyből fordultak. Végül Zofia Hruscakova alakította ki a 68-68-as eredményt, ahonnan jöhetett a ráadás.

A ZTE nagy felzárkózásának Andjela Delic és Keyona Hayes voltak a letéteményesei. Delic 14, Hayes 13 pontot szerzett a második 20 percben. A hosszabbítást Nagy Dóra és Horti Dóra egy-egy triplája nyitotta. Ezzel már olyan lélektani fölénybe került a ZTE, hogy innen a Győrnek nem mutatkozott visszaút. Végül 80-71-es zalaegerszegi siker született.

ZTE NKK – UNI Győr – MÉLY ÚT 80-71 (18-21, 15-20, 8-15, 27-12, 12-3)

ZTE NKK: Keyona Hayes 19/3, Kirby Burkholder 17/3, Horti Dóra 16/3.

UNI Győr – MÉLY ÚT: Sandra Ygueravide 20/6, Zofia Hruscakova 16, Barnai Judit 12.

A velencei Euroliga selejtező után nem sok ideje volt regenerálódni a DVTK-nak. A bokasérüléssel bajlódó Medgyessy Dóra 4, a megfázással küzdő Ziomara Morrison 12 percet töltött mindössze a pályán. Bemutatkozhatott viszont az idei szezonban Kányási Veronika. Pontgazdag találkozó kerekedett, ahol az első negyedben 13-12-ig haladtak fej-fej mellett a csapatok. Ezt követően fokozatosan a DVTK fölénye rajzolódott ki. Az első etap végére 25-17-re ellépett Cziczás László együttese. A második negyedben Goree és Kányási ponterős játékával növelte előnyét a DVTK. A félidőben már 49-21-es állást rögzíthettünk.

A nagyszünetben a statisztikai lapot böngészve szembetűnő volt, hogy a hazaiak a 34 mezőnykísérletükből 20-at értékesítettek. Ehhez 26-16-ra nyert lepattanócsata, 15 gólpassz, 6 szerzett labda és mindössze 6 eladott labda párosult.  A harmadik negyedben sem változott a játék képe. Gyors, rengeteg mezőnytalálatot hozó játékrészt követhettünk. Ezt a szakaszt 30-15-re nyerte a DVTK. Az utolsó 10 percben nem volt kérdés a győztes kiléte. Mindkét szakvezető a bevethető játékosaiknak igyekezett lehetőséget biztosítani. Zele Dorina duplája, akinek ez volt a 17. pontja, alakította ki a 101-55-ös végeredményt. A győztes gárda legeredményesebbje a 21 pontos Cyesha Goree lett, míg a BEAC-nál Szabó Dóra jutott 18 pontig.

Aluinvent DVTK – ELTE-BEAC Újbuda 101-55 (25-17, 24-4, 30-15, 22-19)

Aluinvent DVTK: Cyesha Goree 21, Maja Skoric 18/6, Zele Dorina 17/3.

ELTE-BEAC Újbuda: Szabó Dóra 18/12, Abigail Fogg 12, Laklóth Anna 10/6.