3x3-as U23-as vb: Nem sikerült a továbbjutás
04
2019
2019. október 4.  |  14:25

A kínai 3x3-as U23-as világbajnokság első napját két könnyed sikerrel indította Süle Krisztina vezette női válogatottunk, de Svájc és Srí Lanka közel sem képvisel akkora játékerőt, mint a két mai ellenfél, Kína és Hollandia.

Ez a pályán is megmutatkozott, hiszen a jó kezdés után ezúttal két vereséget szenvedtek a lányok, ezzel a csoport harmadik helyén végeztek, és nem jutottak a legjobb nyolc közé. Kína ellen egy nagyon kevés pontot hozó derbin 7-7-tel fordultak a felek az utolsó percre, addig-fej-fej mellett haladtak. Kigyűltek azonban a magyar faultok, így büntetőzhettek az ázsiaiak, és be is húzták a meccset 10-7 arányban.

A Kínát verő hollandok ellen is jól tartotta magát a Doktor Anna, Tóth Orsolya, Kováts Gabriella, Jáhni Zsófia összetételű válogatottunk, de gyakorlatilag az egész mérkőzésen az ellenfél vezetett, még ha csak pár ponttal is. Talán még az előző meccs fáradtsága lehetett a lábakban, de a végjátékot ezúttal nem bírták a mieink, 19-12-es vereséggel búcsúztak a vb-től.