NB I B: Két újonc-bravúr és egy csúcsrangadó veszprémi sikerrel
29
Sep
2019
2019. szeptember 29.  |  20:40
Az előzetes várakozásoknak megfelelően kosarakban gazdag, látványos játékot hozott a Veszprém és a MAFC csúcsrangadója a férfi NB I B piros csoportjában. Az összesen 206 pontot hozó összecsapás végén a hazaiak örülhettek. És örülhettek a csoport újoncai is, miután a Baja és a Salgótarján is egy-két extra egyéni teljesítményre építve "kapta el" az esélyesebbnek tartott Nyíregyházát és Vasast. A zöld csoportban a DEAC fiataljai pár nap eltéréssel két arcukat mutatták meg: előbb simán kikaptak az Újpesttől, majd hasonló módon verték az erősen tartalékos hódmezővásárhelyi gárdát.

HOYA-Pannon Egyetem Veszprém - MAFC 107-99

Nem okozott csalódást a két, előző évad végén minden bizonnyal csalódott együttes, az ezüstérmes Veszprém és a bronzérmes MAFC rangadója. A hullámzó, fordulatos mérkőzés nyitó etapja után 8, de a szünetében csupán egyetlen pont volt a leginkább Madár András (33/15 pont, 3-3 szerzett labda és gólpassz), Völgyi Marcell (16 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett, 4 eladott labda) és a két fiatal, a mindössze 14 percet játszó Füzi Róbert (12/6 pont, 3/3 dupla, 2/3 tripla) és Mucza Tamás (12/3 pont, 3 lepattanó) eredményes játékára építő Veszprém előnye. A harmadik negyedben fordítani tudott a Ryan Richmond (27/3 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda)-Tóth Péter (17/3 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett, 6 eladott labda, 7 gólpassz)-Katona Bence (13/12 pont)-Csapai Péter (10 pont) kvartett vezette fővárosi alakulat, amely 2 ponttal "ment" a záró etap előtt. Bő két perccel a befejezést megelőzően egyetlen ponttal a hazaiak vezettek, akik ezt követően egy 8-1-es másfél perccel eldöntötték a rangadót a maguk javára.

Bajai Bácska FKE - HÜBNER-Nyíregyháza BS 73-66

Ha egy fecske nem is, de kettő már tudott "nyarat csinálni" Baján, s ez természetesen nem a nyáriasan enyhe időjárásra, hanem az újonc bravúrjára vonatkozik az edzőmeccseken remeklő, s az előzetesen egyértelműen a bajnokság favoritjai között számon tartott nyíregyháziak ellen. A szabolcsi alakulat nem tudta megállítani a Jakab Péter (32/3 pont, 8 lepattanó, 4 szerzett labda)-Pongó Martin (22/9 pont, 8 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda, 5 gólpassz) kettőst, így aztán hiába zárt 23 ponttal és 9 lepattanóval - 3 eladott labda mellett - Tóth Gergely, s jutott el 12 pontig 6 gólpasszal, s 4 eladott labdával Bus Iván, úgy maradtak alul a szabolcsiak, hogy még légiósuk, Bryton Hobbs (11/3 pont, 4 eladott labda) is 10 pont fölé jutott. A vendégek meglepő vereségében jelentős szerepe volt az igen gyenge (4/22 18,18%) triplamutatójuknak. A Baja játékosai 4/20-as, azaz kerek 20%-os "találati aránnyal" céloztak távoltól, s ami még fontos tényezője volt a hazai diadalnak, hogy sikerült "megfojtaniuk" ellenfelük csapatjátékát. A Nyíregyháza összesen 9 gólpasszal zárta a mérkőzést, ami azt jelenti, hogy Bus 6 gólpassza mellett a többiek összesen írd és mondd 3 asszisztot jegyeztek.

Salgótarjáni KSE - Vasas Akadémia 72-63

Ahogy a Baja, úgy a másik feljutó együttes, a Salgótarján is hazai győzelemmel kezdte az évadot, s egyben szereplését a piros csoportban. Sömenek Martin (25/6 pont, 19 lepattanó, 4 gólpassz) egy igen "izmos" dupla-duplával vezette győzelemre a nógrádi együttest, s a légiós, Dominik Herendic (17/3 pont, 6 eladott labda, 5 gólpassz) is ponterős, Boinitzer Dávid (9 pont - 13 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 4 gólpassz) pedig hasznos játékkal vette ki részét a feljutó együttes sikeréből. A Vasasnál az előző években már megszokott Andrássy Géza (17 pont, 9 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda)-Moravcsik Áron (14/3 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz)-Boros Márk (13/3 pont - 16 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó) trió vitte a prímet, ám a 2/13-as (15,38%) triplamutató megpecsételte sorsát a távolról sokkal jobban (8/21, 38%) célzó hazaiakkal szemben.

Nagykőrösi Sólymok KE - PVSK-CARGATE 88-84

A végig szoros, kiélezett találkozón a 38. perc elején még a csapatként roppant egységes pécsi együttes Popadic Miljan (14/9 pont, 5 eladott labda), Alekszej Carev (13/3 pont), Futó Balázs (13 pont, 3 lepattanó), Erdei Ádám (12/3 pont, 3 lepattanó), Bíró Levente (11 pont, 6 lepattanó, 3-3 gólpassz és szerzett, 4 eladott labda) és Kocsis Zalán (10 pont, 7 lepattanó, 4 eladott labda) eredményességére építve 82-81-es előnyben volt. A végjátékban azonban a rutinosabb, a Fehér Péter (24/9 pont, 4 lepattanó, 5 szerzett, 3 eladott labda)-Lakosa Ákos (19 pont - 23 mezőnykísérlet -, 6-6 lepattanó és eladott labda, 4 gólpassz)-Mácsai Károly (18 pont, 14 lepattanó, 5 szerzett labda)-John Cristopher Viqueira (10/3 pont, 3 lepattanó) kvartett vezette Nagykőrös egy 7-2-vel a maga javára fordította az összecsapást.

DEAC U23 - Újpest-MT 46-79

Az első negyedben elsősorban a korábban Oroszlányban és Salgótarjánban is megforduló Darion Rackley (23/9 pont - 4/4 dupla, 3/3 tripla, 6/7 büntető) hatékony játéka révén a vendégek akarata érvényesült. A második etap elején Gáspár Mátyás (10 pont, 8 lepattanó) villanásaira építve egy 6-2-vel felzárkóztak a debreceni fiatalok. A szakasz közepén három sikeres triplára építve egy 15-3-mal közel 20 pontosra növelték előnyüket a vendégek. Rackley, valamint Surmann Gábor (13/6 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda) révén a második félidőt is 3 triplával indítva egy 11-3-mal a szakasz közepre 24 pont fölé növelték előnyüket a vendégek, s ezzel el is döntötték az összecsapást a maguk javára a vereségébe beletörődő debreceni fiatalok ellen. Az újpestieknél Nagy Krisztián 10/6 pontos - 12 mezőnykísérlettel -, 11 lepattanós dupla-duplával zárta az összecsapást, amelyen megszületett a bajnokság első vendégsikere.

DEAC U23 - Vásárhelyi Kosársuli 81-52

Egységes csapatmunkával, a páros negyedekben nagy fölényben játszva aratott - különösen a hétközi súlyos veresége után - meglepő(en fölényes), de teljesen megérdemelt győzelmet Kiss Kolos (16/12 pont(, Asszú Ádám (16/9 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda), Tóth Bence (16/3 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz), valamint Gáspár Mátyás (10/3 pont, 5 lepattanó) vezérletével a DEAC U23-as együttese a távolról rendkívül gyengén (2/21, 9,52%) dobó, erősen tartalékos vásárhelyi gárda ellen. A vendégektől messze kiemelkedett Varga Ákos (17/6 pont, 17 lepattanó, 3 eladott labda), rajta kívül csupán Molnár Bence (11 pont, 6 lepattanó, 5 eladott labda) jutott túl a 10 ponton.