Férfi NB I B: Kiütötte a Veszprémet, 2-0-lal lett bajnok és NB I-es az Oroszlány
23
2019
2019. május 23.  |  08:00

Nem adott esélyt az alapszakasz és Hepp-kupa győztes Veszprémnek, s idegenbeli bravúrját követően hazai pályán, remek csapatmunkával, kiütéses győzelmet aratva jutott élvonalba az OSE.

OSE Lions - HOYA-Pannon Egyetem Veszprém 103-74

Szünetben 22, a harmadik negyed után pedig 35 ponttal vezetve verte fölényesen az NB I B döntőjének második meccsén az Oroszlány az alapszakasz győztesét, a Veszprémet. Az OSE gárdájából csupán ketten, Remy Abell (21/9 pont, 6 gólpassz), valamint Bán Tibor (13/12 pont) jutottak 10 pont fölé, öten - Dr. Mohácsi Máté (9/6 pont, 4 lepattanó), Illés Máté (9/3 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda, 5 gólpassz), Kiss Kornél (9/3 pont,3-3 lepattanó és gólpassz), Burai Róbert (9/3 pont), valamint Anda Dávid (9 pont, 6 lepattanó) - is 9 ponttal zártak.

A záró etapban 30 ponton belülre kerülő veszprémiektől Madár András (24/28 pont, 6 lepattanó, 5 gólpassz) és Szabó Péter (11/3 pont, 7 lepattanó, 6 gólpassz) nőtt föl igazán a feladathoz, Nebojsa Pavlovic 15/6 ponttal, valamint 3-3 lepattanóval és eladott labdával, Völgy Marcell pedig 10 ponttal és 3 eladott labdával zárt. "Számszakilag" jól mutatja az Oroszlány fölényét a 44-31-re nyert lepattanóharc, valamint az, hogy mindkét gárda 28 alkalommal próbálkozott triplákkal, a hazaiak 15, a vendég veszprémiek viszont csak 9 alkalommal találtak be.

Az alapszakaszt a harmadik helyen záró Oroszlány előbb az elődöntőben a második MAFC-nál, majd az alapszakaszt megnyerő Veszprémnél is pályahátrányból, idegenben is győzve bizonyult jobbnak, így teljesen megérdemelten nyerte az NB I B piros csoportját, s szerzett jogot a következő évadban a legjobbak között, az NB I-ben való szereplésre.