Női Amatőr: A TF a piros csoport bajnoka
12
2019
2019. május 12.  |  20:40
A TFSE csapatának le kellett győznie az alsóházban tanyázó Kecskemétet ahhoz, hogy megnyerje a Női Amatőr Nemzeti Bajnokságot. Magyar Bianka tanítványai egy görcsös, kapkodó negyedet követően, a másodikban felpörögve biztosan hozták a papírforma szerint kötelezőnek mondható győzelmet, így ők lettek a piros csoport bajnokai. A Csata a dobogósok rangadóján, idegenben legyőzve a BKG-t erősítette meg második helyét. A zöld csoportban a lényegi kérdések már korábban eldőltek, a bajnokság több igen jó, színvonalas összecsapással fejeződött be.

PEAC-Pécs-Pingvinek - Csata DSE 58-86

Minden negyedet néhány ponttal - volt, amelyet csupán 5, de akadt, amelyiket 9-cel - megnyerve biztos győzelmet aratott elsősorban Solymosi Noémi (16 pot, 3 lepattanó), Boros Júlia (15 pont), Angyal Barbara (14/6 pont, 5 eladott labda, 3 gólpassz) és Radócz Fanni (12 pont, 4 lepattanó, 5 szerzett labda) jóvoltából a Csata a Kovács Kitti (13 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda), Szűcs Luca (10 pont, 3 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda), valamint Varga Eszter (10 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda) vezette pécsi fiatalok otthonában.

BKG DSE Szigetszentmiklós - ELTE-BEAC Újbuda 65-58

A harmadik negyed után 3 ponttal még elsősorban Kovács Vanessza (12 pont, 5 lepattanó), Angyal Nikolett (12 pont - 13 mezőnykísérlet) és Dúl Panka (11 pont, 10 lepattanó) jóvoltából a vendég ELTE-BEAC állt jobban, ám a szigetszentmiklósiak Aldazabal Laura (25/3 pont, 15 lepattanó, 3 eladott labda), Lakatos Dóra (13/3 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz) és Nyulasi Barbara (12/6 pont, 3-3 gólpassz és eladott labda) eredményes játékával, remek negyedik negyedükkel a maguk javára fordították a találkozót.

PINKK SE - Ajka 61-78

Az első negyedet Jáhni Zsófia (19/6 pont, 13 lepattanó, 3-3 gólpassz és blokk), Vári Zita (13/3 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) és Szűcs Lilla (10 pont, 9 lepattanó) jóvoltából még megnyerték a hazaiak, ám ezt követően, főleg a páros negyedekben pontosabban játszva fordított, s végül a Balsay Rita (18/6 pont, 16 lepattanó, 3 szerzett labda)-Kulcsár Bianka (17/9 pont, 4 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda)-Székely-Horváth Zsuzsanna (16/6 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz) trió hatékony játéka révén biztosan győzött az Ajka.

Vasas Akadémia - Dávid Kornél KA 78-31

Az Ehmann Dalma (10 pont, 8 lepattanó) vezette fehérvári fiatalok csupán a harmadik negyedben tudtak felnőni a feladathoz, s voltak egyenrangú ellenfelei a mérkőzés többi részében nagy fölényben játszó, Szerencsés Tamara (14 pont, 8 lepattanó, 5-5 szerzett labda és gólpassz), Mudra Viola (14 pont, 3-3 lepattanó szerzett labda és gólpassz), Madár Kata (12 pont, 7 lepattanó) és Budácsik Dotottya (11 pont, 4 lepattanó) vezette Vasasnak.

Tatabányai KC - DEAC DSI 71-73

A hullámzó, fordulatos találkozón mindkét csapatnak voltak nagyobb "futásai", s ezzel együtt hullámvölgyei. Az első negyed egyértelműen a Foltin Blanka (22 pont, 10 lepattanó)-Földvári Andrea (17 pont, 6 lepattanó)-Göttlinger Anna (12/12 pont, 7 lepattanó) trió vezette, a lepattanózást 47-33-ra megnyerő vendégeké volt. A másodikban rendezték soraikat, s feljöttek a Doktor Anna (17/3 pont, 7 lepattanó, 3-3 gólpassz és szerzett labda), Horváth Szilvia (14 pont, 3 lepattanó) és Kaluha-Guti Alexandra (12/6 pont) kosaraira alapozó hazaiak. A vége előtt másfél perccel 69-69-et mutatott az eredményjelző, amikor jött egy hazai technikai. Ezt követően a vendégek egyik legjobbja, Földvári bedobta a büntetőket, majd az utolsó percben még szerzett egy duplát, így végül a vendégek örülhettek.

ELTE-BEAC Újbuda - Nyíregyházi Kosársuli 60-41

Minden negyedet megnyerve aratott összességében biztos győzelmet Angyal N. (14/6 pont, 7 lepattanó), valamint Nagy Eszter (11 pont, 8 lepattanó) vezérletével a BEAC a jól küzdő, nagyrészt Kovács Orsolya (13/6 pont, 6 lepattanó) és Ványi Virág (10 pont) pontjaira építő nyíregyháziakkal szemben.

TFSE - Kecskeméti KC 63-41

Látszott, hogy a Burján Laura (9/3 pont, 3-3 lepattanó és eladott, 4 szerzett labda)-Schlégl Odett (8/3 pont - 13 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó) kettős vezette kecskemétiek nem asszisztálni érkeztek a TF bajnoki ünnepléséhez, s az első negyedben tapadtak is a bajnokság megnyerésének "közelsége" miatt érezhetően görcsösen kezdő hazaiakra. A lepattanóharcot végül 53-39-re megnyerő, ezúttal elsősorban Németh Alma (15 pont, 8 lepattanó, 4 eladott labda) és Karlócai Julianna (8/3 pont, 11 lepattanó) eredményességére építő TF a második etapban produkált egy bajnokhoz méltó 23-3-as "száguldást", amellyel el is döntötte a mérkőzést a maga javára, s ezzel Magyar Bianka együttese nemcsak a találkozót, hanem a bajnokságot, az NB I B piros csoportját is megnyerte.

BKG DSE Szigetszentmiklós - Csata DSE 56-74

A dobogósok rangadóját az első félidőben eldöntötte a szünetig Angyal Barbara (18/6 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz), Radócz Fanni (14/6 pont, 8 lepattanó), Horváth Fruzsina (12 pont) és Mányoky Réka (10/6 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz) vezérletével 19 pontos előnyt szerző Csata, így aztán a második félidőben hiába tették kiegyenlítetté a játékot az Aldazabal Laura (18/6 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda)-Shirian Fatime (16 pont, 14 lepattanó, 3-3 gólpassz, szerzett és eladott labda) kettős vezette hazaiak, nem volt esélyük nyerni, biztosan győzött az ezüstérmes Csata.

PEAC-Pécs-Pingvinek - Aluinvent DVTK Miskolc U23 63-49

A 18-6-ra megnyert harmadik negyedre, valamint a Tenyér Zsófia (12 pont, 4 szerzett labda)-Milica Vojinovics (11/3 pont - 12 mezőnykísérlet)-Kovács Kitti (10 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda) trió tagjainak eredményességére építve győzték le a pécsiek a leginkább Szegeczki Nóra (17/6 pont - 18 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 6 eladott labda) és Kecskés Karina (10/6 pont - 12 mezőnykísérlet -, 3 szerzett labda) kosaraira alapozó diósgyőri fiatalokat.

ELTE Fortis - Tatai SE 70-55

A szoros, kiegyenlített nyitó etap után még az Orsós-Bogdán Lívia (15/9 pont), Gusztafik Lilla (13 pont, 8 lepattanó, 9 szerzett labda) és Chroméj Hajnalka (12 pont) eredményes játékára építő vendég tataiaknak volt minimális előnyük, ám a második szakasztól az ellenfelénél valamivel pontosabban játszó ELTE Fortis Némedi Flóra (19/3 pont, 5 lepattanó, 3-3 eladott labda és gólpassz), Kenyeres Anett (16/6 pont - 17 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó) és Stekler Kamilla (11 pont, 18 lepattanó, 5 gólpassz, 8 szerzett, 3 eladott labda) vezérletével átvette az irányítást, s végül összességében biztosnak mondható 15 pontos győzelmet aratott.

Kiss Lenke KA - Szolnoki MÁV SE 67-63

Szünetben 9 ponttal "mentek" a hazaiak, ám a parádés harmadik negyedet produkáló Szolnok Baczuk Virág (25/6 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda), Kovács Jázmin (9/9 pont) és Munkácsi Enikő (7 pont, 19 lepattanó, 4 szerzett labda) hatékony játékával fordított, s 5 pont előnnyel várhatta a záró etapot, amely Baczuk két duplájával indult. A 32. és a 38. perc között azonban egy 13-0-t "repesztett" a Szabó Enikő (17/9 pont, 4 lepattanó)-Soós Alexandra (10/6 pont, 5 lepattanó)-Opitz Petra (9 pont - 10 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó, 4 gólpassz) trió vezette KLKA, s bár innen még egyenlített a Szolnok, végül a vendéglátók zárták győzelemmel mérkőzést és a szezont.

Tatai SE - Bajai NKK 73-80

Bár a kosarakban gazdag, "védekezés nélküli" első negyed után 3 ponttal a Kiss Judit (27/12 pont), Gusztafik L. (18/3 pont, 9 lepattanó, 6-6 szerzett labda és gólpassz), valamint Orsós-Bogdán L. (13/3 pont - 16 mezőnykísérlet -, 7 gólpassz) ponterős játékára alapozó vendéglátók vezettek, ám két középső etapban jobban, pontosabban játszó, a lepattanóharcot "döntő fölénnyel", 70-28-ra nyerő Baja Szöllősi Boglárka (19/15 pont, 7 lepattanó), Mojzes Gina (16 pont, 14 lepattanó, 5 eladott labda, 3 gólpassz), Domokos Kinga (14 pont, 19 lepattanó, 5 eladott labda, 3 gólpassz) és Novotnik Tiffani (12/6 pont - 14 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 8 gólpassz) vezette Baja a maga javára fordította a találkozót, amelynek záró szakaszában ugyan 10 ponton belülre került, de a vendégsikert nem tudta kétségessé tenni a Tata.

Szombathelyi Egyetem - MAFC 66-80

A küzdelmes, kiegyenlített első negyed után 3 ponttal még a főként Szabó-Haklits Zsuzsanna (16/12 pont - 22 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó, 6 gólpassz), Jakubovics Dóra (12/3 pont - 13 mezőnykísérlet) és Plózer Petra (12 pont, 6 lepattanó) találataira építő szombathelyi együttes állt jobban, ám a második negyedtől átvette az irányítást a vendég fővárosi együttes, amely végül Hercze Szandra (22/15 pont, 3 lepattanó), Horváth Enikő (15/9 pont, 3 lepattanó, 5 gólpassz), Aradi Zsanett (13 pnt, 14 lepattanó, 5 gólpassz) és Fülep Csilla (11/3 pont - 14 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 4 gólpassz) vezetésével biztosan nyerte a színvonalas találkozót.

ZTE NKK II - Széchenyi KA Győr 52-71

A páratlan negyedekben sokkal jobban, pontosabban kosarazva aratott biztos győzelmet Nagy Rebeka (15/3 pont, 7 lepattanó), Szirony Dorina (14/6 pont, 8 lepattanó, 4 szerzett labda), Biczó Laura (12 pont) és Keita Aya (10 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda 4 gólpassz) vezérletével a Győr a záró etapban 20 ponton belülre kerülő, Jurkó Noémi (11 pont, 6 lepattanó), Kovács Georgina (10 pont - 21 mezőnykísérlet -, 4 eladott labda) és Horváth Fruzsina (9 pont, 7 lepattanó) vezette zalaiak otthonában.

Szegedi KE - MTK-Budapest II 56-51

A nyitó etapban 10 pontos előnyt szereztek a Farkas Laura (17 pont, 13 lepattanó) és Zsíros Liza (16 pont - 18 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó, 4 szerzett labda) eredményességére, valamint Kőházi Fanni (7 pont - 13 mezőnykísérlet -, 13 lepattanó, 4 szerzett labda, 7 gólpassz) mezőnymunkájára alapozó hazaiak, de szünetig 1 pontra feljött a Gróf Tímea (11/6 pont, 12 lepattanó, 4 eladott labda)-Schirohy Szonja (10/6 pont, 4 lepattanó) kettős vezette MTK. A küzdelmes második félidő végig szoros, kiélezett volt, a záró etap közepén 47-47-re állt a találkozó. A végjátékot jobban bírták a hazaiak, így fővárosi ellenfelük fölé kerekedtek.

Sportdarázs - ELTE Fortis 74-57

Már bajnokként három negyedet megnyerve, egyet - a harmadikat - pedig döntetlenre adva győztek biztosan a Bakó Patrícia (20/3 pont, 10 lepattanó)-Kocsis Fanni (16/3 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz)-Szeli Kitti (13 pont, 9 lepattanó) trió vezette soproniak a jól küzdő, leginkább Némedi F. (16/6 pont, 5 lepattanó), Stekler K. (10-10 pont és lepattanó, 3 gólpassz) és Kenyeres A. (10 pont - 12 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 3 szerzett labda) eredményes játékára építő vendég fővárosiakkal szemben, akik szünet után már felnőttek a feladathoz.