Férfi NB I: A Kecskemét ellen sem tudott nyerni a ZTE
14
2019
2019. április 14.  |  22:00
Az utóbbi hetekben nem túl jó formát mutató és a középházat vereséggel kezdő Zalakerámia ZTE KK fogadta a KTE-Duna Aszfalt csapatát a középszakasz újabb fordulójában.

Parádésan, 9-0-val kezdte a találkozót a Dustin Ware-t nélkülöző Zalaegerszeg. Két és fél perc után, Green büntetői révén születtek meg az első kecskeméti pontok. Magára talált a KTE és a játékrész közepén feljött egy pontra. A folytatásra egy hatpontos előnyt mégis kiharcolt magának a ZTE (25-19).

Lendületben maradtak a hazaiak, Dramicsanin és Karahodzsics pontjai kellettek ahhoz, hogy ne szakadjanak le túlzottan a kecskemétiek. A 19. percben egyenlítenie is sikerült a Forray-legénységnek, ám ekkor jött a jó formában kosarazó Green hármasa, amihez még Gulyás is hozzátett egy duplát (45-40).

Továbbra is szorosan alakult a mérkőzés, a zalaiak játékához a padról beszálló Durázi tett hozzá sokat. Ekkor kialakult egy 8-9 pont körüli különbség, de a Kecskemét visszajött a meccsbe. Sőt, Molnár duplájával a vezetést is átvette 62-64-nél. Végül sikerült a hazaiaknak kiegyenlíteni (64-64).

A záró etap végig szorosan alakult, hol az egyik csapatnál volt az előny, hol a másiknál. Egyik sem lépett meg egy pontnál jobban ezekben a percekben. Wittman triplája azonban sorsdöntőnek bizonyult az utolsó percben, ezután már nem tudott fordítani a ZTE. A végjátékot jobban bírták a vendégek, a hazaiak pedig egy újabb vereséget könyvelhettek el (87-91) - írta a BB1.hu.

Zalakerámia ZTE KK - KTE-Duna Aszfalt 87-91 (25-20, 20-23, 19-21, 23-27)