Női NB I: Nem jutott négy közé a Szekszárd
11
2019
2019. április 11.  |  12:00
Nem jutott négy közé a Szekszárd

Hazai pályán kikapott, és nem jutott a legjobb négy közé az Atomerőmű KSC Szekszárd. A győriek szoros mérkőzésen, hatalmas győzelmet arattak.

Elképesztő feszültségek, valóságos nyilatkozatháború, és az MKOSZ főtitkárának állásfoglalása után érkezett el a párharc harmadik mérkőzése. A nemzetközi kupában nagyot alakító Szekszárd azonban elbukott, a minden várakozást felül teljesítő Győrrel szemben.

Mindkét csapat harcosan, bizonyítási vágytől fűtve lépett pályára, szoros is volt az első félidő, de már ezt a játékrészt is a vendégek nyerték 37-30-ra.

A folytatásban is jobban játszott a Győr, hat ponttal nyerték a harmadik negyedet. A záró részben huszáros hajrába kezdett a hazai csapat, úgy tűnt a fordításra is van esélyük Studeréknek.

A végjátékot azonban ismét a Győr bírta jobban, és a bajnokság legnagyobb meglepetését okozva, bejutotta a legjobb négy közé.

A Szekszárd a Csata ellen folytatja a helyosztókkal - írta a BB1.hu.

Atomerőmű KSC Szekszárd - CMB CARGO UNI Győr 60-65 (19-21, 11-16, 9-15, 21-13)

Női bajnokság, negyeddöntő, 3. mérkőzés
Szekszárd, 1000 néző

Atomerőmű KSC Szekszárd: Studer Á. 8, Dojkic 13/3, Theodoreán -, Mansaré -, Bishop 17. Cs.: McCall 13, Eldebrink 4, Gereben 5/3, Bálint R. -, Kiss V. -.

CMB CARGO UNI Győr: Mandic 7/3, Raksányi 7, Varga Zs., Spanou 14/6, Gray 24. Cs.: Török Á., Nagy D. 3/3, Czank 6, Krnjic 4.

Simán nyert a Vasas a PINKK ellen

A női kosárlabda bajnokság play-outjának második fordulójában a PINKK-Pécsi 424 fogadta hazai pályán a Vasas Akadémia csapatát. Előbbi négy sikerrel a harmadik volt, míg a Vasas nyolc győzelemmel az élen állt a 9-12. helyezett csapatok tabelláján.

A mérkőzés nem tartogatott túl sok izgalmat, ugyanis a fővárosiak már az első negyedben megléptek tizenkét ponttal. A folytatás is hasonló koreográfia szerint zajlott, így a félidőben már huszonkét pontos volt a differencia.

A PINKK a második félidőben sem tudott újítani, a Vasas a harmadik és negyedik negyedet is megnyerte, így magabiztosan nyert Kozármislenyben (50-88) - írta a BB1.hu.

PINKK-Pécsi 424 - Vasas Akadémia 50-88 (15-27, 10-22, 15-21, 10-18)

Női bajnokság, play-out
Kozármislenyi Sportcsarnok
V.: Fodor A., Hervay T., Rácz Zs. R. (Balogh L. Gy.)

PINKK: Jáhni 17, Cukic 9, Sánta 13, Csutorás 2, Podrug 2. Csere: Szűcs -, Jovana 4, Vári 3/3, Zsilinszky -.

Vasas: Heljic 18/3, Tóth 8, Bach 14/6, Dombai 10, Karakesivics 5. Csere: Boros -, Hizsnyik -, Budácsik 7, Böröndy 7, Vukov 2, Varga 11/3, Smailbegovic 6.

Húszat vert a BEAC az MTK-ra

Harmadszor találkozott egymással a BEAC és az MTK az idei szezonban, és mindháromszor az újbudaiak nyertek. Ráadásul Balogh Judit együttese ezzel most már zsinórban három meccse veretlen, és már matematikailag is eldőlt, hogy biztosan az élvonalban folytathatja ősztől is.

Az első negyed még szoros volt, utána végig a palánk alatt is nagy fölényben játszó hazaiak domináltak. Az MTK nem volt elég éles és agresszív, a különbség nem túlzó - írta a BB1.hu.

ELTE-BEAC Újbuda - MTK Budapest 72-52 (18-15, 24-15, 16-11, 14-11)