Női NB I: Szekszárdon nyert csúcsrangadót a DVTK
17
2019
2019. március 17.  |  10:45
Dubei vezérletével, magabiztosan nyert a Sopron

Első mérkőzését játszotta az Euroliga Final Fourba-jutás óta a Sopron. A hazaiak keretéből ezúttal a légiós-szabály miatt Candice Dupree maradt ki.

A mérkőzést lassan, sok hibával kezdte a bajnok, az első tizenöt perc még szoros állást hozott, de aztán a második félidőre rendezte sorait, és végül a papírformának megfelelően, magabiztos győzelmet aratott.

Roberto Iniguez együttese továbbra is hibátlan mutatóval vezeti a tabellát - írta a BB1.hu.

Sopron Basket - Vasas Akadémia 88-40 (14-13, 21-11, 24-12, 29-4)

Sopron, Novomatic Aréna, 600 néző

Sopron: Turner 9, Czukor 6, Dubei 21/9, Crvendakics 13/3, Határ 16. Csere: Weninger 10/6, Jovanovics 8, Zahui 3, Casas 2, Varga K. -, Honti -.

Vasas: Böröndy V. 4, Bach 13, Tóth O. 2, Varga A. 5, Karakasevic 1. Csere: Vukov 8/6, Heljic 4, Budacsik 3, Boros -, Smailbegovic -, Madár -.

Szekszárdon nyert csúcsrangadót a DVTK

A Diósgyőri VTK öt ponttal nyert a Szekszárd vendégeként a női kosárlabda NB I szombati játéknapján, sikerével pedig éppen legyőzött riválisát megelőzve feljött a második helyre - írja az MTI.

Kiélezett, hajtós volt a mérkőzés, pont, ahogy arra számítani is lehetett. Fantasztikus hangulat volt a szekszárdi sportcsarnokban.

A hazai drukkereknek a harmadik negyedig nem is lehetett különösebb okuk a panaszra, ekkor azonban Cziczás László csapata váltott, és szigorú védekezéssel, mindössze hat pontot engedélyezett a Szekszárdnak. Ez sorsdöntőnek bizonyult.

A végjátékban Studerék még megpróbálták a lehetetlent, de minden erejüket mozgósítva is csak öt pontra tudtak feljönni.

Az eredmény azt jelenti, hogy a DVTK minden bizonnyal a második, a Szekszárd a harmadik helyen zárja az alapszakaszt.

Atomerőmű KSC Szekszárd - Aluinvent DVTK 67-72 (19-20, 21-16, 6-18, 21-18)

Bajnokság, 20. forduló
Szekszárd Városi Sportcsarnok, 1200 néző
Játékvezetők: Farkas G., Söjtöry T., Nyilas I.

Atomerőmű KSC Szekszárd: Studer Á. 8/6, Theodoreán, Bálint 6, McCALL 17, BISHOP 23/6. Csere: Eldebrink 3, Gereben 4, Kiss V. 4, Dojkic 2.

Aluinvent DVTK: MEDGYESSY 16/6, WALKER-KIMBROUGH 18/3, Kányási, Putnina 6, Mokango 8. Csere: SKORICS 9. Kiss A. 2, Szabó 10/3, Szücs 3, Zele.

Sima győri siker a Pécs ellen

A CMB CARGO UNI Győr könnyedén legyőzte a vendég PEAC-Pécs együttesét a női kosárlabda NB I első szombati mérkőzésén.

A hazaiak gyakorlatilag már az első percekben megadták a mérkőzés alaphangját, tíz perc alatt mindössze nyolc pontot engedélyeztek a megilletődötten játszó pécsieknek. Meszlényi Róbertnek a második negyedre sem sikerült rendeznie a sorokat, nagyon sok volt a hiba. A Győr akarata érvényesült, és ez az eredményjelzőn is meglátszott. 43-19 volt az állás.

A folytatásban is a győriek akarata érvényesült, a PEAC a végén ébredt. 19 ponttal nyerték az utolsó tíz percet, de ez már csak arra volt elég, hogy egy nagy vereséget elkerüljenek.

A Győr a meggyőző első félidei eredményének köszönhetően megérdemelten nyert.

CMB Cargo-UNI Győr - PEAC-Pécs 74-61 (23-8, 20-11, 23-15, 8-27)

Győr, 100 néző
V.: Győrffy, Boros, Tóth C.

CMB Cargo-UNI Győr: MANDIC 5/3, Raksányi 3/3, Török Á. 8/3, SPANOU 22/9, GRAY 20/3. Cs.: Krnjic 4, Nagy D. 3/3, Czank 9/3, Varga Zs.-, Szabó P. -.

PEAC-Pécs: anloo 5/3, SIMON ZS. 17, Wentzel 4, Tetemondová 6, IMOVBIOH 13. Cs.: Brewer 6, Gémes-Sarok 6, Ruják 4, Tenyér -.

Rajt-cél győzelmet aratott a Csata

Az alapszakaszban utolsó alkalommal lépett pályára idegenben a Csata, amely az utolsó előtti helyen szerénykedő PINKK vendége volt Kozármislenyben.

Ősszel szoros mérkőzést játszott egymással a két gárda, ezúttal azonban Tursics Krisztián együttese ponterős játékkal, simán nyert. Végig a fővárosiak irányítottak, jobban dobtak, jobban lepattanóztak, a játék minden elemében felülmúlták a hazaiakat. A kétszámjegyű különbség már az első negyedben kialakult.

Az újonc ezzel újra ötven százalékos mérleggel bír (10 győzelem - 10 vereség).

PINKK Pécsi 424 - NKE-Csata 56-87 (17-28, 13-25, 10-13, 16-21)

Kozármisleny
V.: Rácz, Radnóti, Horváth

PINKK: Dzankic 8, Jáhni 8, Sánta 10, Cukic 7, Podrug 6. Csere: Csutorás 5/3, Vári 4, Szűcs L. 2, Raus, Zsilinszki 2, Markovic 4.

Csata: Horváth B. 8/6, Lelik 18/12, Nagy-Bujdosó 9/3, Jovanovic 7, Lang 8. Csere: Solymosi 5/3, Angyal 5/3, Radócz 2, Mányoky 9/3, Pálinkás, Austria 11/6, Barnai 5.

Ötven alatt tartotta az MTK-t a Cegléd

A Városmajorban a Ceglédet fogadta a másodedzőjét, Radovan Vukovicsot egy hete elveszítő MTK. A kezdés előtt gyászszünettel emlékeztek a tragikus hirtelenséggel elhunyt szerb trénerre.

Az elején mindkét csapat sokat hibázott, a folytatásban aztán Popovics és Gorjanácz vezérletével egyértelmű fölényben játszott a már Licskai Zsófiát nélkülöző Cegléd. A vendégek jól védekeztek, ötven alatt tartották az MTK-t, és zsinórban harmadik sikerüket aratták.

A VAL-értékek aránya is beszédes: 47-120.

MTK Budapest - VBW CEKK Cegléd 48-77 (10-14, 10-20, 14-22, 14-21)