Javított a világranglistán a magyar válogatott
27
2019
2019. február 27.  |  12:15
A világbajnoki-selejtezők után frissítette a Nemzetközi Kosárlabda Szövetség (FIBA) legfrissebb világranglistáját. A mieink egy helyet javítottak korábbi pozíciójukhoz képest, így - Izrael mögött és Szenegál előtt - már a 36. pozícióban állunk.

Az első tízben egyébként mindössze egy változás történt: az oroszok megelőzték az ausztrálokat a 9-10. helyen.

Továbbra is USA vezet, második Spanyolország, harmadik Franciaország. A sort a Cook-szigetek zárja (165.). A teljes lista ide kattintva érhető el.

Az európai csapatok közül a 21. helyen rangsorolnak minket.

A vb-selejtezős ellenfeleink közül a csoportelsőként kijutó litvánok továbbra is hatodikok, a Kínáról lemaradó Horvátország megőrizte kilencedik helyét, Lengyelország sem mozdult el a huszonötödik helyről, a hollandok pedig egyet javítva negyvenegyedikek - írta a BB1.hu.

Sztojan Ivkovics együttese 6 győzelemmel és 6 vereséggel negyedikként zárt a vb-selejtezők második csoportkörében.