Az U20-as fiúk másodjára is nagyon simán verték a szlovákokat
02
2022
2022. július 2.  |  20:47
Ma délután újabb felkészülési mérkőzést játszott az Európa-bajnokságra készülő U20-as férfi válogatottunk Székesfehérváron - az ellenfél ezúttal is Szlovákia korosztályos csapata volt.

A magyar együttes tegnap 50 ponttal győzött északi szomszédunk ellen, és ezúttal is hasonlón jól kezdett, mint egy nappal korábban: 5 perc után 16-2 állt az eredményjelzőn a mieink javára, az első negyed végén pedig 16 ponttal vezettünk (11-27). Most is a második felvonás volt a legszorosabb, de ezen a napon ezt a szakaszt is hoztuk, a félidőben 20 ponttal álltunk jobban (21-41). A fordulás után most nem volt akkora különbség a két gárda között, mint pénteken, de ezen a meccsen is csak 17 pontot kaptunk a második félidőben, összességében pedig 41 ponttal diadalmaskodott csapatunk.

A magyar válogatott legjobbjai ezen a napon Radics Gerzson (6 pont, 8 pattanó, 7 gólpassz), Kovács Ákos (14 pont, 4 pattanó) és Tarján Izsák (10 pont, 6 pattanó) voltak.

Bors Miklós szövetségi edző: Ma egy felkészültebb szlovák csapattal játszottunk, akik időnként meg tudták nehezíteni a dolgunk. Mindent összevetve láttam a csapatomtól szép dolgokat és olyanokat is, amiket javítani kell, de továbbra is hangsúlyozom, hogy az Európa-bajnokságon erősebb ellenfelek fognak szembejönni. További másfél hetünk van a felkészülésre, azon leszünk, hogy minél jobb eredményt tudjunk elérni a kontinensviadalon.

Szlovákia U20 - Magyarország U20 38-79 (11-27, 10-14, 4-15, 13-23)