(15-15, 23-22, 17-20, 28-11)
Játékvezetők és MKOSZ ELLENŐR:
Papp Péter, Goda László, Kulcsár Tibor (Bognár Tibor)

Hazai edző nyilatkozata
Matthias Zollner : Először is gratulálok a csapatomnak és a szurkolóinknak. A mögöttük álló négy hét után most tudjuk igazán, mennyire hiányzott ez a hangulat, hiszen amikor edzés van, akkor sokkal csendesebb a csarnok, ilyenkor sokkal jobb itt lenni. A mérkőzésről: Az első három negyedben nem úgy játszottunk, ahogy tudunk, ahogy szerettük volna. Persze kicsit rozsdások voltunk ezután a négy hét után, amíg nem voltak mérkőzések. De aztán a második félidőben megtaláltuk a ritmust, megtaláltuk a lehetőségeket arra, hogy indításból szerezzünk kosarakat, ahogy szerettük volna. És mindösszesen 68 pontot engedtünk a Kecskemétnek, akik 40 százalékkal dobták a triplákat, szóval ez nem rossz jel a számunkra, hogy ennyi pontot tudtunk tartani egy rutinos, jól kosárlabdázó, a labdát jól járató csapatot. 70 pont alatt tartottuk őket. Most dolgoznunk kell tovább, fejleszteni a játékunkat, még inkább megtalálni a ritmusunkat, egy kicsit még jobban beépíteni az új játékosokat, aztán vár ránk egy nehéz idegenbeli mérkőzés szerdán, Székesfehérváron.

Vendég edző nyilatkozata
Forray Gábor : Gratulálni szeretnék a Körmendnek, megérdemelten nyerte meg a mérkőzést, bár az eredmény 15 pont lett, én úgy gondolom, hogy – ugyan tudjuk, hogy a Körmend jobb csapat, hazai pályán játszott, de – nem volt ezen a meccsen ekkora különbség. Sajnos a meccs elején elvesztettük az egyik játékosunkat, nem tudjuk, hogy mennyi időre, és amíg bírtuk fejben az ő hiányát pótolni, ugye a rotációnk teljesen felborult, nagyon jól és nagyon agresszívan védekezett a Körmend, és ugye szükségünk lett volna pont arra a plusz egy emberre, aki tehermentesíteni tudta volna azokat a játékosainkat, akikre így sokkal nagyobb szerep hárult a labdás kettő-kettőknek a játéka során. És az igazság az, hogy a Körmend jó védekezése belekényszerített minket 19 eladott labdába és abból a 19 eladott labdából minimum 20-24 pontot dobtak, ugye könnyű indítás után, míg mi minden pontért meg kellett, hogy szenvedjünk. Az igazság az, hogy a mi buta támadásunk miatt vesztettük el a mérkőzést, mert sok labdát adtunk el, de ehhez kellett, hogy a Körmend jól védekezett. Úgyhogy nem fogunk drámázni, most ebben a hónapban három hét alatt le fogunk játszani hét mérkőzést, még van hat, most arccal előre a következő meccsre és bízunk abban, hogy Thomas Cleveland sérülése nem lesz komoly. Gratulálok még egyszer a Körmendnek, a szurkolói ól szurkoltak, jó atmoszférát teremtettek, sajnálom, hogy vereséget szenvedtünk, de a Körmend ezen az estén jobb volt.

Hazai játékos nyilatkozata
Justin Edwards : Felkészülten, keményen jöttünk ki a pályára, az elején a védekezésben meg tudtuk csinálni. A harmadik negyed után el tudtunk menni tíz ponttal. Ismét úgy tudtunk játszani, olyan nyomást tudtunk az ellenfélre helyezni, amivel megteremtettük magunknak a lehetőséget a győzelemre.

Vendég játékos nyilatkozata
Kemal Karahodzic : Szeretnék gratulálni a Körmendnek, ez nagyon kemény meccs volt a számunkra. Most négy napunk van arra, hogy felkészüljünk a Debrecen elleni mérkőzésre. Pihennünk kell és remélem ismét egy jó meccset játszunk majd a Debrecen ellen.

Stat download
JÁTÉKOS K. P. Közeli Középtáv Távoli Összes Büntető Lepattanó Labda Fault Gp Blokk VAL Idő +/-