(27-12, 15-13, 24-23, 17-17)
Játékvezetők és MKOSZ ELLENŐR:
Benczur Tamás, Ádám József, Goda László (dr. Gincsai János Péter)

Hazai edző nyilatkozata
Antonis Constantinides : Először is szeretnék sok sikert kívánni az Alba Fehérvár csapatának a keddi Fiba Europe Cup mérkőzésre. Kívánom, hogy találják meg a helyes utat, hogy elérjék a csoportkört, amely nemcsak nekik, hanem a Magyar kosárlabdának is nagyon-nagyon fontos lenne. Nekünk ez egy nehéz győzelem volt a debreceni előzmények után. Különösen a játékosoknak, hogy az edzőjük nem volt jelen. De sokat dolgoztunk ezen mentálisan az egész hét folyamán. Nagyon elégedett vagyok, mert a csapat azt mutatta, amin dolgoztunk a héten és úgy reagáltak. A másik oldalról tudtuk, hogy az Albának szerdán nehéz mérkőzése volt és egy hosszú útról tértek haza. Megpróbáltuk a védekezésünkkel zavarba hozni őket és nyomást gyakorolni rájuk. Percről percre és negyedről negyedre a fáradtságukra is építeni,. mert ez nem könnyű az Alba számára. Rövid idő alatt a harmadik mérkőzést játszották. Úgy gondolom, ez volt a mérkőzés kulcsa. Szintén sikerült semlegesítenünk a két legfontosabb fegyverüket, a gyorsindításokat, amikkel a pályát szét tudják húzni és a hárompontosokat nyitott helyzetekből. Volt pár rossz pillanatunk, de ez normális egy mérkőzés során, nincs is probléma emiatt a játékosaimmal. Rossz edző lennék, ha nem gratulálnék az engem helyettesítő Bojan Hrisztovszkinak, mert jobb munkát végzett, mint amikor én ott vagyok. Gratulálok mindenkinek, nagy köszönet a szurkolóinknak, akik erőt adnak nekünk, ahogy már ezt sokszor mondtam. Még egyszer sok sikert az Albának a bajnokságban és kedden a Fiba Europe Cup selejtezőben.

Vendég edző nyilatkozata
Dzinics Branislav : Én is szeretnék gratulálni a Körmendnek a megérdemelt győzelemért. Sajnálom, hogy nem tudtunk a mai estén úgy játszani, hogy jobb mérkőzés legyen. Azt gondolom, hogy az első negyedben ez a mérkőzés már eldőlt. Nagyon sok hibával játszottunk, de inkább nem minősíteném a játékunkat. Rangadó sajnos nem lett a mai mérkőzésből, de remélem, sikerül összeszedni magunkat.

Hazai játékos nyilatkozata
Kenyon McNeail : Ez egy jó mérkőzés volt a számunkra, különösen mivel ez az első haza mérkőzésünk a szezonban. Az ellenfél egy nagyon jó csapat, különösen veszélyesek voltak a hárompontos vonalon kívülről. Úgy gondolom, hogy számomra nem a legjobb volt a körmendi színekben, de a csapat engedte, hogy vezessem őket és lehetőséget tudtam számukra teremteni, hogy sikeresek legyünk.

Vendég játékos nyilatkozata
Lóránt Péter : A Körmend megérdemelten nyert. Nagyon agresszíven játszottak, nem feküdt nekünk ez a kemény stílus. Próbáltuk minél gyorsabban megoldani a dolgokat. Az látszik, hogy még sok munka áll előttünk. De az is látszik, ahogy tudtuk, hogy a Körmend haza pályán nagyon veszélyes. Igazából nehéz bármit is mondani, mert arra készültünk, hogy Ferenczet megfogjuk, aztán az elején mindjárt dobott 8-10 pontot és ez megadta a hazai csapatnak a ritmust, amire belejöttek már a légiósok is. Megyünk tovább, kedden egy fontos mérkőzésünk van, megpróbálunk a csoportkörbe jutni a Fiba Europe Cup-ban.

Stat download
JÁTÉKOS K. P. Közeli Középtáv Távoli Összes Büntető Lepattanó Labda Fault Gp Blokk VAL Idő +/-

Marcell
Összesen 5 83 26 36 72 1 8 13 6 25 24 33 69 48 11 13 85 26 13 39 9 9 20 21 15 4 2 124 200

Balázs
VAL=Dobott pont+lepattanók+szerzett labda+gólpassz+kiharcolt fault+blokk-eladott labda-rossz dobás