U20: Már csak a Kaposvár és a Körmend hibátlan
10
2021
2021. október 10.  |  18:48
Eltelt egy hét, és majdnem két teljes fordulót lejátszottak a Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság A csoportjában is. A Kaposvár és a Körmend továbbra is veretlenek, a Sopron viszont kikapott Debrecenben, így már nem 100%-os. Az Alba és a Szolnok két-két sikert aratott a héten, utóbbi egy veresége ellenére tartja a lépést a listavezetőkkel. Lássuk, mi történt a héten!

4. forduló

Alba Fehérvár U20 - Nyíregyháza Blue Sharks U20 105-61 (24-19, 30-14, 31-15, 20-13)

A Góbi Marcell (25 pont, 12 pattanó), Kass Balázs (16 pont, 9 gólpassz) és Pákozdi Csongor (14 pont) vezette fehérvári alakulat a két középső negyedben hengerelt, így tükörsima sikert aratott. A nyíregyháziaktól Szenti Mátyás (16 pont, 4 eladott labda), Végső Bálint (13 pont, 4 pattanó, 5 gólpassz) és Lakatos Zsombor (11 pont, 5 pattanó, 4 eladott labda) voltak a legjobbak.

MVM-OSE Lions U20 - Zalakerámia ZTE KK U20 59-69 (10-20, 16-21, 12-15, 21-13)

A vendég zalaegerszegi együttes az első negyedben szerzett előnyére alapozva, három negyedig irányítva a játékot, Csuti Kornél (20 pont, 10 pattanó), Szalay Domonkos (17 pont, 13 pattanó) és Makkos Dávid (11 pont, 11 pattanó) vezetésével magabiztosan győzött. A Czermann Máté (7-7 pont és pattanó, 4 gólpassz, 3 szerzett és 5 eladott labda), Ács Szilveszter (12 pont, 5 pattanó, 6 szerzett labda), Zsiros János (5 pont, 8 pattanó) és Mester Ákos (10 pont) húzta hazaiak a negyedik negyedben kozmetikáztak vereségük mértékén, de a ZTE sikerét nem tudták kétségessé tenni.

Atomerőmű SE U20 - Egis Körmend U20 50-100 (13-24, 3-22, 23-29, 11-25)

Végig hatalmas előnyben volt a Herczeg Kristóf (18 pont, 6 szerzett labda), Balogh Máté (12 pont, 10 pattanó), Andrich Clemens Habel (10 pont, 6 pattanó, 4 gólpassz) és Nagy Péter (14 pont) fémjelezte, de rengeteg jó teljesítményre támaszkodó körmendi alakulat, amely végül duplaannyi pontot szerzett, mint vendéglátója. Az ASE leginkább a harmadik negyedben nőtt fel ellenfele mellé, de egyedül Pajor Dávid (12 pont, 7 pattanó) jutott 10 pont vagy/és 10 VAL fölé, ez pedig ezúttal kevésnek bizonyult.

Szolnoki Olajbányász U20 - DEAC KA U20 82-59 (19-20, 16-12, 24-18, 23-9)

Az első felvonást még hozta a leginkább Kiss Kolosra (15 pont, 6 pattanó) építő DEAC Kosárlabda Akadémia, és a harmadik negyed végéig még viszonylag szoros volt a találkozó. A Szolnok viszont már ekkor is 9 pontos előnyben volt, majd a negyedik negyedben hengerelt, és végül 23 pontos sikert aratott az Abraham Arabo (14-14 pont és pattanó), Sebők András (8 pont, 4 pattanó, 9 gólpassz), Fodor Máté (12 pont, 9 pattanó, 4 gólpassz, 3 blokk), Gilszki Erik (18 pont, 4 pattanó), Csornai Bence (13 pont, 7 pattanó), Szanyi Bence (7 pont, 5 pattanó, 4 gólpassz) hatosfogat révén.

PVSK-VEOLIA U20 - KTE-Duna Aszfalt U20 87-47 (21-10, 25-14, 20-16, 21-7)

A Hőgye Péter (20 pont, 7 pattanó), Bor Sándor (19 pont, 8 pattanó, 7 szerzett labda), Hőgye Patrik (21 pont, 6 pattanó, 4 eladott labda) és Jakov Jozo Marjanovic (8 pont, 6 pattanó) húzta pécsi együttes már az elejétől kezdve magához ragadta a kezdeményezést, és végig nagyon magabiztosan vezetve győzött. A Kecskemétnél Mári György József (15 pont, 5 pattanó, 4 eladott labda) volt a legponterősebb és a leghasznosabb is a VAL alapján (17).

Szedeák U20 - Kaposvári KK U20 74-81 (21-18, 18-22, 17-15, 18-26)

Nagyszerű mérkőzést játszott egymással a két együttes. Az első félidő nagy részében a Csornai Csaba (16 pont, 10 pattanó, 6 eladott labda) és Káposzta Kristóf (14 pont, 8 pattanó) fémjelezte hazaiak, a fordulás után pedig inkább a Paár Márk (25 pont, 8 pattanó, 4 gólpassz, 4 szerzett és 6 eladott labda), Puska Bence (22 pont, 4 pattanó, 5 gólpassz, 4 eladott labda) és Szőke Bálint (11 pont, 8 pattanó) vezette kaposvári alakulat vezetett. A harmadik negyed végén a Szedeák visszavette a vezetést, de a záró 10 perc elején a listavezető váltott, magához ragadta az irányítást, és végül 7 pontos sikert aratott.

5. forduló

Egis Körmend U20 - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely U20 100-82 (18-26, 27-21, 24-20, 31-15)

Az első negyedet 8 ponttal megnyerte, és még 30 perc játék után is csak két pont hátrányból volt a Horváth Natan (20 pont, 7 pattanó), Kovács Levente Hetény (12 pont, 4 pattanó, 8 gólpassz), Németh Bálint Péter (19 pont), Sövegjártó Ábel György (16 pont) és Horváth Ádám (9 pont, 7 pattanó) vezette Falco. A negyedik negyedben aztán jött a körmendi henger a Balogh Máté (27 pont, 8 pattanó), Takács Kristóf (20 pont, 8 pattanó, 11 gólpassz, 4 szerzett és 5 eladott labda), Kenéz Csaba (18 pont, 4 gólpassz), Andrich Clemens Habel (7 pont, 6 pattanó, 4 blokk) és Kiss Mátyás (13 pont, 5 gólpassz) ötösfogat vezetésével, így a címvédő továbbra is hibátlan az idei szezonban.

Kaposvári KK U20 - Atomerőmű SE U20 91-64 (22-20, 30-7, 22-12, 17-25)

A második és a harmadik felvonásban nagy fölényben játszott a Puska Bence (16 pont, 8 pattanó, 11 gólpassz, 4-4 szerzett és eladott labda), Paár Márk (27 pont, 6 pattanó), Hajduk Attila Dominik (15 pont, 10 pattanó) és Győr Bálint Gergely (10 pont, 9 pattanó) húzta kaposvári gárda, amely továbbra is vezeti a tabellát. A Pajor Dávid (23 pont, 9 pattanó, 4 gólpassz) és Arnold Botond (15 pont, 12 pattanó) vezette ASE megnyerte ugyan a negyedik negyedet, az elsőben pedig jól tartotta magát, de ezúttal ennyire futotta erejéből.

KTE-Duna Aszfalt U20 - MVM-OSE Lions U20 106-57 (28-10, 21-27, 31-8, 26-12)

A második negyedet a végeredményt tekintve meglepetésre megnyerte a Veilandics Barna (17 pont, 11 pattanó, 4 eladott labda) és Baliga Ákos (10 pont) húzta oroszlányi alakulat. A másik három negyedben viszont nagy volt a hazaiak fölénye, akik végül közel 50 pontos sikert arattak Kőházi Bence (16 pont, 7 pattanó, 6 gólpassz, 4 szerzett labda), Botka Botond (19 pont, 6 pattanó), Velkey Géza (20 pont), Ivkovic Milán (13 pont, 7 pattanó) éa Takács Erik (14 pont, 5 pattanó) vezetésével, de még ezen kívül is több hasznos teljesítménynek köszönhetően.

Zalakerámia ZTE KK U20 - Szedeák U20 77-81 hosszabbítás után (16-25, 21-8, 17-20, 15-16, 8-12)

A szegediek másik eheti mérkőzése is kifejezetten szorosra és jóra sikerült. Szoros első percek után a Sipos Márton (17 pont, 5 gólpassz), Tráser Miklós László (12 pont, 6 pattanó), Káposzta Kristóf (6 pont, 11 pattanó), Bella Ádám (16 pont, 6 pattanó), illetve Csornai Csaba (17 pont, 4 pattanó) vezette vendégek ragadták magukhoz a kezdeményezést, akik nagyjából a második negyed közepéig magabiztosan is vezettek. A félidő végén a Csuti Kornél (27 pont, 13 pattanó, 4 blokk) és Szalay Domonkos (16 pont, 7 pattanó) duó fémjelezte hazaiak átvették a játék irányítását, a harmadik felvonás második felében viszont megint a Szedeák tudott újítani, majd felváltva vezetett a két együttes. A rendes játékidő végjátékába 69-64-es zalaegerszegi vezetéssel mentek be a csapatok, itt viszont egy büntető után Tráser Miklós László két kosárral egyenlített, jöhetett a hosszabbítás. A ráadás elején Csuti 2+1-ére jött egy 9-0-s szegedi roham, erre pedig már nem volt válasza a ZTE-nek, nyertek a vendégek.

DEAC KA U20 - Sopron KC U20 74-70 (22-20, 15-14, 18-9, 19-27)

Szoros első két negyed után a harmadik játékrész második felében meglépett ellenfelétől a Kiss Kolos (20 pont, 17 pattanó, 4-4 gólpassz és eladott labda), illetve Balázsi Soma Bence (14 pont, 9 pattanó, 5 gólpassz) húzta debreceni gárda. A záró játékrészben robbantott Schöll Richárd (25 pont, 18 pattanó) és Csátaljay Péter (19 pont, 4-4 pattanó és szerzett labda, 6 gólpassz) vezette Sopron, amely fordított is. A végjátékban azonban, 70-70 után Madar Krisztián dobott kosarat a hazaiaknak, ezt pedig csak Kiss és Madar büntetői követték már, így győzött végül a DEAC.

Nyíregyháza Blue Sharks U20 - Szolnoki Olajbányász U20 68-76 (3-16, 13-31, 24-16, 28-13)

Az első félidőben hatalmas volt a különbség a Sebők András (14 pont, 5-5 pattanó és gólpassz), illetve Csornai Bence (8 pont, 5 gólpassz) fémjelezte szolnokiak javára. Ugyanez elmondható volt a második 20 percről is, csak fordított előjellel. Ekkor a Kazsuk Botond (12 pont, 5 pattanó), Szenti Mátyás (10 pont, 6 pattanó), Lakatos Zsombor (15 pont) és Verba Szabolcs András (11 pont, 4 pattanó) vezette hazaiak irányítottak, de nem tudták kétségessé tenni az Olajbányász sikerét.

PVSK-VEOLIA U20 - Alba Fehérvár U20 80-82 (15-12, 28-15, 15-30, 22-25)

Az első félidőben még úgy tűnt, hogy simán nyerni fog a Bor Sándor (22 pont), Hőgye Péter (14 pont, 5 pattanó), Jakov Jozo Marjanovic (14 pont, 5 pattanó) vezette pécsi együttes, amely a félidőben 16 ponttal állt jobban. A harmadik negyedben szinte teljesen eltüntette hátrányát Balsay Ádám (27 pont, 14 pattanó, 5 blokk), Góbi Marcell (22 pont, 12 pattanó) és Kass Balázs (10 pont, 6 pattanó, 8 gólpassz) fémjelezte Alba, amely a negyedik negyedben gyakorlatilag végig vezetett, igaz, minimális különbséggel. Az utolsó percekben Marjanovic 3 büntetővel 1 pontra hozta fel övéit, Balsay büntetője után azonban már nem tudott kosarat szerezni a Pécs, így fehérvári siker született a forduló zárómeccsén.