Női Amatőr: Hosszabbításban győzött az Ajka a BEAC otthonában
29
Sep
2021
2021. szeptember 29.  |  07:09
Rögtön az első forduló már hozott is egy hosszabbításos mérkőzést a Női Amatőr Nemzeti Bajnokság piros csoportjában: a BEAC és az Ajka nem tudta döntésre vinni a dolgot a rendes játékidőben, a "ráadás" után a vendégek örülhettek. A két baranyai együttes idegenben nyert, az NB I-ből kieső ZTE pedig "lehengerlő" első 15 percet produkálva verte fölényesen az előző évadban még zöld csoportos miskolci fiatalokat. A zöld csoportban csupán a Kiss Lenke KA - Törekvés találkozó hozott izgalmakat, a többi mérkőzés elég egyoldalú volt.

Sportdarázs-SMAFC - NKA Pécs PEAC 63-75

Jól kezdett a Bakó Patrícia (19 pont, 8 lepattanó), Kókai Patrícia (16/3 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda, 2 blokk) és Tarr Sára (13 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda, 6 gólpassz, 2 blokk) kosaraira alapozó soproni együttes, a második negyedtől viszont a pécsiek átvették a játék irányítását. A negyedik negyedben még feljött 1 pontra a Sportdarázs, de a felzárkózás sokat kivett a hazai játékosokból, így végül a remek dobóformát kifogó Laczkó Sára (34/15 pont, 5 lepattanó, 6 szerzett, 4 eladott labda, 3 gólpassz), valamint Csényi Anna (15/6 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda), Drávecz Boróka (11 pont, 6 lepattanó, 4 szerzett, 3 eladott labda) és Orbán Alexandra (10/3 pont - 11 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó, 4 szerzett labda, 3 gólpassz) vezérletével 12 ponttal győzött a vendég pécsi gárda.

Vasas Akadémia II - Bajai NKK 72-56

A 13 ponttal megnyert első félidőnek, valamint leginkább Kádár Orsolya (20/3 pont, 9 lepattanó, 4 eladott labda) és Gelei Karola (13 pont, 7 lepattanó, 3-3 szerzett labda és gólpassz) eredményességének, továbbá a 74-44-re megnyert lepattanózásnak köszönhetően győzte le a Vasas II az erősen egyemberes csapat benyomását keltő, a vendégek pontjainak több mint a felét szerző Tamás Gréta (31/9 pont, 5 szerzett labda) vezette bajai csapatot, amelynél azért a pattanózásnál erősen érződött Pap Regina távozása.

UNI-Győr SzSE - PINKK-PVSK U23 44-73

A páratlan negyedekben egyértelműen jobban, pontosabban játszva Kovács Kitti (16 pont - 19 mezőnykísérlet -, 13 lepattanó, 6 gólpassz), Tenyér Zsófia (12 pont - 14 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó, 6 gólpassz) és Vincze Nikolett (11/3 pont - 15 mezőnykísérlet) vezérletével simán nyerte a PINKK-PVSK a két roppant gyengén (1/22, ill. 3/24) triplázó együttes összecsapását. Hazai részről egyedül az egyetlen sikeres triplát jegyző Rozmán Lilla (11/3 pont, 3-3 lepattanó és szerzett, 4 eladott labda, 4 gólpassz) jutott 10 pont fölé.

ZTE NKK - DVTK U23 98-53

Az élvonalból kieső ZTE Kovács Georgina (21/9 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz, 4 szerzett labda), Pap Regina (17 pont, 10 lepattanó, 3 blokk), az éppen a Diósgyőrtől az ország másik végébe szerződő Frindt Nikolett (16/6 pont, 6 lepattanó, 5 szerzett, 4 eladott labda), Gorjanácz Ágnes (12/6 pont - 17 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó, 5 gólpassz) és Soós Dorina (11 pont, 5 lepattanó) vezérletével a második negyed közepére több mint 50 pontos (58-7) előnyt szerzett a zöld csoportból fellépve elég megilletődötten kezdő miskolci fiatalokkal szemben. A félidő hajrájára magukra találtak és attól kezdve elsősorban Márkusz Lilla (21/6 pont, 5-5 lepattanó és eladott labda, 3 gólpassz), valamint Oláh Fruzsina (15/9 pont - 19 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 3 szerzett, 8 eladott labda) vezetésével a második félidőben kiegyenlítetté tették a játékot a vendégek, de a fölényes zalai győzelmet nem tudták kétségessé tenni.

BEAC Újbuda - Ajka 61-64 hosszabbítás után

A pontosabban kezdő vendégek 5 pontos előnyét a második szakaszban feljavuló BEAC-fiatalok "eltüntették", így igazi tenisz-döntetlenről (30-30) kezdődött a második félidő. A harmadik negyedben megint a Székely-Horváth Zsuzsanna (16/6 pont, 5-5 blokk, lepattanó és gólpassz, 4 szerzett labda)-Hidas Réka (11 pont, 3 lepattanó)-Lendér Lilla (10 pont - 13 mezőnykísérlet -, 9 lepattanó, 3 szerzett labda) trió vezette Ajka akarata érvényesült, amely 6 pontos előnnyel fordult a negyedik negyedre. A 37. percben azonban fordítottak a Katona Boglárka (12/3 pont - 17 mezőnykísérlet -, 4-4 lepattanó és eladott, 5 szerzett labda, 6 gólpassz), Telek Noémi (12 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda), Dénes Diána (11/3 pont, 9 lepattanó) és Bencsik Luca (10/6 pont, 6 lepattanó) kosaraira alapozó BEAC fiataljai. A rendes játékidő végén a tapasztalt Székely-Horváth révén büntetőkből egyenlítettek a vendégek, jöhetett a hosszabbítás. Ennek elején váltva vezettek a csapatok, majd a ráadás közepén egy 6-0-lal eldöntötte a maga javára a találkozót a hosszabbítást lélektani előnyből kezdő, rutinosabb játékosok alkotta vendég együttes. A triplákat jóval gyengébben (2/23, 8.7%, ill. 5/14, 35.7%), a büntetőket viszont sokkal jobban (10/11, 90.9%, ill. 14/23, 60.9%) dobta az Ajka, mint a hazai együttes. A lepattanócsatát 58-45-re nyerték a vendégek, akik ráadásul 8 dobást blokkoltak, szemben a BEAC-fiatalok egyetlen "sapkájával".

ELTE Fortis - BKG Príma Akadémia 66-36

Bár mindkét csapatból csupán 1-1 játékos, Nagyi Tímea (13/3 pont, 9 lepattanó, 3 szerzett labda, 2-2 blokk és gólpassz), illetve Kovács Virág (13/9 pont - 17 mezőnykísérlet -, 3 szerzett, 5 eladott labda) jutott 10 pont fölé, a lepattanócsatát 56-33-ra megnyerő hazai együttestől mind a 10 pályára lépő kosaras hölgy szerzett pontot, legkevesebb négyet, míg a vendégektől csupán 5 játékos talált be.

Kiss Lenke KA - Törekvés 70-65

A végig szoros első félidőt követően 1 ponttal még a Dobos Kira (16/3 pont, 4 eladott labda)-Egri Zsófia (14 pont, 17 lepattanó, 4-4 szerzett és eladott labda)-Altmann Anna (14/3 pont - 16 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 3 eladott labda) trió vezette vendég Törekvés állt jobban. Döntőnek bizonyult, hogy a második félidő elején a nagyrészt Nagy Zsófia (24 pont, 10 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda), valamint Keszte Sára (19 pont, 7 lepattanó) ponterős játékára alapozó hazaiak egy 15-5-ös futással fordítottak és elléptek, s ezt követően végig tartva 5 pont körüli előnyüket megnyerték a találkozót.

Zsíros Akadémia Kőbánya - Nyíregyházi Kosársuli 80-42

A mérkőzés elején a hazaiak valósággal állva hagyták a meglehetősen tompán kezdő nyíregyháziakat: a 4. percben 14-0-ra vezetett a főleg Takács Dorina (16 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz), Horváth Lili (14/3 pont, 4-4 gólpassz és eladott labda), Tatár Hanna (12/3 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett, 4 eladott labda, 6 gólpassz) és Turi Eszter (11 pont, 7 lepattanó) találataira támaszkodó Zsíros Akadémia. Ezt követően a félidő hajrájáig kiegyenlítetté tudták tenni a játékot szabolcsi hölgyek, akik közül Mátyás Eszter (8/6 pont - 12 mezőnykísérlet -, 10 lepattanó, 6 eladott labda) és Homonyik Dorka (8 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda) bizonyult a legeredményesebbnek. Tartotta 10 és 15 pont közötti előnyét a vendéglátó, amely a félidő végén egy 9-0-lal kerek 20 pontosra növelte különbséget. A második félidő elején még váltva estek a kosarak, majd a szakasz közepén egy 15-0-lal a vendéglátók közel 40 pontosra növelve előnyüket eldöntötték a mérkőzést.

Szegedi KE - Szolnoki MÁV SE 72-31

A nyitó etap közepén 4-2-re még a vendégek vezettek, ám ekkor egy 14-0-lal elhúzott a Szeged a Tisza-parti partin, amelyet szünetig közel 30 pontos előnyt szerezve Vér Violetta (12 pont, 8 lepattanó), Perényi Lídia (12 pont - 17 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó, 4 szerzett labda) és Balatoni Zoé (10 pont, 7 lepattanó, 2 blokk) vezérletével gyakorlatilag 20 perc alatt eldöntötte a Szeged, és biztosan verte a szolnokiakat. A vendégektől Munkácsi Adél (9 pont, 5 lepattanó, 4 szerzett, 3 eladott labda) jelentette a legtöbb veszélyt a hazai gyűrűre. Érdekesség, hogy a találkozón mindössze egyetlen hárompontos kosár született.