Női Európa Kupa: 15 pontos előnyben a Csata
24
Sep
2021
2021. szeptember 24.  |  22:46
Az Európa Kupa selejtező párharc első mérkőzésén a Ludovika-FCSM Csata 77-62-re legyőzte az A3 Basket Umea csapatát és ezzel komoly lépéselőnybe került a svédországi visszavágó előtt. Első nemzetközi mérkőzésén kiváló teljesítményt nyújtott a fővárosi együttes.

Remek hangulatban dobták fel a labdát a Ludovika Arénában. 16 év után rendeztek ismét női kosárlabdában nemzetközi kupameccset a fővárosban. Svéd találattal indult a találkozó, majd Horváth Bernadett szerezte a Csata első pontját. Nem csak a mérkőzésen, hanem az Európa Kupában is. Ezt követően Lelik Réka vette át a főszerepet egy duplával és egy triplával. A magyar csapat 7-2-nél 5 pontos előnyre tett szert és ez a 3-5 pontos differencia az egész első szakaszt meghatározta. A játékrész hajrájához közelítve 13-12-nél fordított az Umea, de a végjátékban visszavette a vezetést a Csata. Simon Zsófia triplája a negyed végén 21-16-os előnyt eredményezett. Támadásban rendkívül hatékonynak bizonyult a Csata, a duplákat tekintve 8-ból 6 kísérlet célt ért.

A második negyed első találatát Stasha Carey szerezte, amivel 23-16-ra ellépett a Csata. Több labdája is volt Tursics Krisztián együttesének, hogy tovább növelje az előnyét. Ennél a hét egységnél jobban azonban nem sikerült elszakadni. 26-19 után 26-25-re felzárkóztak a vendégek és ekkor időt is kértek a mieink. A félidő hajrájában újra megugrott 5-6 ponttal a Csata, ami lélektanilag rendkívül fontosnak bizonyult. Az ellenfélnek kellett az eredmény után futnia, melynek köszönhetően több elhamarkodott kísérletet láthattunk a svédeknél. A 33 mezőnykísérletükből mindössze 12 lett sikeres. Ugyanez az arány a Csatánál 27-ből 13 volt. A félidőben 33-28 állt az eredményjelzőn. Lelik Réka 15 ponttal az egész mezőny legeredményesebbjének bizonyult 20 perc után.

A harmadik negyedet a svédek kezdték valamivel élesebben, pontosítottak a befejezéseiken és három perc alatt 38-38-nál egyenlítettek. Kulcspillanatban érkezett Hegedűs Janka és Zele Dorina találata, amivel 42-38-nál ismét a Csata járt előrébb. Állandósulni látszott a 3-4 pontos differencia a felek között. Az első nagyobb megugrást 47-43 után regisztrálhattuk, amikor Lelik Réka triplájával 50-43-ra szakadt el a fővárosi gárda. A hajrában némileg csökkent az előny a számszerű eredményt nézve, de közben játékban ekkor már egyértelműen sokoldalúbb csapat képét mutatta a Csata. 30 perc után 52-49-es eredményt regisztrálhattunk.

A záró szakasz elején Zele Dorina 2+1-es megoldásával 55-49-re módosult az állás. Horváth Bernadett triplája után pedig már 58-51-re ment a Csata. Egyre nagyobb lélektani fölénybe került a magyar csapat. Ezt pedig megerősítette Böröndy Vivien hárompontosa, amivel 61-51-nél először érte el a 10 pontot a különbség. Időt kért a rivális, de Simon Zsófia és Stasha Carey gyors találataival már 65-51-re ment a Csata. Ekkor nem csak a győzelem lehetősége, hanem a visszavágón nagyobb esélyt kínáló előny kialakítása is felcsillant. Érezték ezt a lányok a pályán. Három perccel a vége előtt már 70-53-ra ment a Csata. Két perccel a vége előtt pedig 73-55-nél a 20 pontos vezetésért támadtak Lelik Rékáék. A rutinosabb svéd csapat tisztában volt a helyzet komolyságával, így a hajrában többet kockáztattak és jó távoli dobásokkal 74-62-re visszakapaszkodtak. Időkérés után azonban az utolsó támadásra rendezte sorait a Csata. Zele Dorina triplája az utolsó másodpercekben 77-62-re alakította az eredményt.

Összeszedett, remek játékkal a Ludovika-FCSM Csata minden előzetes várakozást felülmúló 15 pontos győzelmet aratott az első nemzetközi mérkőzésén. Folytatás jövő héten csütörtökön Svédországban.

Ludovika-FCSM Csata - A3 Basket Umea 77-62 (21-16, 12-12, 19-21, 25.13)