Oroszország bravúros legyőzésével elődöntős női válogatottunk a 3x3-as U18-as vb-n!
28
2021
2021. augusztus 28.  |  10:45

Csoportja megnyerése után komoly feladat várt női U18-as válogatottunkra a debreceni 3x3-as világbajnokság negyeddöntőjében, azt az orosz válogatottat kellett ugyanis legyőznie Földi Attila gárdájának, amely az Egyesült Államokat verte néhány nappal korábban.

Orosz pontokkal indult a derbi, Nagy Réka révén iratkoztunk fel az eredményjelzőre. 4-2 után Horváth Boglárka betörésével egyenlítettünk, az első percekben fej fej mellett haladt a két együttes. Az oroszok egy támadóhibával a negyedik szabálytalanságukat követték el rövid idő leforgása alatt, Szabó Zita duplájával pedig a vezetést is átvették a magyar lányok (6-5). Nagy vétett sportszerűtlen hibát, ami a 3x3-ban két büntetődobást, labdabitoklást jelent az elszenvedőnek, illetve két csapatszemélyit a vétkes félnek. Loginova nagyon élt a keletieknél, 8-6-ra léptek el, de Szabó bevágta második kétpontosát is, újfent egalizálva az állást. Nem sokra rá harmadszor is betalált kintről a bombaformában dobó debreceni játékos, amivel már a mieinknél volt az előny (10-9). Ismét két orosz pont következett, gyakran változott a vezető kiléte. 10-11 után Nagy is beköszönt messziről, majd egy „sima” kosarat is szerzett, először tartottunk előrébb két ponttal (13-11). A jókedvbe némi ború is vegyült, hiszen kigyűlt hét csapathibánk, innentől minden szabálytalanságért két szabaddobás járt Oroszországnak. Három és fél perc volt még hátra, Szabó pörkölt be egy újabb hármast, az oroszok pedig zárkóztak büntetőikkel (15-14). Szabónak közelebbről is ment, őriztük szűk vezetésünket, de Loginova kisvártatva egyenlített. Horváth Boglárka talált be, majd Szabó is, mi mozdultunk el az egálról (18-16). Karnyújtásnyira volt a győzelem, hiszen kétszer is hibázott az ellenfél a vonalról – másfél perccel a vége előtt azért feljöttek 18-17-re. Loginova ziccert hibázott, Horváth Boglárka jutott két büntetőhöz, az egyiket értékesítette, majd betörésből is eredményes volt (20-18). Az orosz duplakísérletek kimaradtak szerencsére, Nagy pedig lezárta a találkozót – óriási bravúrral, remek támadójátékkal jutott be a világbajnokság elődöntőjébe a magyar csapat, ahol a spanyol – lett derbi győztesével találkozik holnap 12:55-kor.