Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság: Az Alba és a Körmend újra összecsapnak egymással, ezúttal a bajnoki címért
05
2021
2021. június 5.  |  17:53
Ma rendezték a Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság nyolcasdöntőjében az 5-8. helyért tartott keresztjáték mérkőzéseit, illetve a két elődöntőt.

A nap első meccsén a Budapesti Honvéd SE U20 Szatmári Zsombor (19 pont, 16 pattanó), Tanoh Dez András (17 pont 5-5 pattanó és gólpassz), Tóth Bence Miklós (11 pont, 7 pattanó, 10 gólpassz) és Szentirmai Ákos András (10 pont, 6 pattanó) vezetésével végig kézben tartotta a mérkőzést, nagyobb izgalmak nélkül győzött (81-64). A TF-BP U20 legjobbjai Korompai Ákos István (21 pont, 9 pattanó, 5 gólpassz) és Bálint Bence Dániel (17 pont, 6 pattanó) voltak, de hozzá kell azt is tenni, hogy a 9 perc alatt 10 pontig jutó Karosi Gergely idő előtt fejezte be az összecsapást egy sérülés miatt.

A második találkozó még simább volt. Az első felvonás során még jól tartotta magát a Budafok-PSE U20 Szántó Levente (13 pont, 12 pattanó, 3 blokk) révén. A második negyedtől kezdve azonban az történt a pályán, amit az NKA Pécs U20 akart. A mecsekaljaiak leginkább Molnár Mátyás (21 pont, 9 pattanó), Benke Krisztián (11 pont, 7 pattanó, 8 gólpassz, 4 szerzett labda), Lados Erik Botond (12 pont, 6 pattanó, 5 eladott labda), Rosic Uros (8 pont, 7 pattanó, 5 gólpassz, 4 szerzett labda), Váits Olivér (10 pont), Meszlényi Róbert (8 pont, 5 pattanó, 4 szerzett labda) és Herger Salamon (8 pont, 7 pattanó) jó játéka révén kereken 50 pontos sikert arattak (96-46).

Az ötödik helyért tehát a Budapesti Honvéd SE U20, illetve az NKA Pécs U20 méri majd össze a tudását holnap, míg a hetedik hely a TF-BP U20 és a Budafok-PSE U20 között fog majd eldőlni.

Az első elődöntőben parádésan kezdett a Sodiq Seyi Awogbemi (10 pont, 11 pattanó), Lukács Norbert (17 pont, 11 pattanó, 3 blokk), Balsay Ádám (16 pont, 5-5 pattanó és gólpassz), Takács Martin (11 pont, 7-7 pattanó és gólpassz), Takács Milán (13 pont, 7 pattanó, 4 eladott labda), Kass Balázs (9 pont, 4 pattanó) hatosfogatra építő Alba Fehérvár U20, amely a nagyszünetben 24 ponttal állt jobban (24-48). A fordulás után mindent megpróbált a DEAC Kosárlabda Akadémia U20 leginkább Kovács Ákos Bence (18 pont, 8 pattanó), Kalassai Martin (19 pont), Neuwirth Bence (9-9 pont és pattanó, 7 gólpassz) és Balázsi Soma Bence (6 pont, 8 pattanó) révén, a 36. percben mindössze négy pont volt a hajdúságiak hátránya (62-66). Ennél közelebb azonban nem tudtak kerülni ellenfelükhöz, így az Alba jutott végül a döntőbe (67-76).

A második elődöntőben az Egis Körmend U20 nem hagyott túl sok nyitott kérdést a második félidőre. A vasiak Kenéz Csaba (16 pont, 4-4 pattanó és eladott labda, 10 gólpassz, 6 szerzett labda), Takács Kristóf (18 pont, 4 pattanó, 7 gólpassz), Oroszi Bence (7 pont, 10 pattanó, 6 szerzett labda), Balogh Máté (19 pont, 6 pattanó) és Kiss Mátyás (12 pont, 7 gólpassz, 4 eladott labda) vezetésével 19 ponttal álltak jobban ellenfelüknél két negyedet követően (40-21). A Schöll Richárd (18 pont, 7 pattanó) és Sitku Márton (18 pont, 5 pattanó) vezette Sopron KC U20 küzdött becsülettel, a második félidőt összességében kiegyenlítetté is tette, de nem volt esélye szorossá tenni a találkozót (87-64).

A döntőben tehát újra összecsap egymással az Alba Fehérvár U20 és az Egis Körmend U20. Tegnap a körmendiek egy saját szempontjukból élet-halál mérkőzésen 69-51-re verték riválisukat, de 20 perc után még a székesfehérváriak álltak jobban, és az alapszakaszban lejátszott két találkozó szoros volt - jó meccsre van kilátás. A bronzmeccsen a DEAC Kosárlabda Akadémia U20 és a Sopron KC U20 mérik majd össze erejüket - itt tegnap 71-62-re a Debrecen győzött.