2020/2021 - NKA Pécs U20 – TF-BP U20 119-77
04
2021
2021. június 4.  |  19:10
A realitások talaján maradva az NKA Pécs csapatának volt igazi tétje a TF-BP elleni összecsapáson, hiszen győzelem esetén nagy lépést tudnak tenni az elődöntőbe kerülését.

Igazi dobópárbajjal vette kezdetét a találkozó, a csapatok kevesebb figyelmet fordítottak a védekezésre. Könyörtelenül kihasználta a TF hibáit az extra dobóformával kezdő NKA Pécs, 8. percben 29-19-nél elérte a tíz pontot a differencia, majd az utolsó két percben 11-0-s rohammal húsz fölé nőtt a két együttes közötti távolság. (40-19)

A második tíz percben sem hagyott alább a pécsi henger, imponáló támadójátékukkal szakították le egyre jobban a vendégeket. Negyed közepére elérte a közte harmincat a különbség, ami félidőig csak minimálisan növekedett, 78-45-tel vonultak a csapatok pihenőre.

Lassult ugyan a pécsi henger, de ezzel egyidőben a TF sem tudott betalálni, a differencia pedig tovább nőtt, a pécsiek azért küzdöttek, hogy a harmadik negyed végére elérik-e a 100 pontot. Ez végül nem sikerült, 99-56-ról várták a záró tízpercet a csapatok.

A záró etap sem hozott érdemi változást a mérkőzés menetében, magabiztos sikerrel az NKA Pécs csapata megadta a lehetőséget magának, így az Alba Fehérvár – Egis Körmend összecsapás eredménye határozza meg a sorsukat a torna hátralévő részére, míg a TF-Budapest készülhet a Budapesti Honvéd Sportegyesület elleni keresztjátékra.

Sértő Ádám, az NKA Pécs U20 vezetőedzője: Gratulálok a Srácoknak, extrán játszottunk! Az első perctől fogva domináltuk a mérkőzést, úgyhogy mi megtettük a részünket, most várjuk az eredményt a következő mérkőzésről, hogy négyben vagyunk-e vagy sem.

Nagy Bálint, a TF-BP U20 vezetőedzője: Szeretném megköszönni minden nézőnek, aki felállva tapsolt a gyermekemnek, aki 15 óra 56 perckor megszületett 57 centivel, 4010 grammal. Mindezek mellett szeretnék a Rátgéber Akadémiának gratulálni, remélem, hogy továbbjutnak a csoportból, és sok sikert kívánok nekik!