A Darazsak Sportakadémia lett a leány serdülő bajnok
30
2021
2021. május 30.  |  20:52
A mai napon megrendezték a leány serdülő országos bajnokság A döntőjének helyosztóit.

A hetedik helyért rendezett összecsapáson a László Nóra (20 pont, 9 pattanó), Fehérvári Alíz (8 pont, 5 pattanó), Fehér Lujza Eszter (6 pont, 11 pattanó) és Izsold Dorina Melinda (4 pont, 3-3 pattanó és szerzett labda) vezette Szonoki Sportcentrum az első félidőben megszerzett előnyéből nagyszerűen gazdálkodott a második 20 perc során, így nagyobb izgalmak nélkül győzött (62-56). A Vida Hédi (14 pont, 6 pattanó), Fleckenstein Kata (12 pont, 5 pattanó) és Nánai Réka (6 pont, 4 pattanó, 3 szerzett labda) fémjelezte Bajai NKK küzdött, harcolt, de nem tudta eltüntetni hátrányát.

Az ötödik helyért szoros első negyed után a DVTK Akadémia/A tett többet, amely leginkább Deli Boglárka (4 pont, 14 pattanó), Ács Hajna Zsuzsanna (8 pont, 10 pattanó), Poczkodi Zsófia Elena (16 pont, 6 eladott labda), Fárbás Emma (6 pont, 4 pattanó, 6 blokk), Keller-Bortnyik Lujza (10 pont, 4 pattanó), Kisari Kitti (10 pont, 6 pattanó) és Katona Csenge Zoé (12 pont) révén 9 pontos előnybe került a nagyszünetre. A Gergő Janka (8 pont, 7 pattanó) vezette Kecskeméti KA/A mindent megpróbált a harmadik negyedben, de a felvonás végére a miskolci alakulat visszaállította félidei előnyét, majd a záró játékrészt 15 ponttal megnyerve eldöntötte az összecsapást a maga javára (74-49).

A bronzmeccsen sokáig hatalmas csata folyt a pályán a Zátonyi Zoé Luca (16 pont, 7 pattanó), Albert-Tóth Léna Dalma (7 pont, 11 pattanó, 4 eladott labda) és Ihring Orsolya (9 pont, 4 szerzett labda) vezette Csata DSE, valamint a Gréts Dalma (13 pont, 6 pattanó, 8 eladott labda) és Német Lili (11 pont, 6 pattanó) húzta BEAC-Újbuda KA/A között. A két gárda között még a 35. percben is 1 pont volt a különbség (41-40). A BEAC viszont kicsit elfáradhatott a végjátékra ellenfele folyamatos üldözésébe, így a Csata győzött (51-42), és megszerezte az országos bajnokság harmadik helyét.

A döntőben az első félidőben még szorosan alakult a küzdelem, hiszen ekkor még csak három pont hátrányban volt a Felső Gréta (6 pont, 10 pattanó), Halmágyi Kitti (13 pont, 10 pattanó, 6 eladott labda), Bojtár Bettina Beáta (11 pont), Subotic Milka (12 pont, 6 pattanó) és Kropp Anna (10 pont, 4 eladott labda) vezette NKA Pécs/A hátránya. A fordulás után, főleg a harmadik negyed első felét követően aztán egyértelműen az történt a pályán, amit a Janzsó Alíz (24 pont, 15 pattanó), Völgyi Lili (16 pont, 7 gólpassz, 4 eladott labda) és Plangár Réka (10 pont, 10 pattanó) fémjelezte Darazsak Sportakadémia akart. A soproni együttes 45-44 után meglépett ellenfelétől, az utolsó szűk másfék negyedben 15 pontot vert a Pécsre, és végül egy magabiztos sikerrel országos bajnok lett (58-76).