2020/2021 - Darazsak Sportakadémia – BEAC Újbuda KA/A 86-81
28
2021
2021. május 28.  |  20:48
Az első pontokat a feketében lévő, de hazai pályán játszó BEAC szerezte, majd a Salamon Réka-Janzsó Alíz vezette Sopron átvette az irányítást, és egészen 12-4-ig, majd 18-10-ig is elléptek. Pásztor Kata személyében talált vezérére a BEAC, triplát, tempót és büntetőt is vállalt, majd amikor Németh Lili betörés-kosara is célt ért, egy 2-11-es etappal átvette a vezetést Kováts Réka együttese (20-21). A negyed vége mégsem az övé volt, miután Salamon Réka triplája is utat talált a gyűrűbe (23-21).

A második negyedet a Sopron kezdte jobban (29-23), de nem engedte ellépni ellenfelét a BEAC (29-28), jött is a sárga mezesek időkérése. Pillanatokra visszavette a vezetést az újbudai együttes, majd Lohr Lili pontjaival ismét a Darazsak vették át az előnyt (34-31). Szlávik Bianka kosarával hattal is ment már a Sopron, ezt a különbséget végül a felére csökkentette a félidőre a BEAC (41-38).

Bár a Sopron szerezte az első pontokat, utána a BEAC percei következtek, és Németh Lili vezérletével 4 pontos előnyt harcoltak ki (44-48). Fordult a kocka, átvette a Sopron az irányítást és a Janzsó Alíz – Salamon Réka duó pontjaival 8-0-ás sorozatot produkálva, három perccel később már a sárgamezesek vezettek néggyel (52-48). Gréts Dalma lépett elő a BEAC vezérévé, visszavette újra a BEAC az előnyt (55-56). A negyed végéig oda-vissza potyogtak a pontok, végül egy pontos fekete-fehér vezetéssel zárult a harmadik negyed (60-61).

Janzsó Alíz 17. pontja nyitotta az utolsó játékrészt, aztán egy időre állandósult a kétpontos BEAC előny. 70-70-nél érte utol a Soporon a feketemezeseket, majd ők léptek el egy picit (75-72). Óriási izgalmakat hozott az utolsó negyed, a Sopron rendre vezetett, de a BEAC szívósan küzdött. A végjáték a sárgamezeseké volt, akik a 28 pont – 15 lepattanós dupla-duplát elérő Janzsó Alíz vezérletével, óriási csatában jutottak be a döntőbe (86-81), ahol egy ”régi klasszikus”, Sopron-Pécs csata lesz vasárnap este. A BEAC fővárosi rangadón, a Csatával küzdhet meg a bronzéremért.

Stoics Judit, a Darazsak Sportakadémia vezetőedzője: Lementünk a bányába, óriási munkával és akarattal sikerült felhoznunk a gyémántot. Nagyon büszkék vagyunk a lányokra! Döntőnek beillő, annak méltó, óriási meccset játszottunk a BEAC-cal, mindkét csapat megérdemli az elismerést!

Kováts Réka, a BEAC-Újbuda KA/A vezetőedzője: Nagyon büszke vagyok a lányokra, amit ma lehetett, azt kitettek a pályára! A szívüket, lelküket adták, mindent, amit ebben az évben gyakoroltunk. Gratulálunk a Sopronnak!