Leány serdülő A döntő: Az NKA Pécs és a Darazsak Sportakadémia közül kerül ki a bajnok
28
2021
2021. május 28.  |  20:23
A mai napon rendezték a leány serdülő országos bajnokság A döntőjében az 5-8. helyért megtartott keresztjáték mérkőzéseit, valamint a két elődöntőt.

Az első összecsapást hullámzó első félidő után a harmadik negyedben döntötte el a maga javára a Deli Boglárka (17 pont, 24 pattanó) és Váraljai Viola (12 pont, 4 pattanó, 6 szerzett labda) vezette DVTK Akadémia/A, amely végül nagyobb izgalmak nélkül nyert (63-46). A Szolnoki Sportcentrum legjobbjai László Nóra (11 pont, 13 pattanó, 4 gólpassz), Szoboszlai Laura (11 pont, 5-5 pattanó, szerzett és eladott labda), illetve Tóth Julianna (10 pont) voltak, a második felvonást meg is nyerte a szolnoki együttes, de ez nem bizonyult elégnek.

A második meccsen is hullámzó volt az első három negyed, hiszen 10 perc után 11 ponttal vezetett a Gergő Janka (11 pont, 16 pattanó), Máté-Tóth Eszter (18 pont, 11 pattanó), Sinka-Pálinkás Szofi (11 pont, 9 pattanó, 4-4 gólpassz és szerzett labda, 3 blokk), Viczián Réka (5-5 pont és gólpassz, 4 pattanó), illetve Hajdú Margaréta (6-6 pont és pattanó) vezette Kecskeméti KA, a félidőben viszont két ponttal már a Fleckenstein Kata (9 pont, 7 pattanó), Vida Hédi (10 pont, 6 eladott labda), Márton Viktória (5 pont, 9 pattanó, 4 blokk) és Nánai Réka (4 pont, 8 pattanó) húzta Bajai NKK állt jobban. A harmadik negyedben visszavette az irányítást a hírös város csapata, és a negyedik felvonásban is végig vezetett. A Baja egyszer megközelítette két pontra ellenfelét, de Halmai Gábor csapata végül 4 ponttal győzött (53-57).

Az első elődöntőben jobban kezdett a Subotic Milka (28 pont, 9 pattanó, 4 gólpassz), Halmágyi Kitti (15 pont, 16 pattanó), Felső Gréta (9-9 pont és pattanó), illetve Bojtár Bettina Beáta (9 pont, 6 gólpassz) vezette NKA Pécs/A, amely meghatározta az egész mérkőzés menetét. A Halmy Panka Petra (12 pont), Ihring Orsolya (18 pont), Albert-Tóth Léna Dalma (8-8 pont és pattanó), Lipcsik Anna (9 pont, 5 pattanó) és Zakor Izabella (5 pont, 8 pattanó) fémjelezte Csata DSE rendszeresen felzárkózott ellenfelére, de a Pécsnek mindig volt válasza ezekre a fővárosi rohamokra. A Csata a végére belefáradt a szinte folyamatos üldözésbe, így a mecsekaljai gárda jutott a fináléba (75-64).

A második elődöntő szorosabban alakult, mivel itt végig fej-fej mellett haladtak a csapatok. A félidőben még 3 ponttal jobban állt a Janzsó Alíz (28 pont, 15 pattanó), Lohr Lili (10 pont, 5 pattanó), Salamon Réka (14 pont), Plangár Réka (8 pont, 6 pattanó) és Völgyi Lili (13 pont, 4-4 pattanó, gólpassz és eladott labda) vezette Darazsak Sportakadémia, három negyedet követően viszont már a Pásztor Kata Ildikó (21 pont, 8 pattanó), Gréts Dalma (20 pont, 8 pattanó, 5 gólpassz, 4 eladott labda), Németh Lili (18 pont, 4 szerzett labda) és Szakter Hajnal (7 pont, 5 pattanó, 3 gólpassz) által húzott BEAC-Újbuda KA/A vezetett egyetlen ponttal (60-61). A negyedik negyed első felében a fővárosiak álltak mindig előrébb, a második felében viszont újfent a soproni gárda vezetett, és utána futott a BEAC. 79-79 után Janzsó volt a döntő: az ő kosaraival az utolsó percben 5 pontos vezetésre tett szert a Darazsak, amelyet már nem is engedett ki a kezéből (86-81). Ezzel eldőlt, hogy a soproni gárda vívja a finálét a Péccsel.