Fiú junior A döntő: DEAC KA - NKA Pécs döntő lesz a bajnoki címért
28
2021
2021. május 28.  |  20:14
A mai napon rendezték a fiú junior országos bajnokság A döntőjében az 5-8. helyért megtartott keresztjáték meccseit, valamint a két elődöntőt.

A nap első találkozóján a félidőben még csak egyetlen pont volt a leginkább Ivkovic Milán (11 pont, 5 pattanó) és Velkey Géza (11 pont, 4 pattanó) eredményességében bízó Kecskeméti KA hátránya (45-46). A második félidőben, főleg a 39-6-ra megnyert harmadik negyedben viszont eldöntötte a mérkőzés sorsát a Csendes Péter (25 pont, 5 pattanó, 9 gólpassz), Csátaljai Péter (17 pont, 5 gólpassz, 4 szerzett labda), Hajnal Kristóf (19 pont), Nyikos Barnabás (11 pont), Balogh Levente (11 pont, 4 pattanó) és Wilcsinszky Ádám (8 pont, 7 pattanó) fémjelezte Soproni Sportiskola KA/A, amely végül 107-68-ra győzött.

A második mérkőzés gyakorlatilag végig szoros, kiélezett volt. A negyedik negyedet jobban kezdte, és 73-66-nál 7 pontos előnyben volt a Paár Márk (43 pont, 15 pattanó, 11 gólpassz, 60 VAL), Eric Edward Cohill (28 pont, 6 pattanó) és Antalics Dániel (7 pont, 5 pattanó) húzta Kaposvári SI. Itt azonban jött egy 14-2-es futás a Takács Zsolt (24 pont, 10 pattanó), Horváth Natan (19 pont, 8 pattanó), Németh Bálint Péter (16 pont, 5-5 pattanó és gólpassz), Tiborcz Benedek (14 pont) és Büki Lóránt (5 pont, 4-4 pattanó és gólpassz) vezette FALCO-Vulcano Energia KC Szombathely/A csapatától, amely itt megszerzett 5 pontos előnyét végig is vitte (85-90).

Az első elődöntő is szoros meccset hozott. Az első negyedet még négy ponttal nyerte a Pafféri Péter (13 pont, 7-7 pattanó és gólpassz), Vasas Máté Brúnó (21 pont, 8 pattanó, 5 eladott labda), Vámos Ádám (8 pont, 12 pattanó, 4 eladott labda, 3 blokk), Simonics Olivér Márk (7 pont, 4 szerzett labda), Kerti Patrik Bende (10 pont, 4 pattanó) és Hajdu Péter Márton (9 pont, 6 pattanó) vezette Zsíros Akadémia Kőbánya/A. Ezt követően viszont a DEAC Kosárlabda Akadémia teljesen kiegyenlítetté tette a játékot és a mérkőzést leginkább Kovács Ákos Bence (31 pont, 19 pattanó, 4 gólpassz, 5 blokk), Kiss Kolos (10 pont, 6 pattanó), Madar Krisztián (7 pont) és Czermann Patrik Ákos (8 pont, 6 pattanó) révén. Az utolsó negyedben felváltva vezettek a csapatok, de 70-69-es kőbányai vezetést követően csinált egy 7-0-t a DEAC az utolsó szűk két percben. Hajdu hármasa után ugyan volt még egy esélye a Zsíros Akadémiának az egyenlítésre, de ez nem sikerült, győzött a hajdúsági alakulat (76-73).

A második elődöntő sokkal simábban alakult, miután az NKA Pécs/A az első félidőben teljesen ráerőltette akaratát ellenfelére, és Schmera Gergely (20 pont, 18 pattanó), Meszlényi Róbert (15 pont, 12 gólpassz, 5-5 pattanó és eladott labda), Pifkó Bálint (12 pont, 6 pattanó), Bánfi Balázs (15 pont) és Árva-File Balázs (10 pont, 5 pattanó) vezetésével sima győzelmet aratott (81-64). A Vasas Akadémia/A legjobbjai ezen a napon Kelemen Ádám (11 pont, 6 pattanó) és Várszegi Ádám (20 pont, 4 pattanó) voltak, küzdött is a fővárosi alakulat a második félidőben, de ez most kevés volt ahhoz, hogy a pasarétiek megszorongassák a pécsi együttest. Ezzel eldőlt, hogy a DEAC Kosárlabda Akadémia és az NKA Pécs/A vívja majd egymással a finálét vasárnap este, a bronzért pedig a Zsíros Akadémia Kőbánya/A és a Vasas Akadémia/A csapnak majd össze egymással.