Leány serdülő A döntő: Nem borult a papírforma a negyeddöntők során
26
2021
2021. május 26.  |  20:30
A mai napon megtartották az idei leány serdülő országos bajnokság A döntőjének negyeddöntőit.

Az első találkozón az NKA Pécs/A szoros első negyed után a második felvonásban tudott ellépni ellenfelétől, és végül a Subotic Milka (22 pont, 7-7 pattanó és eladott labda), Felső Gréta (14 pont, 8 pattanó, 4 szerzett labda), Kropp Anna (8 pont, 7 pattanó) trió vezetésével győzött (55-64). A DVTK Akadémia/A egy pillanatig nem adta fel a küzdelmet, megnehezítette a mecsekaljaiak dolgát, de Poczkodi Zsófia Elena (21 pont, 10 pattanó, 7-7 gólpassz és eladott labda), valamint Deli Boglárka (10 pont, 19 pattanó) jó teljesítménye ezúttal kevés volt a sikerhez.

A második negyeddöntő során a Csata DSE jóval egyértelműbb mérkőzésen diadalmaskodott, hiszen 10 perc után 19, a félidőben pedig 26 ponttal vezetett, és végül 30 pontnál is nagyobb különbséggel győzött Zakor Izabella (17 pont, 9 pattanó), Ihring Orsolya (12 pont, 4 pattanó), Halmy Panka Petra (10 pont, 4 pattanó), Lipcsik Anna (8 pont, 5 pattanó) és Zátonyi Zoé Luca (8 pont, 5 pattanó) vezetésével. A Szolnoki Sportcentrumnál László Nóra volt a leghatékonyabb (7 pont, 5 pattanó), Orosz Rita (10 pont) pedig a legeredményesebb, a második félidőben egyenrangú partnere is volt a Szolnok a Csatának, de a fővárosiak sikerét semmi sem veszélyeztette (78-47).

A harmadik összecsapás során még nagyobb volt a különbség: a Janzsó Alíz (32 pont, 10 pattanó), Lohr Lili (16 pont, 6 pattanó), Völgyi Lili (11 pont, 5 gólpassz), Plangár Réka (10 pont, 9 pattanó), Ábrahám Eszter (6 pont, 11 pattanó) és Fenyvesi Flóra (4 pont, 7 pattanó, 3 szerzett labda) fémjelezte Darazsak Sportakadémia minden negyedet uralt, és végül kerek 50 ponttal nyert (99-49). A Bajai NKK-nál egyedül Gálovits Gréta (10 pont, 4 eladott labda) érte el a 10 pontot, VAL alapján pedig Török Regina (7 pont, 4-4 pattanó és eladott labda) volt a legjobb.

Az utolsó negyeddöntőben a Németh Lili (15 pont, 7 eladott labda), Pásztor Kata Ildikó (12 pont, 7 pattanó, 4 gólpassz, 5 eladott labda), Szakter Hajnal (10 pont), Gréts Dalma (6 pont, 10 pattanó, 4 szerzett és 5 eladott labda) és Tóth Szira (6 pont, 7 pattanó) húzta BEAC-Újbuda KA/A az első negyedet 13-5-re nyerte, a félidőben pedig 13 ponttal vezetett (30-17). A fordulás után azonban nem nőtt tovább a távolság, a két gárda között. A Máté-Tóth Eszter (11 pont, 9 pattanó), Gergő Janka (5 pont, 12 pattanó) és Sinka-Pálinkás Szofi (16 pont, 7 pattanó, 4-4 szerzett és eladott labda) fémjelezte Kecskeméti KA még meg is nyerte a második félidőt, de nem tudta kétségessé tenni a fővárosiak sikerét (56-44).