A Csata DSE lett a leány junior országos bajnok
23
2021
2021. május 23.  |  20:46
Ma rendezték a leány junior országos bajnokság A döntőjének helyosztóit.

A hetedik helyért megtartott összecsapáson az Örsi Kata Anna (13-13 pont és pattanó, 4 gólpassz), valamint Kádár Orsolya (15 pont, 6 pattanó) vezette Vasas Akadémia/B az első negyedben magához ragadta a kezdeményezést, a harmadik felvonás során pedig olyan előnyre tett szert, ami elég is volt a győzelem megszerzéséhez (57-37). A BEAC-Újbuda KA/A együttese küzdött, leginkább Telek Noémi (9 pont, 12 pattanó) révén a két páros negyedben egyenrangú ellenfele is volt a házigazdának, de a hetedik pozíció megszerzéséhez ez most kevés volt.

Az ötödik helyért vívott csata során óriási hullámzásokat mutattak be a mérkőző felek. Az első 10 perc egyértelműen a Csoma Petra (26 pont, 4-4 pattanó, gólpassz és eladott labda) és Márkusz Lilla (17 pont, 10 pattanó, 4 szerzett labda) vezette DVTK Akadémia csapatáé volt (9-16). A második 10 perc után azonban már a Tatár Hanna Anikó (21 pont, 5 gólpassz, 4 eladott labda), Gallyas Andrea Erika (18 pont, 5 pattanó, 4 eladott labda), Kutrik Dóra (6 pont, 5-5 pattanó és gólpassz, 3 blokk), illetve Tar Csenge (9 pont, 7 pattanó, 4 gólpassz) húzta Zsíros Akadémia Kőbánya vezetett 7 ponttal (41-34), és még a harmadik felvonás után is volt négy pont előnye a fővárosiaknak (59-55). A záró 10 perc aztán a miskolciak elképzelése szerint alakult, így Magyar Gergely együttese a végjátékban végig előnyben játszva diadalmaskodott (67-72).

A bronzmeccsen sokkal jobban kezdett a Habling Lara (21 pont, 9 pattanó), Olawuyi Adenike Olayemi (16 pont, 9 pattanó), Kötő Luca (9 pont, 5-5 pattanó és gólpassz), Laczkó Sára (14 pont, 7-7 pattanó és eladott labda) és Drávecz Boróka (2 pont, 9 pattanó) vezette NKA Pécs, ez pedig a teljes mérkőzés képét meghatározta (10-21). Kuncz Petra Laura (15 pont, 12 pattanó), Siklós Dorottya (2 pont, 7 pattanó, 4 gólpassz, 3 szerzett labda), Kun Rita (10 pont, 6 pattanó) és Dúl Terka Zsófia (10 pont, 4 gólpassz) vezetésével mindent megpróbált a Vasas Akadémia/A, de a házigazda minden visszakapaszkodási kísérletére volt válasza a pécsieknek, akik így megszerezték az országos bajnokság A döntőjének harmadik helyét (50-68).

A fináléban a két évvel ezelőtt kadett bajnoki címet nyerő Atomerőmű-KSC Szekszárd kezdett jobban: 15 perc után 13 ponttal vezettek a Tolna megyeiek leginkább Németh Lili (15 pont, 13 pattanó), Miklós Melinda (23 pont, 8 pattanó), Holcz Rebeka (10 pont, 5 pattanó) és Haag Panna (7 pont, 4 pattanó) révén. Ezt követően azonban másfél negyedig teljesen egyértelműen a Gyöngyösi Janka (21 pont, 11 pattanó, 6 eladott labda), Balogh Liza (12 pont), Rakita Lili (12 pont, 4-4 pattanó, gólpassz és eladott labda), Toman Petra (9 pont, 4 pattanó, 6 gólpassz), Bajzáth Lili (7 pont) és Strausz Edina (2 pont, 10 pattanó) vezette Csata DSE akarata érvényesült - a félidőben már csak két pont volt a különbség (35-33), a harmadik negyed után pedig 9-cel már a fővárosiak "mentek" (47-56). A hajrában mindent megpróbált a Szekszárd, 6 pontra többször is feljött, de már nem tudta veszélyeztetni a Csata győzelmét (65-70). Bódi Ferenc együttese visszavágott a két évvel ezelőtti, kadett fináléban elszenvedett, egyetlen pontos vereségért, és junior bajnoki címet nyert.