Leány junior A döntő: Szekszárd-Csata döntőt rendeznek
21
2021
2021. május 21.  |  21:04
A mai napon lejátszották a leány kadett országos bajnokság A döntőjében az 5-8. helyért rendezett keresztjáték küzdelmeit és a két elődöntőt.

Az első mérkőzésen a harmadik negyed elejéig gyakorlatilag irányította az összecsapást az Aho Tyra Nolwenn (16 pont, 6 pattanó, 5 gólpassz), Rátkai Eszter (11 pont, 5 pattanó, 7 gólpassz, 4 eladott labda), Kádár Orsolya (7 pont, 8 pattanó, 4 blokk) és Ulrich Zoé Kata (9 pont) vezette Vasas Akadémia/B, vagyis a házigazda kadett együttese. Ezt követően gyorsan visszakapaszkodott a meccsbe a Zsíros Akadémia Kőbánya, melynek legjobbjai Turi Eszter Dóra (17 pont, 12 pattanó), Tar Csenge (11 pont, 7 pattanó, 4 gólpassz), Sándor Alexandra (6 pont, 8 pattanó), Kutrik Dóra (12 pont) és Gallyas Andrea Erika (2 pont, 8 pattanó, 4 gólpassz) voltak ezen a napon. A "vendégek" a 34. percben előbb egyenlítettek, majd a vezetést is átvették (53-51). A Vasas újított, fej-fej mellett haladtak a felek, az utolsó percben pedig vezetett is a pasaréti gárda (57-58). A meccset végül Kutrik triplája döntötte el, amire nem tudott már felelni Rátkainé Eördögh Edit alakulata - két ponttal nyert a Zsíros Akadémia (60-58).

A második találkozón szoros első félidőt követően a harmadik negyed elejére lépett meg ellenfelétől az Oláh Fruzsina (23 pont, 6 pattanó, 5 eladott labda), Csoma Petra (7 pont, 5 gólpassz, 3-3 pattanó, szerzett és eladott labda), Márkusz Lilla (14 pont) és Kárpáti Réka (6-6 pont és pattanó, 4 gólpassz) fémjelezte DVTK Akadémia csapata (26-36). Nem egész 5 perc múlva már a Katona Boglárka (31 pont, 5 pattanó, 4 szerzett labda), Telek Noémi (12 pont, 18 pattanó, 4-4 blokk és eladott labda) és Pfandler Panna Blanka (6 pont, 4 pattanó, 3 gólpassz) húzta BEAC-Újbuda KA/A együttese állt jobban (42-41), amely 30 percnyi játékot követően 8 pontos előnnyel bírt (52-44). A záró felvonás során 10 pont is volt a fővárosiak fórja, innen azonban a miskolci együttes kapaszkodott vissza eredményesen, a 38. percben már egyenlő volt az állás (62-62). Katona egy jó büntetőjére két diósgyőri dupla érkezett ezután, de még itt sem volt vége a meccsnek (63-66). Katona triplája az egált jelentette, majd Oláh egy jó büntetőjére ezúttal a mezőnyből felelt Katona (68-67). 0.6 másodperc volt hátra ekkor, ez azonban elég volt Magyar Gergely csapatának, hogy megjátssza Márkusz Lillát, aki egy duplával meg is nyerte a mérkőzést a DVTK-nak (68-69).

Vasárnap a Vasas Akadémia/B és a BEAC-Újbuda KA/A fognak megmérkőzni egymással a hetedik helyért, az ötödik pozíció sorsa pedig a Zsíros Akadémia Kőbánya és a DVTK Akadémia összecsapásán fog eldőlni.

Az első elődöntő álomszerűen kezdődött a házigazda Vasas Akadémia/A együttesének, hiszen leginkább Kun Rita (8 pont, 9 pattanó), Siklós Dorottya (9 pont, 10 pattanó) és Kuncz Petra Laura (5 pont, 7 pattanó) révén 15-0-val nyitotta a találkozót a vendéglátó. A két évvel ezelőtt kadett bajnoki címet nyerő Atomerőmű-KSC Szekszárd ébredezett, de egy negyed után még mindig 10 pontos hátrányban volt (21-11). A második negyed aztán az első teljes ellentéte volt. A Németh Lili (5 pont, 11 pattanó, 3 szerzett labda), Horváth Dóra (7 pont, 9 pattanó) és Szűcs Gréta (3 pont, 7 pattanó, 5 blokk) hasznos játékában, illetve Miklós Melinda (14 pont, 6/33 mezőny, 10 pattanó, 5 szerzett labda) pontjaiban bízó Tolna megyei együttes egyetlen ponton tartotta ellenfelét, így a félidő legvégén fordítani tudott (22-25). A fordulás után többször is 10 pont közelébe nőtt a távolság, de a Vasas nagyot küzdött, nem adta fel, és a 35. percben egyenlített (36-36). Innen azonban már végig a szekszárdiak voltak előnyben, akik a végén a büntetőknek köszönhetően egy kicsit elléptek, 7 pontos sikert arattak (38-45).

A másik elődöntő is hasonlóan indult: itt az Olawuyi Adenike Olayemi (15 pont, 6 pattanó), Csényi Anna (11 pont, 5 gólpassz), Habling Lara (10 pont, 7-7 pattanó és szerzett labda) és Laczkó Sára (12 pont) vezette NKA Pécs kezdett be, 23-6-tal nyitottak a mecsekaljaiak. Itt is nagyot javult a hátrányban lévő együttes játéka a második negyedre: a Gyöngyösi Janka (23 pont, 10 pattanó)-Toman Petra (18 pont, 7 pattanó, 5 gólpassz) duó mellett Strausz Edina (6 pont, 10 pattanó, 5 blokk, 4 eladott labda) és Balogh Liza (13 pont) által fémjelzett Csata DSE visszajött a meccsbe, és a félidőben mindössze 2 ponttal volt lemaradva (30-32). A harmadik negyedet jobban kezdte a Pécs, de a Csata Gyöngyösi kosarával már vezetett a harmadik felvonás végén - az utolsó 10 percnek egállal mentek neki a csapatok (49-49). A záró játékrész két pécsi kosárral indult, de itt mintha elvágták volna a fonalat Szentendrei Áron együttesénél: 49-53-as állás után jött egy 14-0-s fővárosi roham, ami eldöntötte az összecsapást. A Csata végül 73-56-ra győzött, de sokkal szorosabb mérkőzés volt ez, mint az a végeredményből látszik.

A fináléban tehát az Atomerőmű-KSC Szekszárd és a Csata DSE döntik majd el egymás között, hogy ki nyeri az aranyat (ez lesz a két évvel ezelőtti kadett döntő visszavágója), a bronzért pedig a Vasas Akadémia/A és az NKA Pécs fognak megküzdeni egymással a pályán.