Férfi NB I B: MAFC- és Újpest-előny a bronzcsatákban
17
2021
2021. május 17.  |  10:25
Lassan a befejezéséhez közeledik az évad a másodosztályban. A piros és a zöld csoport döntőinek első mérkőzéseiről már beszámoltunk. Előbbi bronzcsatájának első felvonásában a MAFC szinte hihetetlen végjátékkal fordított a Vasas ellen, a zöld csoport harmadik helyéért zajló párharc pedig az Újpest ceglédi sikerével kezdődött. A 11. helyért a SMAFC fogcsikorgató küzdelemben biztosította be bennmaradását az Eger ellen.

A 3. helyért

MAFC - Vasas Akadémia 89-87

Jobban, 13-7-tel kezdett a MAFC, majd rendezte sorait a vélhetően azért kissé csalódott csapatok csatájában a Vasas, amely egy 10-1-gyel fordított, s meg is nyerte a nyitó etapot. A második szakasz elején 5 ponttal elléptek a vendégek, de egy 6-0-lal visszavette a vezetést a hazai gárda. Szünetig fej-fej mellett haladtak a felek, majd a térfélcsere után a harmadik negyed közepére 7 ponttal ismét "meglógott" a Farkas Attila (16/9 pont), Medve Máté (15/9 pont) és Boros Márk (11/3 pont, 6 gólpassz) vezette Vasas. Úgy fordított a szakasz közepén egy 9-0-t bemutatva a vendéglátó, hogy e roham közben játékosai rendre csak 1-1 büntetőt dobtak be. Ezután egészen a záró etap közepéig ismét fej-fej mellett haladt a két gárda, majd 8 ponttal elléptek a vendégek. A hajrában egy 7-0-lal 1 pontra visszajött a Csapai Péter (38 pont, 8 lepattanó, 4 eladott labda)-Tóth Péter (25/12 pont, 11 lepattanó, 4 szerzett labda)-Polgárdy Ádám (11/3 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda) trió vezette MAFC. Az utolsó perc elején 3-mal meglógott a Vasas, de Polgárdy újra 1-re faragta a vendég előnyt. A rutinos Medve keze nem remegett meg a vonalról, de végül Tóth P. rutinja döntött: egy triplával egalizált, majd labdaszerzése után gólpasszt adott Kovács Ádámnak, így a MAFC nyerte az izgalmas, fordulatos mérkőzést.

Ceglédi KE - Újpest-MT 78-89

Feltehetően mind Cegléden, mind pedig Újpesten úgy tervezték: találkoznak egymással a felek a rájátszásban, de nyilván nem úgy gondolták, hogy a bronzcsatában, hanem már leendő piros csoportosként, a fináléban. A csalódott csapatok csatája a második negyed elejéig kiegyenlített, szoros volt. A 13. és a 15. perc között egy 13-0-t "repesztve" 10 pont fölötti előnyt szerzett az Ivosev Tamás (28/3 pont, 14 lepattanó, 3 eladott labda, 7 gólpassz), Horváth Ákos (21/12 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda, 5 gólpassz), Csaba György (11/3 pont, 6 lepattanó) és Peringer Balázs (10 pont) eredményességére építő vendég Újpest, amely 8 pontos előnnyel mehetett a nagyszünetre. A második félidőt 8-0-lal kezdve gyorsan megduplázta előnyét a fővárosi gárda, majd a negyed során állandósított egy 10 és 15 pont közötti vezetést. Ez az állapot nem változott egészen a hajráig, amikor 2 perccel a befejezés előtt egy 9-2-vel 6 pontra zárkózott föl a Fekete Viktor (23/12 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda, 6 gólpassz)-Tóth Zoltán (19/6 pont, 3 eladott labda, 7 gólpassz)-Kovács Bálint (14 pont, 8 lepattanó, 3 eladott labda)-Szabó Norbert (10 pont, 4 lepattanó) kvartett vezette Cegléd. A végjátékban azonban újított az Újpest és megnyerte a találkozót.

Az 5. helyért

Pénzügyőr SE - Atomerőmű KSE Bonyhád 81-95

A fővárosi visszavágóra szerény 2 pontos előnnyel érkező vendégek sokkal "élesebben", pontosabban kezdve 2 perccel az első negyed vége előtt 18-5-re vezettek. Ezt követően a szakasz végén kiegyenlítetté tette a játékot, majd a második etapban a csapata első 24 pontjából 20-at "vállaló" Horváth Barnabás (30/12 pont, 3 lepattanó) jóvoltából 4 pontra feljött a Pénzügyőr. A félidő hajrájában újított, s szünetben 7 ponttal "ment" a Bonyhád. Ahogy a mérkőzést, a második félidőt is a tolnai társulat kezdte jobban, a harmadik negyed első felét 20-4-re nyerve 20 pont fölötti előnyt szerzett. Bár ezt követően hazai részről Szálas Gábor (23/6 pont, 8 lepattanó) feljavult, a csapatként nagyon egységes, a Pupp Bence (21 pont, 3 lepattanó, 4 szerzett labda, 10 gólpassz)-Kalmár Viktor (14/3 pont, 4 lepattanó)-Dorogi Gergő (13/3 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda, 5 gólpassz)-Tömösváry Máté (12/6 pont, 6 lepattanó)-Gulyás Milán (12 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz) "ötösfogat húzta" Bonyhád ellen ez már csak a vereség mértékének csökkentésére volt elég.

A párharc nyertese: az Atomerőmű KSE Bonyhád kettős győzelemmel.

A 7. helyért

Vásárhelyi Kosársuli - Békési SzSK 75-80

Békésen 8 ponttal győzött a Hódmezővásárhely, a visszavágó szünetében azonban a parádés, 32-19-re megnyert második negyednek, valamint Danijel Krsztics (26/12 pont, 4 lepattanó), Hargitai Krisztián (22/3 pont, 14 lepattanó, 3 eladott labda) és Széphelyi Tamás (12/3 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) kosarainak köszönhetően összesítésben már a viharsarki gárda állt jobban összesítésben, mégpedig 4 ponttal. Szünet után sokáig a 8 pont körül "billegett" a találkozó, a harmadik negyed után összesítésben 2-vel már a visszavágón Bálint Erik (21/3 pont, 5 lepattanó), Varga Zalán (15/3 pont - 17 mezőnykísérlet -, 9 lepattanó, 4 eladott labda, 5 gólpassz), Nemanja Acsimovics (12 pont, 3 lepattanó) és Rostás Imre (10 pont, 6 lepattanó) eredményességére építő Vásárhelyi Kosársuli együttese állt jobban. A negyedik negyedben tartotta 5 pont körüli előnyét a Békés, de ezt 8-ra nem tudta "feltornázni", így bár a mérkőzést elveszítette, a párharcot megnyerte a Vásárhelyi Kosársuli.

A párharc végeredménye: 173-170 a Vásárhelyi Kosársuli javára.

A 11. helyért

SMAFC - EKE Eger KOK 63-53

Jobban kezdett, s 18-9-re ellépett a SMAFC, de a nyitó negyed hajrájában egy 8-2-vel feljöttek az egriek. Egészen a második etap hajrájáig fej-fej mellett haladt a két gárda, a félidőt egy 8-2-vel és 5 pontos vezetéssel zárta a Kovács Benedek (19 pont - 20 mezőnykísérlet -, 13 lepattanó, 3 eladott labda)-Czukor Bence (14 pont, 4 lepattanó, 5 gólpassz) kettős vezette SMAFC. A harmadik negyed első 4 és fél percében egyetlen ponton tartva a hazai gárdát ledolgozta hátrányát, sőt a szakasz hajrájában a vezetést is átvette az Eger - amelyből egyedül Papp Bendegúz (14/3 pont, 3-3 lepattanó, eladott labda és gólpassz) jutott 10 pont fölé -, de a szakasz végén visszaszerezték a vezetést a roppant gyengén (1/16, 6,25%) triplázó soproniak. A negyedik negyed elején váltva estek a kosarak, majd a 33. és a 39. perc között a vendégek nem szereztek pontot, a hazaiak viszont 8-at is, és ezzel eldőlt a találkozó.

A párharc végeredménye: 2-1 a SMAFC javára.