A PVSK Nemzeti Akadémia/A nyerte a fiú kadett B döntőt
16
May
2021
A PVSK Nemzeti Akadémia/A nyerte a fiú kadett B döntőt
2021. május 16.  |  10:47
A héten kedd-csütörtök-szombat ritmusban lejátszották a fiú kadett országos bajnokság B döntőjét, ahol a 9-16. helyezett csapatok vetélkedtek egymással.
 
 
Az első napon a PVSK Nemzeti Akadémia/A Hőgye Patrik (38 pont, 14 pattanó, 6-6 gólpassz, szerzett és eladott labda, 57 VAL) és Harka Szabolcs (20 pont, 10 pattanó) vezetésével 55-24-re nyerte az első félidőt az Atomerőmű SE/A ellen, így végül simán győzött (67-97). A paksiak legjobbjai Géringer Gergő (14 pont, 11 pattanó), Kékesi Kolos (21 pont, 4 szerzett labda) és Pavlik Botond Oliver (21 pont, 6 gólpassz, 7 eladott labda) voltak, vezetésükkel a második félidőt egyetlen ponttal meg is nyerte az ASE.
 
A második negyeddöntőben az Antalics Dániel (18 pont, 20 pattanó, 6 eladott labda), Matthew Yake (16 pont) és Bogdán Dávid Bence (4 pont, 13 pattanó) fémjelezte Kaposvári Delfinek/A a két páratlan negyedet összesen 28 ponttal megnyerve verte magabiztosan az OSE Lions/A gárdáját (84-53). A második felvonást ugyan 20-17-re elhozta a Kristyák Viktor (9 pont, 5-5 pattanó és szerzett labda), Czermann Máté (13 pont, 7 pattanó, 4 gólpassz) és Baliga Ákos (15 pont, 4 szerzett és 5 eladott labda) húzta oroszlányi gárda, de ez ezúttal kevésnek bizonyult.
 
A harmadik negyeddöntő alakult a legszorosabban. Az első három negyedben a Szolnoki KA/A akarata érvényesült - a jászságiak lépésről lépésre haladva távolodtak ellenfelüktől leginkább Csikós Dávid (24 pont, 12 pattanó, 9 szerzett és 5 eladott labda), Tóth József (33 pont) és Orszáczky-Nagy Zalán (4 pont, 12 pattanó, 4 gólpassz) révén. Három negyed után 49-57 volt az állás, de a Debreceni Kosárlabda Akadémia/A csapata 8-0-val nyitotta a negyedik negyedet, majd a 35. percben egyenlített is a Varga Boldizsár (19 pont, 13 pattanó), Czipka Milán (17 pont, 6 pattanó, 4-4 gólpassz és eladott labda), Seszták Miklós (9 pont, 4-4 pattanó és szerzett labda), illetve Jankó Csaba (13 pont, 8 pattanó, 5-5 gólpassz és eladott labda) vezette hajdúsági alakulat (65-65). Az utolsó három percre is 69-69-cel fordultak a csapatok, de előbb Boll Patrik, majd három debreceni pont után Csikós is két duplát értékesített, ezzel megszerezve a győzelmet a Szolnoknak (74-77).
 
A keddi nap záró találkozóján a Dávid Kornél KA Aligators Németh Bence (14 pont, 7 pattanó), Barthalos András (12 pont, 11 pattanó, 5 gólpassz), Jánni Ákos (11 pont, 4-4 pattanó és gólpassz), Kránitz Kristóf (12 pont), Denk Norbert Zalán (12 pont, 11 pattanó) és Ugrics Bálint (5 pont, 7 pattanó, 5 gólpassz) vezetésével a páros negyedekben kerekedett ellenfele fölé, így végül nagyobb izgalmak nélkül győzött (72-57). A két páratlan szakasz során teljesen egyenrangú ellenfélnek bizonyult a Nagy Péter (19 pont, 10 pattanó), Magyar Gergő (9 pont, 5 gólpassz), Horváth Zsolt (7 pont, 6 pattanó) és Tóth-Erdei Máté (12 pont, 9 pattaó, 6 gólpassz, 5 eladott labda) fémjelezte AKMÉ Körmendi Törpördögök együttese, de a két páros felvonásban jobb volt a székesfehérvári gárda.
 
 
Csütörtökön az 5-8. helyért rendezett keresztjáték meccseire, illetve a két elődöntőre került sor. A nap első találkozóján az első negyedet még megnyerte a Czermann Máté (8 pont, 7 pattanó, 5-5 gólpassz és eladott labda), Farkasdi Bence (7 pont, 8 pattanó), Baliga Ákos (15 pont, 8 pattanó, 7 eladott labda) és Kristyák Viktor (6 pont, 8 pattanó) vezette OSE Lions/A. A második felvonástól kezdve azonban a Pavlik Botond Oliver (15 pont, 7 pattanó, 10 gólpassz, 4 szerzett labda), Gulyás Gergő Zoltán (9 pont, 8 pattanó, 7 szerzett labda) és Géringer Gergő (12 pont, 12 pattanó) húzta Atomerőmű SE/A akarata érvényesült, amely a másik három játékrészt megnyerve végül 10 ponttal diadalmaskodott (61-51).
 
A másik 5-8. helyért rendezett csütörtöki összecsapáson a DEAC Kosárlabda Akadémia/A együttese az első félidőben 16 pontos előnyt épített ki magának leginkább Seszták Miklós (18 pont, 5-5 gólpassz és eladott labda), Czipka Milán (17 pont, 6 pattanó, 5 eladott labda), Orosi Bálint Gábor (7 pont, 10 pattanó, 5 eladott labda) és Varga Boldizsár (9 pont, 5 pattanó) révén. A harmadik negyed végére lefelezte a különbséget a Nagy Péter (20 pont, 6 pattanó, 5 szerzett és 6 eladott labda), Tóth-Erdei Máté (12 pont, 11 pattanó, 4 gólpassz, 6 szerzett labda) és Szalai Dániel (11 pont) vezette AKMÉ Körmendi Törpördögök alakulata. A negyedik negyedet azonban megint a debreceni együttes nyerte, amely visszaállította a félidei különbséget a meccs végére (82-66).
 
Az első elődöntőben a sok hasonló produkcióra építő Kaposvári Delfinek/A kezdett jobban, hiszen a félidőben 7 ponttal vezettek a somogyiak (25-32). A fordulás után összekapta magát a Hőgye Patrik (19 pont, 7 pattanó, 5 gólpassz, 8 szerzett és 6 eladott labda), Huszka Boldizsár Péter (12 pont, 5 pattanó, 7 gólpassz) és Harka Szabolcs (18 pont, 5 pattanó) fémjelezte PVSK Nemzeti Akadémia/A, amely a 26. percben egyenlített, két perccel később pedig már vezetett is. A Kaposvár nem adta olcsón a bőrét, a 33. percben egy 2+1-es akció és Heffer Barnabás Gyula (12 pont) triplája révén még fordított (47-49), sőt, három perccel a vége előtt is még előnyben volt (52-53). Hőgye és Harka kosaraira azonban nem érkezett már elég válasz a túloldalról, így a végjátékban pontosabb pécsi gárda jutott a fináléba.
 
A második elődöntőben két teljesen ellentétes félidőt játszottak a csapatok. Az első 20 percben a Tóth József (25 pont, 7 pattanó, 5 eladott labda), Csikós Dávid (13 pont, 7 pattanó, 4 szerzett labda) és Orszáczky-Nagy Zalán (8 pont, 12 pattanó) vezette Szolnoki KA/A irányított, amely 13 ponttal vezetett a nagyszünetben (38-25). A fordulás után azonban egyértelműen a Denk Norbert Zalán (12 pont, 15 pattanó, 6 gólpassz), Jánni Ákos (14 pont, 6 pattanó) és Barthalos András (11 pont, 12 pattanó) húzta Dávid Kornél KA Aligators csapatának akarata érvényesült, amely 56-53-as szolnoki vezetés után egy 14-0-val lezárta a vitás kérdéseket (64-70).
 
 
A hetedik helyért rendezett összecsapás során a Nagy Péter (28 pont, 9 pattanó, 5 szerzett labda) és Tóth-Erdei Máté (5 pont, 10 pattanó, 8 gólpassz, 5 eladott labda) vezette AKMÉ Körmendi Törpördögök az első két negyed végjátékaiban nyújtott jobb teljesítményének köszönhetően szerzett 4 pontos előnyt a nagyszünetre (23-27). A harmadik felvonásban nagyobb, 10 pont körüli differencia állandósult a csapatok között, de ezúttal az OSE Lions/A volt a jobb a felvonás végjátékában, és visszajött a meccsbe. A Baliga Ákos (13 pont, 11 pattanó, 6 gólpassz), Kristyák Viktor (10 pont, 6 pattanó, 7 szerzett és 4 eladott labda), Farkasdi Bence (7 pont, 8 pattanó) és Czermann Máté (11 pont, 8 pattanó, 5 eladott labda) vezette oroszlányiak végig tapadtak ellenfelükre, de fordítani már nem tudtak, így a körmendieké lett a hetedik pozíció a B döntőn (49-54).
 
Az ötödik helyért tartott mérkőzésen három negyed után 3 ponttal még a Pavlik Botond Oliver (16 pont, 6 pattanó, 5-5 gólpassz és szerzett labda, 7 eladott labda), Kékesi Kolos (15 pont, 7 pattanó, 4 eladott labda), Géringer Gergő (13 pont, 8 pattanó) és Gulyás Gergő Zoltán (7 pont, 7 pattanó) vezette Atomerőmű SE/A állt jobban (55-52). A záró felvonásban fordított a Jankó Csaba (27 pont, 5 pattanó, 4 szerzett és 5 eladott labda), Varga Boldizsár (20 pont, 15 pattanó, 4 eladott labda) és Seszták Miklós (17 pont) húzta DEAC Kosárlabda Akadémia/A. Ezt követően hol az egyik, hol a másik csapatnál volt az előny, míg a végjáték felé érkezve Jankó kosaraival meg nem lépett a debreceni együttes, amely végül a győzelmet is be tudta húzni (75-79).
 
A harmadik helyért vívott találkozón a félidőben 8 ponttal vezetett a Bogdán Dávid Bence (13 pont, 10 pattanó), Matthew Yake (13 pont, 8 pattanó) és Bodor Csongor (12 pont, 5 pattanó, 4 eladott labda) vezette Kaposvári Delfinek/A. A fordulás után mindent megpróbált a Szolnoki KA/A Horváth Ákos (12 pont, 4 pattanó, 9 szerzett labda), Orszáczky-Nagy Zalán (8 pont, 18 pattanó), Boll Patrik (8 pont, 4 pattanó) és Tóth József (20 pont, 4 eladott labda) vezetésével, a 28. és a 32. percben is mindössze 1 pont volt a hátránya. Fordítani azonban nem tudott a szolnoki alakulat sem ekkor, sem a meccs további részében, így a kaposváriak szerezték meg a B döntő harmadik helyét (65-61).
 
A fináléban sokkal jobban kezdett a Hőgye Patrik (24 pont, 10-10 pattanó és gólpassz, 5 szerzett labda), Harka Szabolcs (21 pont, 6 pattanó), Radó Ádám (11 pont, 7 pattanó) és Huszka Boldizsár Péter (12 pont, 4-4 pattanó és gólpassz, 6 eladott labda) vezette PVSK Nemzeti Akadémia/A, amely 20 perc játékot követően kerek 20 ponttal állt jobban (47-27). A Dávid Kornél KA Aligators együttese a Szolnok elleni elődöntőhöz hasonlóan mindent megpróbált a második félidőben, leginkább a Jánni Ákos (14 pont, 8 pattanó, 5-5 gólpassz és szerzett labda, 4 eladott labda), Denk Norbert Zalán (22 pont, 6 pattanó), Valicsek Donát (13 pont), Barthalos András (16 pont, 7 pattanó, 5 gólpassz, 4 szerzett és 6 eladott labda), Kránitz Kristóf (9 pont, 4 gólpassz) ötösfogat révén 13 ponttal meg is nyerte azt. A fordításra azonban nem volt esélye a fehérváriaknak (86-79), így a PVSK Nemzeti Akadémia/A nyerte a fiú kadett B döntőt, és megszerezte az országos bajnokság 9. helyét.
 
 
 
Eredmények
 
Negyeddöntők
 
Atomerőmű SE/A - PVSK Nemzeti Akadémia/A   67-97
Kaposvári SI - OSE Lions/A   84-53
DEAC Kosárlabda Akadémia/A - Szolnoki KA/A   74-77
Dávid Kornél KA Aligators - AKMÉ Körmendi Törpördögök   72-57
 
 
5-8. helyért keresztjáték
 
Atomerőmű SE/A - OSE Lions/A   61-51
DEAC Kosárlabda Akadémia/A - AKMÉ Körmendi Törpördögök   82-66
 
Elődöntők
 
PVSK Nemzeti Akadémia/A - Kaposvári SI   60-55
Szolnoki KA/A - Dávid Kornél KA Aligators   64-70
 
 
A 7. helyért
 
OSE Lions/A - AKMÉ Körmendi Törpördögök   49-54
 
Az 5. helyért
 
Atomerőmű SE/A - DEAC Kosárlabda Akadémia/A   75-79
 
A 3. helyért
 
Kaposvári SI - Szolnoki KA/A   65-61
 
Döntő
 
PVSK Nemzeti Akadémia/A - Dávid Kornél KA Aligators   86-79
 
 
 
A torna végeredménye
 
1. PVSK Nemzeti Akadémia/A
2. Dávid Kornél KA Aligators
3. Kaposvári SI
4. Szolnoki KA/A
5. DEAC Kosárlabda Akadémia/A
6. Atomerőmű SE/A
7. AKMÉ Körmendi Törpördögök
8. OSE Lions/A
 
 
 
 
Fotó - Camugo SportLab facebook

Megyei szövetségek