Fiú kadett A döntő: Pécs-Vasas fináléra kerül sor vasárnap este
14
2021
2021. május 14.  |  20:28
A mai napon lejátszották az 5-8. helyért rendezett keresztjáték mérkőzéseit és a két elődöntőt a fiú kadett országos bajnokság A döntőjében.

A nap első meccsén két és fél negyedig a Kecskeméti KA/A akarata érvényesült, amely Szemerédi Levente Béla (12 pont, 7 pattanó), Dobos Máté (8 pont, 13 pattanó) és Ladovszky János László (14 pont) vezetésével 49-38-ra vezetett 25 perc játékot követően. Ezután azonban egy 9-2-vel zárta a harmadik felvonást, a negyedik negyedben pedig lendületben maradt, és végül 62-57-es győzelmet aratott a Szőke Bálint (23 pont, 13 pattanó, 6 gólpassz, 5 eladott labda) és Roósz Roland (20 pont) fémjelezte Dombóvári Kosársuli KE. A Dombóvár így az 5., míg a Kecskemét a 7. helyért játszhat majd vasárnap.

A következő találkozón az első félidőt egyértelműen a Szalay Domonkos (31 pont, 27 pattanó, 6 eladott labda, 52 VAL) és Tóth Barnabás (10-10 pont és pattanó, 5 gólpassz, 6 eladott labda) húzta Zalakerámia ZTE KK/A irányította (37-23). A fordulás után azonban nemhogy egyenlített, hanem egyenesen fordított a Zsíros Akadémia Kőbánya/A Simonics Levente Dávid (19 pont, 11 pattanó, 6 eladott labda), Simonics Olivér Márk (19 pont, 4-4 pattanó, gólpassz és szerzett labda), illetve Magashegyi Dávid (11 pont) révén (45-49). Előbb Simonics Olivér, majd a rendes játékidő vége előtt nem sokkal Simonics Levente is kipontozódott a fővárosiaknál, de így is a ZTE-nek kellett egyenlítenie 52-58 után. Megtette ezt a zalaegerszegi alakulat (58-58), majd az első, pontszegény ráadás után Szalay két hármasára építve a második hosszabbítást és ezzel a mérkőzést is behúzta (73-69).

A ZTE vasárnap a Dombóvár ellen küzd majd az 5. helyért, míg a Zsíros Akadémia a Kecskeméttel csap össze a 7. pozíció megszerzéséért.

Az első elődöntőben egy nagyon kevés pontot hozó első negyed után az NKA Pécs/A akarata érvényesült jobban: a mecsekaljaiak lényegében végig vezetve, Árva-File Balázs (10 pont, 12 pattanó, 5 szerzett labda), Fonyó Botond (14 pont, 5 pattanó, 4 gólpassz) és Balázs Barnabás (10 pont, 9 pattanó) révén, nagyobb izgalmak nélkül jutottak a fináléba (33-56). A Soproni Sportiskola KA/A együttesében Flasár Botond (14 pont, 22 pattanó, 5-5 gólpassz és blokk) nyújtotta a legjobb teljesítményt, de nagyon egyedül maradt - 10 pont fölé is csak Keller Bendegúz (13 pont, 7 eladott labda) jutott rajta kívül a soproni együttesből.

A második elődöntőben a házigazda Vasas Akadémia/A kiegyenlített első másfél negyedet követően, 27-24 után egy 8-0-val lépett meg fővárosi riválisa, a Budapesti Honvéd/A ellen. A fordulás után már egyértelműen a Laczházi Bence Botond (13 pont, 14 pattanó), Bérces Dániel (12 pont, 10 pattanó), Lugossy Ádám (11 pont, 4 pattanó), Major Bulcsú (14 pont, 6 pattanó) és Filipovic Igor (8 pont, 5 pattanó, 3 szerzett labda) húzta pasarétiek akarata érvényesült, akik a 23-10-es harmadik negyeddel el is döntötték az összecsapást a maguk javára, majd a záró 10 percben még tovább növelték a különbséget. A Gazdag Áron Bendegúz (6 pont, 9 pattanó) és Gyuricsek Ádám (10 pont, 5 pattanó, 4 eladott labda) fémjelezte Honvéd 15 percig teljesen kiegyenlített csatát vívott a Vasassal, de végül nem tudta megnehezíteni otthon játszó ellenfele dolgát (76-45).

A holnapi fináléban tehát a Vasas Akadémia/A és az NKA Pécs/A ütközik majd meg egymással, míg a bronzért a Soproni Sportiskola/A és a Budapesti Honvéd/A csapatai találkoznak majd.