Női Amatőr: BEAC-bravúr, bajnokverés
10
2021
2021. május 10.  |  10:04
Ahogy megnyerte a Női Amatőr Nemzeti Bajnokság piros csoportját, elvesztette veretlenségét a BKG Príma Akadémia csapata, amelyet az igen erős ötössel felálló BEAC fosztott meg makulátlan mérlegétől. A Sportdarázs is erős összetételben állt fel, s 100 pont fölé jutva verte biztosan a Nagykanizsát. Múlt héten kétszer is összecsapott két dobogós helyezésért harcoló csapat - a PINKK mindkétszer legyőzte a Csata együttesét. A forduló meglepetését a Baja szolgáltatta, amely az MTK-TFSE otthonában tudott nyerni. A zöld csoport rangadóját a miskolci fiatalok nyerték a szombathelyi együttes ellen. Nem botlottak a tabella élén álló TFSE-MTK-fiatalok, a Dávid Kornél KA pedig két győzelemmel erősítette meg pozícióját - ebben a csoportban izgalmas végjáték várható.

Vasas Akadémia II - UNI-Győr SzESE 75-55

Hiába adta a mezőny két legeredményesebb játékosát Révész Boróka (28 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz, 3 eladott labda) és Bánszegi Borbála (17 pont, 7 lepattanó) személyében a vendég győri együttes, melléjük nem igazán akadt senki, aki felnőtt volna. Így a páros negyedekben a játékot egyértelműen irányítva, a lepattanózást 44-28-ra megnyerve, s csapatként "több lábon állva", Kuncz Petra Laura (16 pont, 8 lepattanó, 4 eladott labda), Nagy Lili (14/6 pont, 4 gólpassz), Madár Kata (11/3 pont, 6 lepattanó) és Dúl Terka (10/6 pont, 6 lepattanó, 5 gólpassz) vezérletével a Vasas II magabiztos győzelmet aratott.

Csata DSE - PINKK-PVSK U23 62-67

Küzdelmes, fordulatos játékot hozott a két a dobogóra hajtó csapat összecsapása, amelynek harmadik negyede után 6 ponttal még a Gyöngyösi Janka (21/9 pont, 4 lepattanó, 3-3 szerzett labda és gólpassz)-Polgári Melinda (14 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz, 3 eladott labda)-Szörényi Laura (12/6 pont, 6 lepattanó, 5 szerzett labda) trió vezette hazai együttes állt jobban. A záró etap első felét azonban 10-0-ra nyerve fordított és 4 pontos előnyt szerzett a Jáhni Zsófia (22/6 pont, 10 lepattanó, 4 gólpassz), Tenyér Zsófia (14 pont - 17 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 7 gólpassz), Horváth Zsanett (10/3 pont, 8 lepattanó) és Kovács Kitti (10 pont, 19 lepattanó, 3 gólpassz, 5 blokk) kosaraira, valamint az 53-34-re megnyert pattanózásra alapozó PINKK. Ezt követően váltva vezettek a felek, majd a végjátékban egy 7-0-lal a vendégek bebiztosították győzelmüket.

NKA-Pécs-PEAC - UNI-Győr SzSE 87-73

9-2-es "repülőrajtjára" építve az első negyedben megszerzett 10 pont fölötti előnyének, valamint Adenika Olawuyi (27 pont, 17 lepattanó, 3 szerzett, 5 eladott labda), Szűcs Luca (24/9 pont, 4 lepattanó, 6 eladott labda) és Laczkó Sára (16 pont, 4 gólpassz) ponterős játékának köszönhetően győzték le egy színvonalas találkozón a hazaiak a Dombai Réka (27/12 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda)-Kéita Aya (21 pont, 3 lepattanó, 4 eladott labda) kettős vezette győri együttest.

Ajka - MAFC 86-54

A nyitó és a záró etapban Shirian Fatime (19 pont, 12 lepattanó, 4 szerzett labda), Székely-Horváth Zsuzsanna (16/12 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz), Foltin Blanka (16 pont, 10 lepattanó) és Lendér Lilla (12/3 pont, 7 lepattanó, 6 szerzett, 3 eladott labda, 8 gólpassz) vezérletével nagy fölényben játszva győzte le biztosan az Ajka a nagyrészt Horváth Enikő (17/9 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda), valamint Aradi Zsanett (13 pont, 8 lepattanó, 5 eladott labda, 3 blokk) kosaraira építő, a feladathoz és ellenfeléhez a két középső szakaszban felnövő MAFC csapatát.

PINNK-PVSK U23 - Csata DSE 72-64

Három napon belül másodszor csapott össze a két dobogóra pályázó együttes, s ezúttal is szoros küzdelemben baranyai siker született. A PINKK az első félidőben szerzett 8 pontos előnyére, elsősorban Tenyér Zs. (21/6 pont, 8-8 lepattanó és gólpassz, 3 szerzett, 4 eladott labda), Jáhni Zs. (10 pont - 11 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó, 4 gólpassz) és Pucz Eszter (9/3 pont, 3 lepattanó) találataira, valamint Kovács K. (6 pont, 10 lepattanó, 4-4 blokk és gólpassz 3 eladott labda) mezőnymunkájára alapozva győzte le a Gyöngyösi J. (21/3 pont, 3-3 blokk lepattanó és eladott labda), Rakita Lili (14/6 pont, 8 lepattanó, 3 gólpassz) és Balogh Liza (14 pont, 3 lepattanó) ponterős játékában, továbbá Gelei Karola (7/3 pont, 7 lepattanó, 4 eladott labda, 3-3 blokk gólpassz) és Polgári M. (6-6 pont és gólpassz, 8 lepattanó, 4 eladott labda) mezőnymunkájában bízó Csata csapatát.

Sportdarázs-SMAFC - Kanizsai Vadmacskák SE 102-74

Baa Dominika (28/3 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda), Zsámár Panna (19/12 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz), valamint Jurkó Noémi (11/3 pont, 8 lepattanó, 4-4 gólpassz és eladott labda) vezérletével a Nagykanizsa egy félidőn át tudta tartani a lépést az ezúttal a legerősebb összetételében pályára lépő, a hét elején az NB I-et megnyerő soproni együttes fiataljait is a soraiban tudó hazaiakkal. A második félidőben viszont már nagy fölényben játszott a Sportdarázs, amely Varga Alíz (19/3 pont, 12 lepattanó, 4 gólpassz), Sitku Zsuzsanna (18 pont, 9 lepattanó, 2-2 blokk és szerzett, 3 eladott labda), Erdélyiová Alexandra (12/3 pont, 4 gólpassz), Varga Kamilla (12/3 pont) és Bakó Patrícia (11 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda) eredményességére, illetve az 50-30-ra megnyert lepattanózásra építve végül magabiztos győzelmet aratott.

Atomerőmű KSC Szekszárd II - Vasas Akadémia II 55-59

A nyitó és a záró szakaszban dominálva diadalmaskodtak Dúl Terka (14/9 pont, 3 lepattanó, 5 eladott labda), Kun Rita (13 pont, 5 lepattanó) és Nagy Lili (10/3 pont) vezérletével küzdelmes mérkőzésen a Vasas fiataljai az igazán jól csak a harmadik negyedben játszó szekszárdiak otthonában, akik közül ezúttal egyedül Vincze Nikolett (14/12 pont) jutott 10 pont fölé.

BKG Príma Akadémia - BEAC Újbuda 68-73

Bajnokhoz méltó játékkal szerzett 6 pontos előnyt a BKG az első negyedben az ezúttal igen erős összetételben pályára lépő, öt első csapat keretéhez tartozó játékossal felálló BEAC ellen. A két középső negyedben aztán a vendégek át is vették az irányítást, s a negyedik negyedre Laufer Gabriella (21/3 pont, 9 lepattanó, 5 eladott labda, 3 gólpassz), Zsámár Lili (17/3 pont, 7 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz), Juhász Angéla (15/3 pont, 5 lepattanó), Dénes Diána (11/3 pont, 8 lepattanó) és Mérész Beatrix (9 pont - 10 mezőnykísérlet -, 10 lepattanó, 8-8 gólpassz és eladott labda) vezérletével már ők fordulhattak 6 pontos előnnyel. A hajrára ledolgozta hátrányát a Camesha Davis (23/3 pont, 6 lepattanó, 5 szerzett, 4 eladott labda)-Raus Vivien (17/9 pont, 4 lepattanó)-Aldazabal Laura (13 pont - 19 mezőnykísérlet -, 10 lepattanó, 4 gólpassz) trió vezette vendéglátó, bajnok BKG. A végjátékban azonban új erőre kaptak a BEAC fiataljai, így végül elvették a bajnok és feljutó BKG veretlenségét.

DEAC - Radobasket 73-64

Az alsóházi rangadó küzdelmes játékot hozó első negyede után 4 ponttal a vendég, a színvonalas, sok pontot hozó második etapot követően, azaz szünetben 2 ponttal viszont a hazai együttes vezetett. Ugyanez volt a helyzet a harmadik negyed után is, amelyben továbbra is fej-fej mellett haladtak a felek. A negyedik szakasz közepén egy 7-0-lal 6 ponttal megugrott a triplák tekintetében extra dobóformát kifogó Mezei-Göttlinger Anna (32/21 pont - 7/8 tripla -, 7 lepattanó, 5 szerzett labda, 42 VAL), valamint Nagy Lili (14/3 pont, 3 lepattanó, 6 gólpassz) és Mezei Dóra (11 pont - 12 mezőnykísérlet -, 3-3 lepattanó és eladott labda, 4 gólpassz) kosaraira alapozó DEAC, amelynek a hajrában volt 10 pontos is az előnye. A hazai csapat végül a záró etapban nyújtott jobb játékával legyőzte az elsősorban Gróf Tímea (13/6 pont, 6 lepattanó) és Göbölös Réka (13/3 pont, 3 lepattanó) pontjaiban bízó Radobasket együttesét.

MTK-TFSE - Bajai NKK 67-74

A második negyedben mutatott hatékony védekezésének, valamint a páros negyedekben nyújtott jobb, pontosabb játékának köszönhetően aratott Tamás Gréta (27/15 pont, 6 szerzett, 4 eladott labda, 3 gólpassz), Pap Regina (15 pont - 16 mezőnykísérlet -, 13 lepattanó), Szakony Kata (13/6 pont, 5 lepattanó) és Kucsora Réka (11 pont, 5-5 lepattanó és eladott, 3 szerzett labda, 10 gólpassz) hatékony és eredményes játéka révén meglepő, de teljesen megérdemelt győzelmet a Baja a Benke Sára (22/9 pont, 4 eladott labda, 3 gólpassz)-Hanti Daniella (11/9 pont) kettős vezette MTK otthonában.

Dávid Kornél KA - Szegedi KE 59-44

Perényi Lídia (12/9 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda), Horváth Gréta (11 pont - 14 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó, 3 eladott labda) és Ódry Krisztina (10/6 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz) vezérletével három negyeden át remekül tartották magukat a szegediek. Az esélyes, s Balsay Rita (17/3 pont, 8 lepattanó), Szőke Cintia (12/6 pont, 9 lepattanó) és Balsay Anna (10 pont - 12 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó, 6 szerzett, 3 eladott labda) eredményességére építő hazaiak a záró etapot 12-0-lal kezdve aztán eldöntötték a találkozót a maguk javára.

Törekvés SE - Szolnoki MÁV SE 73-34

Minden negyedet megnyerve, a nyitó és a záró szakaszban nagy fölényben játszva győzte le magabiztosan a Dobos Kira (17/3 pont, 5 szerzett labda)-Strbik Fanni (15 pont, 3 lepattanó, 5 szerzett labda)-Egri Zsófia (11/3 pont, 5-5 lepattanó, gólpassz és eladott, 6 szerzett labda)-Darázsi Dóra (10 pont, 4 lepattanó, 6 szerzett, 3 eladott labda) kvartett vezette Törekvés a szolnokiakat. A feladathoz, s ellenfeléhez csupán a második negyedben felnövő vendégek legeredményesebb játékosa Nieberl Dorina (8 pont - 10 mezőnykísérlet -, 10 lepattanó, 3 eladott labda) volt.

DVTK Miskolc U23 - Szombathelyi Egyetem 76-68

A tabella harmadik helyén álló csapata fogadta a második helyezettet, és a rangadó végig kiélezett és szoros volt. Félidőben 3 ponttal még a nagyrészt Kovács Georgina (23/9 pont, 4 szerzett, 6 eladott labda, 7 gólpassz) és Szabó-Haklits Zsuzsanna (15/9 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda) eredményességére építő vendég szombathelyi együttes állt jobban. A 38. percre fordulva, azaz 3 perccel a befejezés előtt pedig egyetlen pont volt a Frindt Nikolett (21/9 pont, 3-3 lepattanó, eladott labda és gólpassz)-Tóth Franka (19 pont, 14 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda)-Peitl Fruzsina (13 pont, 8 lepattanó, 3 gólpassz)-Oláh Fruzsina (12/3 pont - 14 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 3 szerzett labda, 6 gólpassz) kvartett vezette hazai együttes előnye. A vendéglátó jobban bírta erővel a végjátékot, és egy 9-2-es rohammal végül megnyerte a rangadót.

ELTE Fortis - TFSE-MTK U23 38-58

A szünetig megszerzett 15 pontos előnyének, valamint Vörösházi Jázmin (13/3 pont - 18 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó), Galli-Hirling Borbála (13 pont, 17 lepattanó, 3 blokk) és Takács Emese (10 pont - 11 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 3 eladott labda) eredményességének, no meg az 59-45-re megnyert lepattanózásnak köszönhetően győzött biztosan a listavezető az eléggé egyemberes alakulat benyomását keltő, csapata pontjainak éppen a felét szerző Nagyi Tímea (19 pont - 25 mezőnykísérlet -, 14 lepattanó) vezette ELTE Fortis otthonában.

BKG Príma Akadémia II - Kiss Lenke KA 56-67

A nyitó és a záró negyedben Nagy Andrea (17 pont, 9 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott, 8 szerzett labda), Nagy Zsófia (12 pont, 14 lepattanó, 6 eladott labda) és Opitz Kitti (10 pont, 4 lepattanó) vezérletével jobban és pontosabban játszva győzött a KLKA a Horváth Boglárka (12 pont, 13 lepattanó, 5 eladott labda)-Molnár Flóra (10/6 pont - 14 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó, 6 szerzett, 3 eladott labda)-Levente Zsófia (10/6 pont - 16 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda) trió vezette BKG II otthonában.

Törekvés SE - Nyíregyházi Kosársuli 55-63

A hihetetlen hullámzásokat hozó találkozón egy negyed után 7 ponttal a hazai, szünetben viszont 3 ponttal a vendég együttes vezetett. A záró etapra 8 pontos előnnyel fordult a nagyrészt Széplaki Márta (12 pont, 3 szerzett labda), valamint Darázsi Dóra (9/3 pont - 11 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó, 4 eladott labda), Egri Zsófia (9 pont, 10 lepattanó, 3 eladott labda) és Szilvási Kincső (9 pont - 10 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 3 eladott labda) eredményességére építő Törekvés. A záró szakaszban - ahogy egyébként a másodikban is - a nyíregyháziak 4 ponton tartották a hazaiakat, és Kovács Orsolya (20/3 pont, 6 lepattanó, 4-4 szerzett és eladott labda), valamint Takács Anna (19/12 pont, 12 lepattanó, 4 gólpassz) ponterős játéka révén, a 20-4-es negyedik negyeddel a maguk javára fordították a találkozót.

DVTK Miskolc U23 - Tatai SE 72-67

Az előző napi, a Szombathely elleni rangadó megnyerése után a tataiak ellen esélyeshez méltó játékkal szereztek Frindt N. (21 pont, 6-6 lepattanó és eladott labda, 3 gólpassz) és Peitl F. (11 pont, 6 lepattanó) vezérletével szünetig közel 20 pontos előnyt a diósgyőri fiatalok. A kiegyenlített játékot hozó harmadik negyed után 20 fölé nőtt a különbség. A záró etapban már nagyon érződött az előző napi rangadó okozta fáradtság a hazaiakon, s a Tata dicséretére váljon, hogy megérezve az esélyt Mohai Zita (17/3 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz, 3 szerzett labda), Horváth Dóra (12 pont - 14 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó, 4 szerzett labda) és Tóth Zsófia (10 pont, 8 lepattanó, 4 eladott labda) vezérletével hatalmasat hajrázva szorossá tette a találkozót.

Szolnoki MÁV SE - Dávid Kornél KA 50-79

Esélyeshez méltó határozottsággal, 11-2-vel kezdte az összecsapást a vendég csapat, majd a nyitó negyed közepétől a hazaiak az egyedüliként 10 pont fölé jutó Munkácsi Adél (16 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett, 8 eladott labda, 4 gólpassz) vezetésével kiegyenlítetté tették a játékot - szünetben 11 ponttal vezetett a DKKA. Ahogy a mérkőzést, a második félidőt is a fehérváriak kezdték jobban, s egy 10-2-vel közel 20 pontosra növelték előnyüket. A hazaiak egy 6-0-lal a harmadik negyed közepén a 10 pontos lélektani határ közelébe jöttek vissza. Ezzel azonban úgy tűnt, el is lőtték puskaporukat a hazaiak, mert egy 8-0-lal 20 pont fölé növelte előnyét a Szőke Cintia (19/15 pont), Balsay Anna (15 pont, 6 lepattanó, 5 szerzett, 3 eladott labda, 4 gólpassz), Balsay Rita (11 pont - 12 mezőnykísérlet -, 13 lepattanó, 5-5 gólpassz és szerzett, 6 eladott labda), valamint Nagy Dorottya (10 pont, 3-3  lepattanó és gólpassz) kosaraira alapozó DKKA, s ezzel el is döntötte az összecsapást.