A Csata DSE az országos bajnok a leány kadett korosztályban
09
2021
2021. május 9.  |  21:03
A mai napon tartották a leány kadett országos bajnokság A döntőjének helyosztóit a Zsíros Tibor Kosárlabda Csarnokban.

A hetedik helyért rendezett mérkőzésen a Balatoni Zoé (17 pont, 6 pattanó) és Drahos Leila (14 pont, 4-4 pattanó és eladott labda, 7 gólpassz) vezette Szeged KE egy félidő erejéig megnehezítette az Atomerőmű-KSC Szekszárd dolgát (37-40). A fordulás után jóval jobban játszott a Szűcs Gréta (18-18 pont és pattanó), Bárányos Flóra (21 pont, 5-5 pattanó és gólpassz), Sámóczi Zsófia (18 pont, 10 pattanó) és Wolf Enikő (18 pont, 5-5 pattanó, blokk és szerzett labda, 7 eladott labda) fémjelezte Tolna megyei alakulat, amely végül magabiztosan győzött, megszerezve ezzel a hetedik pozíciót (62-81).

Az ötödik helyért hullámzó és az első félidőben összességében teljesen kiegyenlített csatát vívott egymással a Zsíros Akadémia Kőbánya és a DVTK Akadémia/A. A házigazda Tar Csenge (17 pont, 6 pattanó, 4 gólpassz, 5 eladott labda) révén négypontos előnnyel várhatta a záró 10 percet (52-48). Ebben a felvonásban aztán egyértelműen a Filep Dorina (17 pont, 10 pattanó, 7 gólpassz), Fárbás Eliza (14 pont, 11 pattanó), Albert Szidónia (15 pont, 9 pattanó, 6 gólpassz, 4 eladott labda) és János Bernadett (14 pont) kvartett húzta miskolciak akarata érvényesült, akik végül 7 ponttal nyertek (64-71).

A bronzmeccsen az első félidő után 5 ponttal jobban állt még az NKA Pécs/A, melynek legjobbja ezen a napon (is) Palásti Julianna (16 pont, 10 pattanó) volt (36-31). A nagyszünet után aztán összesen 15 pontra volt képes a mecsekaljai alakulat a zónavédekezést hatékonyan alkalmazó Darazsak Sportakadémia/A ellen, így végül simán győztek a Molnárová Anna-Laura (14 pont, 15 pattanó), Kókai Patrícia Tímea (22 pont, 5-5 pattanó és eladott labda) és Ács Luca (10 pont, 9 pattanó) vezette soproniak (51-68).

A finálé első 15 percében a Vasas Akadémia/A szája íze szerint alakultak az események: a Kádár Orsolya (6 pont, 10 pattanó, 3 blokk) és Rátkai Eszter (17 pont, 4-4 pattanó, gólpassz és szerzett labda, 5 eladott labda) fémjelezte pasaréti alakulat huzamosabb ideig vezetett 13 ponttal a második negyed közepén. Az első félidő vége azonban a Csata DSE csapatáé volt, amely már 20 perc után jobban állt ellenfelénél (39-41). A Toman Petra klasszis (34 pont, 4 pattanó), valamint Toman Dóra (12 pont, 4-4 pattanó és szerzett labda, 5 gólpassz, 3 blokk), Toman Réka (11 pont) és Kastl Dóra (8 pont, 4 pattanó) nagyon hasznos játékára építő Csata a harmadik negyedet is jól kezdte, gyorsan 10 pont fölé növelte előnyét. A Vasas nem adta fel, megpróbált kapaszkodni lendületbe jövő ellenfelére, és a negyedik negyed elején még volt is egy kisebb felzárkózási kísérlete. Az egész szezon során veretlen Csata azonban már nem engedte ki az irányítást a kezéből, és 100%-os teljesítménnyel lett országos bajnok a leány kadett korosztályban (59-80).