A Vasas Akadémia az idei fiú serdülő bajnok
09
2021
2021. május 9.  |  20:37
A mai napon játszották a fiú serdülő országos bajnokság A döntőjének helyosztóit a Vasas Pasaréti Sportcentrumban.

A hetedik helyért rendezett összecsapáson egy rendkívül fordulatos első félidő után a harmadik negyedben szerzett előnyére, valamint Fekete-Gál Csongor (20 pont, 8 pattanó, 4-4 gólpassz és szerzett labda, 7 eladott labda), Balogh Ádám (9 pont, 7 pattanó), Makray Áron (12 pont, 5-5 pattanó és eladott labda) és Váróczy Gergő István (9 pont, 8 pattanó) jó játékára alapozva tudott győzni a Cívis KK U14A (67-59). A Pityke KSE a második negyed után még vezetett Nagy Gábor (23 pont, 7 pattanó, 6 szerzett labda) és Lukácsi Gábor (21 pont, 8 pattanó, 4 eladott labda) révén, de a fordulás után nem tudta tartani a lépést a hajdúsági együttessel. A Cívis KK ezzel megszerezte a hetedik helyet.

Az ötödik helyért tartott mérkőzésen a MAFC/A az első félidőben felépített előnyéből jól gazdálkodott a második 20 perc során, és Blaskovits Márk Mihály (19 pont, 9 pattanó), Viola Dávid Zsolt (23 pont, 7 pattanó), valamint Müller Andor János (7 pont, 5 pattanó, 7 szerzett labda) vezetésével behúzta az ötödik pozíciót városi riválisával szemben (80-72). A Humpester Tamás György (19 pont, 22 pattanó, 5-5 szerzett és eladott labda), illetve Magyar Dániel (16 pont, 10 pattanó) húzta Budapesti Honvéd mindent megpróbált a fordulás után, de nem tudta ledolgozni az első félidőben összeszedett hátrányát.

A bronzmeccs két teljesen ellentétes félidőt hozott. Az első 20 perc során a Putsay Bence (16 pont, 9 pattanó, 7 szerzett és 4 eladott labda), Teszárik Márton (15 pont, 12 pattanó, 5 gólpassz, 7 eladott labda) és Soós Barnabás (14 pont, 5-5 pattanó és eladott labda) fémjelezte NKA Pécs/A irányította a találkozó menetét - a mecsekaljaiak 16 ponttal álltak jobban a nagyszünetben (45-29). A fordulás után hatalmasat változott a meccs összképe. A Sopron Sportiskola/A a harmadik negyed 11 pontos megnyerésével 5 pontosra csökkentette hátrányát, majd 63-59 után egy 12-0-val a maga javára fordította a mérkőzését (63-71). A Pécs egy 8-0-val még egalizált, az utolsó perc azonban a Nyikos Balázs (24 pont, 10 pattanó, 5 gólpassz, 8 szerzett és 11 eladott labda), valamint Béres Márton (10 pont, 4 pattanó) vezette Soproné volt, amely ezzel a harmadik helyen végzett (71-75).

A fináléban a Vasas Akadémia/A ellenállhatatlanul, 27-7-tel kezdett az első negyedben, és ezzel gyorsan el is döntötte az aranyérem sorsát. A Vajda Zoltán Márk (20 pont, 6 pattanó, 4 szerzett labda), Rosta Péter (11 pont), Nagy András Botond (11 pont), Nagy Zsombor Bence (8 pont, 4 pattanó), Hanzély Viktor (13 pont), Zöldi Péter András (10 pont, 4 gólpassz) és Bartos Gergely (16 pont, 4 pattanó) vezette pasarétiek a második felvonásban tovább növelték előnyüket. A nagyszünetben több mint 30 ponttal álltak jobban (22-55), a harmadik játékrészben még 17 pontot raktak hozzá előnyükhöz, és végül rendkívül magabiztos, az egész idény során 100%-os teljesítménnyel lettek országos bajnokok a fiú serdülő korosztályban (60-108). A Zalakerámia ZTE KK/A csapata nagyot küzdött az előző két játéknapon, hogy bejusson a fináléba, ezen a napon azonban kevés jó egyéni teljesítmény akadt zalai oldalon: Mezőfi Márk (18 pont, 12 pattanó) és Jordán Bendegúz (17 pont, 4 pattanó, 6 eladott labda) is már akkor tudtak inkább hozzátenni csapatuk eredményességéhez, amikor eldőlt a találkozó.