Női Amatőr: Rangadó megnyerésével lett bajnok a BKG
03
2021
2021. május 3.  |  09:46
Az MTK-TFSE elleni rangadón aratott győzelmével a hátralévő 4 mérkőzésének eredményeitől függetlenül a BKG Príma Akadémia csapata már megnyerte a Női Amatőr Nemzeti Bajnokság piros csoportját, és ezzel kiharcolta az A-csoportban való szereplés jogát.

UNI-Győr SzESE - MAFC 65-76

Az első három negyedet megnyerve, a záró etapot pedig döntetlenre adva győzött Németh-Szabó Vivien (20/9 pont, 8 lepattanó), Bozsó Katica (19/9 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett, 6 eladott labda) és a tripla-duplát elérő Aradi Zsanett (14 pont, 10-10 lepattanó és gólpassz, 7 eladott labda) ponterős, jó játéka, valamint a 41-31-re megnyert lepattanózás révén a MAFC a Révész Boróka (16 pont, 7 lepattanó, 4-4 szerzett labda és gólpassz) és Mihály Emma (12/9 pont) kosaraira alapozó győri együttes otthonában.

Vasas Akadémia II - PINKK-PVSK U23 59-62

Érdekes mérkőzést játszott a két utánpótlás együttes. Az első félidőben valamivel pontosabban játszva Borbás Panni (16/6 pont, 5 lepattanó), Kovács Kitti (16 pont, 21 lepattanó, 4 eladott labda, 3 blokk) és Horváth Zsanett (14 pont, 6 lepattanó, 5 eladott labda, 3 gólpassz) vezérletével 7 pontos előnyt szereztek a vendégek. A második félidőre feljavult a Vasas, amely a elsősorban Kuncz Petra Laura (14/3 pont - 16 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda) és Siklós Dorottya (10/6 pont, 3 lepattanó, 6 gólpassz) találataira támaszkodva felzárkózott, sőt a hajrában fordítani is tudott. Érdekesen alakult a végjáték: 2 pontos hazai vezetésnél Borbás dobott triplát, majd a vendégek 4 büntetőt is kihagytak, de a Vasas már nem tudott pontot szerezni, így alulmaradt. A végeredményt Kovács K. állította be.

Atomerőmű KSC Szekszárd II - NKA-Pécs-PEAC 80-66

Az első negyed után még vezető pécsi fiatalok Csényi Anna (14/3 pont), Nagy Réka (14 pont, 3 gólpassz) és Laczkó Sára (12 pont, 5 lepattanó) révén a záró szakasz közepéig tudták tartani a lépést vendéglátóikkal. Ekkor a Szekszárd Vincze Nikolett (19/12 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz), Holcz Rebeka (18/6 pont, 9 lepattanó, 3 szerzett labda), Renczes Rebeka (17/9 pont, 5 lepattanó, 4 eladott labda, 7 gólpassz), Horváth Dóra (12 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda) és Németh Lili (10 pont, 18 lepattanó, 3 gólpassz) kosaraira, no meg a 46-34-re megnyert lepattanózásra alapozó második csapata egy 14-3-mal eldöntötte a találkozót a maga javára.

UNI-Győr SzESE - Sportdarázs-SMAFC 71-76

A megyei derbi szünetében 2 ponttal még a Révész Boróka (24/6 pont, 4-4 lepattanó és eladott, 3-3 gólpassz és szerzett labda)-Baffy Fanni (10/6 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda)-Keita Aya (10 pont, 4 lepattanó, 5 eladott labda) trió vezette győri együttes állt jobban. A soproniak azonban a 25-17-re megnyert harmadik negyedre, valamint Sitku Zsuzsanna (21 pont, 5 lepattanó, 4 szerzett, 3 eladott labda, 2 blokk), Karácsony Tamara (17 pont, 5-5 gólpassz és szerzett, 3 eladott labda), Bakó Patrícia (16 pont, 3 lepattanó) és Kocsis Fanni (15/6 pont, 6 lepattanó, 4 szerzett, 5 eladott labda) ponterős játékára építve fordítottak és nyertek.

MAFC - Atomerőmű KSC Szekszárd II 66-71

A páratlan negyedekben nyújtott jobb, pontosabb játékára, valamint Miklós Melinda (26/9 pont, 9 lepattanó, 5-5 szerzett labda és gólpassz), Annamaria Pop (18/9 pont, 7 lepattanó, 4 gólpassz) és Andi Hanna (12 pont, 5 eladott labda) eredményességére építve tudtak nyerni a szekszárdi fiatalok a Horváth Enikő (17/6 pont, 3 lepattanó, 6 eladott labda), Aradi Zsanett (16 pont, 10 lepattanó, 3 szerzett labda, 5 gólpassz, 2 blokk), Németh-Szabó Vivien (13/3 pont - 15 mezőnykíséret -, 10 lepattanó, 4 gólpassz) és Bozsó Katica (12/3 pont, 4 lepattanó, 5 eladott labda, 3 gólpassz) találataira támaszkodó, a mérkőzést a hajrában bemutatott 8-0-s rohammal szorossá tevő MAFC otthonában.

DEAC - Ajka 57-84

Minden negyedet megnyerve aratott Lendér Lilla (19/3 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz), Foltin Blanka (12 pont - 13 mezőnykísérlet -, 12 lepattanó, 3 szerzett labda), Szabó Bettina (11 pont, 3 szerzett labda, 6 gólpassz) és Shirian Fatime (10 pont 7 lepattanó) vezérletével a lepattanózást 44-30-ra megnyerve magabiztos győzelmet az Ajka a Mezei-Göttlinger Anna (14/3 pont, 7 lepattanó)-Nagy Lili (14/3 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz)-Mezei Dóra (13/3 pont, 5-5 lepattanó és szerzett, 3-3 gólpassz és eladott labda) trió vezette debreceni együttes otthonában.

Bajai NKK - NKA-Pécs-PEAC 98-76

Az első három negyedben Pap Regina (23/3 pont, 13 lepattanó, 2 blokk), Tamás Gréta (18/12 pont, 3 gólpassz), Szakony Kata (17/6 pont, 4 lepattanó), Kucsora Réka (15 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett, 5 eladott labda, 7 gólpassz) és Hilcz Alexa (12/12 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda) jóvoltából, a játék irányítását kézben tartva győzte le biztosan a Baja a nagyrészt Csényi Anna (18/6 pont, 6 lepattanó), Hegedűs Rebeka (16/9 pont, 6 lepattanó), Nagy Réka (14/9 pont, 3 eladott labda) és Szűcs Luca (11/3 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda, 6 gólpassz) kosaraira alapozó pécsi fiatalokat.

Kanizsai Vadmacskák SE - Csata DSE 74-88

Ha szűken is, de minden negyedet megnyerve tudott győzni a Balogh Liza (19/3 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett, 4 eladott labda)-Gyöngyösi Janka (16 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda)-Rakita Lili (14/3 pont, 3 lepattanó, 5-5 gólpassz és szerzett, 8 eladott labda)-Jánosi Virág (11 pont, 5 eladott labda) ötös vezette Csata a Jurkó Noémi (21/6 pont, 6 lepattanó, 3-3 gólpassz, szerzett és eladott labda), Baa Dominika (21 pont - 24 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 5-5 gólpassz és szerzett, 7 eladott labda) és Budai Dorina (19 pont, 7 lepattanó) ponterős játékára építő Nagykanizsa otthonában.

BKG Príma Akadémia - MTK-TFSE 62-38

A veretlen éllovas hazaiak azzal a tudattal fogadták a harmadik helyen álló MTK-TFSE csapatát, hogy ha a rangadót megnyerik, akkor a bajnokságot is. Az MTK-TFSE az első negyed megnyerésével jelezte, hogy ehhez nem akar asszisztálni. A folyatásban azonban elsősorban jó védekezésére - a második negyedtől összesen 21 pontot engedélyezett ellenfelének a BKG - valamint leginkább Laura Aldazabal (13/3 pont, 11 lepattanó, 3 gólpassz, 4 blokk) és Camesha Davis (12 pont, 5 lepattanó, 3-3 eladott labda és gólpassz) kosaraira alapozva a hazaiak rákényszerítették akaratukat riválisukra. Úgy győztek magabiztosan a vendéglátók, hogy az MTK-TFSE-ből senki nem érte el a 10 pontot, a vendégek két legeredményesebb játékosa Munkácsi Enikő (6 pont, 5 lepattanó) és Burján Laura (6 pont) volt.

Radobasket - BEAC Újbuda 75-63

Három negyedet megnyerve, egyet - a másodikat - pedig döntetlenre játszva győzte le Schirohy Szonja (15/3 pont, 5 lepattanó), Göbölös Réka (14/12 pont, 5 eladott labda), Kaluha-Guti Alexandra (14/6 pont, 3 lepattanó, 3 gólpassz) és Gróf Júlia (14/3 pont, 5 lepattanó) vezérletével biztosan a Radobasket a Mérész Beatrix (19 pont, 11 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz)-Juhász Angéla (18 pont, 3 lepattanó, 4 eladott labda)-Laufer Gabriella (13/3 pont - 14 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó) trió vezette BEAC-fiatalokat.

Nyíregyházi Kosársuli - ELTE Fortis 100-67

Parádés első félidei teljesítményével szünetig megszerzett 26 pontos előnyének, a remek dobóformát kifogó Takács Anna (30/24 pont - 8/10 tripla -, 6 lepattanó, 5 gólpassz, 43 VAL), Karakó Dorina (29 pont, 14 lepattanó, 5 eladott labda, 4 gólpassz) és Lukács Panna (25/12 pont, 4 lepattanó, 6 eladott labda) rendkívül ponterős játékának és a 45-34-re megnyert lepattanózásnak köszönhetően győzte le simán a Nyíregyháza a tartalékos, Nagyi Tímea (18/3 pont - 27 mezőnykísérlet -, 9 lepattanó, 5 eladott labda, 3 gólpassz), Simoncsik Petra (16/6 pont, 5 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda, 9 gólpassz), Glavinics Anna (14/12 pont, 5 eladott labda) és Simon Réka (11/6 pont, 6 lepattanó, 5 szerzett labda) kosaraira alapozó fővárosi együttest.

Kiss Lenke KA - Dávid Kornél KA 65-70

Érdekes, hullámzó, fordulatokban gazdag összecsapást hozott a két korábbi legendás kosaras nevét viselő akadémiai együttes összecsapása, amelyen bő két perccel a befejezés előtt 4 ponttal még az Opitz Kitti (17/3 pont, 5-5 lepattanó és szerzett, 4 eladott labda, 3 gólpassz)-Nagy Zsófia (14 pont, 9 lepattanó, 3-3 gólpassz és szerzett, 6 eladott labda)-Nagy Andrea (14 pont - 17 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó, 3-3 gólpassz, szerzett és eladott labda) trió vezette hazai együttes állt jobban. A végjátékban azonban a Balsay Rita (20 pont, 14 lepattanó, 7 szerzett labda, 6 gólpassz, 43 VAL), Szőke Cintia (17/9 pont, 4 szerzett, 9 eladott labda, 7 gólpassz) és Tamás Jázmin (16/6 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz) ponterős játékára támaszkodó vendégek egy 11-0-s rohammal a maguk javára fordították a találkozót.

Kecskeméti KC - Szegedi KE 40-52

A 19-9-re megnyert harmadik negyednek, valamint elsősorban Perényi Lídia (16/3 pont, 3 eladott labda) és Földi Alexandra (11 pont, 3 lepattanó) eredményességének köszönhetően nyerte meg a küzdelmes találkozót a Szeged annak a Kecskemétnek az otthonában, amelyből ezúttal egyedül Tasi Rebeka (11 pont, 4-4 lepattanó és szerzett, 5 eladott labda) jutott 10 pont fölé.