Férfi NB I B: Fokozódnak az izgalmak, a Vasas és a MAFC is egyenlített az elődöntőben
29
2021
2021. április 29.  |  21:35
A Vasas a Nyíregyházának, a MAFC pedig a BKG csapatának vágott vissza egy-egy magabiztos győzelemmel a múlt hét végi vereségért a férfi másodosztály piros csoportjának két elődöntő párharcában. A Vasas remek támadójátékkal 100 pont fölé jutva győzött, a MAFC pedig hatékonyan védekezve kapott 70 pontot - alig többet, mint a múlt hétvégén Szigetszentmiklóson "beszedett" 132 fele...

Elődöntő, 2. mérkőzések

Vasas Akadémia - Hübner-Nyíregyháza BS 108-86

Nekiesett a Vasas a Nyíregyházának: 7-0-ra, majd 4 perc elteltével 12-3-ra vezettek a hazaiak az alapszakasz-győztes ellen. A folytatásban is a csapatként rendkívül hatékonyan működő fővárosi gárda akarata érvényesült - a vendégektől sokáig egyedül Emmanuel Ubilla (24/12 pont, 3 szerzett, 5 eladott labda, 7 gólpassz) jelentett érdemi veszélyt a hazai gyűrűre. A 13. percben 34-17-re vezetett a Vasas. A szakasz közepén kezdtek "éledezni" a vendégek, akik egy 13-5-ös "részhajrával" 10 ponton belülre kerültek, majd állandósult a 10 pont körüli különbség. A félidő hajrájában 7-re közelítette meg a Nyíregyháza a Vasast, de a hazaiak egy 8-0-s másfél perces rohammal és megnyugtatónak mondható 15 pontos előnnyel zárták az első 20 percet.

A másodikat koncentrált, jó játékkal kezdte az ekkor már Tóth Gergely, Mokánszki Máté (mindkettő 14 pont, 3 lepattanó) és dr. Mohácsi Máté (13/9 pont) pontjaiban bízó Nyíregyháza, amely a harmadik negyed első felét 15-4-re nyerve 4 pontra közelítette meg ellenfelét. A szakasz második felében a hazaiak újítani tudtak, s 11 pontos előnnyel várták a záró 10 percet. Ennek első felében állandósult a 10 és 15 pont közötti Vasas-vezetés, majd a negyed közepén egy 14-2-vel a Medve Máté (20/12 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz)-Moravcsik Áron (20/12 pont, 3 eladott labda, 9 gólpassz)-Boros Márk (15 pont, 3 lepattanó)-Farkas Attila (12/12 pont) kvartett vezetésével a jól játszó hazaiak 20 pont fölé növelve előnyüket végképp "lerázták" magukról az alapszakasz győztesét, s a lepattanóharcot 36-26-ra nyerve magabiztos győzelmet aratva egyenlítettek.

A párharc állása: 1-1.

MAFC - BKG Príma Akadémia 81-70

Pár nap alatt nagyot fordult a világ: a múlt hét végi, közel 50 pont különbségű BKG-sikerrel zárult első mérkőzést követően az első etapban, ha szűken is, de egy-egy röpke időszakot leszámítva szinte végig a Nagy-fivéreket "féken tartó" MAFC vezetett - a szakasz végén 3 pont volt a vendéglátó előnye. A második etap elején egyenlített a BKG, de ezt egy 8-0-lal ellépett a MAFC. Erre egy 11-2-vel reagálva fordított a BKG, a félidő azonban két hazai kosárral zárult - ugyanúgy 3-mal "ment" a MAFC, mint az első negyed után. A harmadik negyedet hatékony védekezéssel - a liga legjobb dobóját, Nagy Botondot 20 mezőnykísérletből 8 ponton tartva - és több ügyes akcióval indította az elsősorban Polgárdy Ádám (17/6 pont), a tripla-duplától egyetlen gólpasszal elmaradó Tóth Péter (16/6 pont, 11 lepattanó, 9 gólpassz) és a társai által a palánk alatt sokszor ügyesen megjátszott Bordács Soma (16 pont, 8 lepattanó) ponterős játékára, valamint a 46-36-ra megnyert pattanózásra építő MAFC, amely 16-5-ös 6 és fél percet "repesztve" 14 pontra fölé hizlalta előnyét.

Ezt követően egy 7-0-lal 10 ponton belülre került a BKG, ám a szakasz két hazai hármassal, s 13 pontos MAFC-előnnyel zárult. Ez a két hármas, úgy tűnt, megtörte a BKG ellenállását: a záró etapot 11-0-s rohammal indítva 20 pont fölé növelte előnyét, s eldöntötte a mérkőzést a MAFC. A hajrában Garai Péter már pihentette csapata 1-2 kulcsjátékosát, a BKG pedig Armaghani Ármin (13 pont, 7 lepattanó), valamit Nagy Benedek (10/6 pont - 11 mezőnykísérlet -, 4-4 lepattanó és gólpassz, 5 szerzett labda) kosaraival valamit "kozmetikázott" veresége mértékén, de nem volt esélye szorossá tenni a találkozót.

Az 5-8 helyért

Salgótarjáni KSE - NKA Pécs 87-71

A 27-9-re megnyert második negyednek, továbbá Boinitzer Dávid (19/6 pont, 16 lepattanó), Dominik Herendic (17/3 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz), Hajdu Márton (16/3 pont, 3 lepattanó) és Valentino Karanfilovski (16 pont, 6 lepattanó, 5 szerzett labda, 10 gólpassz) ponterős játékának köszönhetően győzte le Salgótarján a Kollár Bence (16 pont, 6 lepattanó), Rosic Uros (13/9 pont, 7 lepattanó), Váits Olivér (12/3 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) és Sedin Karavdic (10/3 pont, 3 lepattanó) pontjaira építő pécsi együttest, s nyerte meg összesítésben 13 ponttal a párharcot.

A párharc végeredménye: 170-157 a Salgótarján javára.

A 9. helyért

Nagykőrösi Sólymok KE - Bajai Bácska FKE 106-89

Az ellentétes félidőket hozó találkozó szünetében 11 ponttal még az első félidőben Goldring József (37/24 pont, 9 lepattanó), Nagy Dániel (16/12 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz), Pongó Martin (13/3 pont, 7 lepattanó), dr. Ágfalvi Bálint (12 pont, 11 lepattanó, 4-4 gólpassz és eladott labda), valamint Goldring Gergő (10/3 pont - 13 mezőnykísérlet -, 5-5 lepattanó és eladott labda, 4 gólpassz) vezérletével csaknem 60 pontig jutó Baja vezetett. A második félidőre rendezte védekezést, s már a harmadik negyedben fordított a Nagykőrös, amely Fehér Péter (30/12 pont), Molnár Miklós (19/12 pont, 9 lepattanó, 5 eladott labda), Kovács Soma (16/9 pont, 10 lepattanó, 3 gólpassz), Mácsai Károly (10 pont, 4 lepattanó) és Lakosa Ákos (9/3 pont, 5 lepattanó, 13 gólpassz) jó játékával a negyedik negyedre is lendületben maradt, s végül közel 20 ponttal nyert.

A 11. helyért

TF-BP - PVSK-Cargate 88-58

Minden negyedet megnyerve, fokozatosan elhúzva győzött elsősorban Rozs Máté (22 pont, 9 lepattanó, 3 gólpassz), Kerkai Ákos (16/3 pont, 3 gólpassz) és Nagy Szabolcs (10/6 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz) eredményességére, valamint az 52-31-re megnyert lepattanózásra építve végül kerek 30 ponttal a TF-BP a feladathoz csupán az első negyedben felnövő, Bor Sándor (14/9 pon4, 5 gólpassz)-Lakatos Péter (12 pont, 3 lepattanó)-Riskó Dávid (10 pont 4 lepattanó) trió vezette, erősen tartalékos pécsi együttes ellen.