Női Amatőr: Egy-egy hosszabbítás mindkét csoportban
26
2021
2021. április 26.  |  10:11
Voltak izgalmak bőven a múlt héten a Női Amatőr Nemzeti Bajnokságban, mindkét csoportban játszottak egy-egy hosszabbításos mérkőzést. A pirosban a PINKK fiataljai csak a ráadásban "gyűrték le" a MAFC csapatát, a zöldben pedig a diósgyőri fiatalok nyertek némi "túlóra" után a Törekvés otthonban. Az elmúlt hét nyertese a zöld csoport éllovasa, a TFSE-MTK U23-as együttese volt, hiszen közvetlen üldözői közül a Szombathely és a Dávid Kornél KA is kikapott.

Ajka - NKA-Pécs-PEAC 79-61

A páratlan negyedekben nyújtott jobb, pontosabb játékának, valamint Székely-Horváth Zsuzsanna (18/12 pont, 8 lepattanó, 6 szerzett, 3 eladott labda, 5 gólpassz, 2 blokk), Farkas Fanni (15/3 pont, 3 gólpassz), Lendér Lilla (12 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz) és Shirian Fatime (10 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda) eredményes, jó játékának köszönhetően verte biztosan az Ajka a Bojtár Boglárka (14/3 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda, 5 gólpassz), Adenike Olawuyi (13/3 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda) és Orbán Alexandra (10/6 pont, 4 lepattanó) kosaraira alapozó pécsi fiatalokat.

UNI-Győr SzESE - Kanizsai Vadmacskák SE 82-77

Elképesztően hullámzó játékot hozott az első félidő. Az első negyedben 30 pontig jutó hazai együttes 10 pont fölötti előnyt szerzett. A második etap azonban egyértelműen a védekezésüket rendező vendégeké volt, akik ekkor 6 ponton tartották az első 10 percben 30-at "vágó" győri lányokat. A szünetben 5 ponttal már az időnként eléggé egyemberes csapat benyomását keltő Nagykanizsa állt jobban, amelyben a csapat pontjainak több, mint a felét Baa Dominika (40/6 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz, 8 szerzett, 5 eladott labda) szerezte, rajta kívül csak Budai Dorina (10-10 pont - 11 mezőnykísérlet - és lepattanó) érte el a 10 pontot. A második félidőt a vendégek kezdték jobban, ám a szakasz közepén egy 8-0-lal fordítottak a Révész Boróka (27 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda, 7 gólpassz)-Bánszegi Borbála (15 pont)-Baffy Fanni (11/9 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz, 3 szerzett labda) trió tagjainak találataira, valamint Rozmán Lilla (3 pont - 5 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó, 10 gólpassz) mezőnymunkájára alapozó győriek. A harmadik negyed végéig fej-fej mellett haladtak a felek, s döntetlenről várták a negyediket. Ennek közepén is egálra álltak a csapatok, majd 71-71 után jött egy 9-2-es hazai roham, ami döntőnek bizonyult.

PINKK-PVSK U23 - MAFC 89-86 hosszabbítás után

A végig kiegyenlített, szoros első félidőt követően a harmadik negyed meglepetésre a mindössze 6 játékossal érkező vendég fővárosi alakulaté volt, amely Hegyi Hanna (21/12 pont, 6 lepattanó, 4 eladott labda), Horváth Enikő (21/3 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz), Aradi Zsanett (20/3 pont, 13 lepattanó, 5 eladott labda, 6 gólpassz, 3 blokk) és Németh-Szabó Vivien (12/6 pont, 10 lepattanó, 6 gólpassz) ponterős játéka révén 7 pontos előnyt szerzett a negyedik negyed előtt. Ebben összekapták magukat a baranyai fiatalok, akik Pucz Eszter (18/6 pont), Horváth Zsanett (14/3 pont, 3 lepattanó) és Kovács Kitti (13 pont - 16 mezőnykísérlet -, 15 lepattanó) kosaraira, valamint Tenyér Zsófia (7 pont - 9 mezőnykísérlet -, 10 gólpassz) hatékony szervező munkájára építve fordítottak. Horváth E. biztos kézzel értékesített büntetőivel azonban a MAFC hosszabbításra mentette a találkozót. A ráadásban fej-fej mellett haladtak a csapatok, az első felében a vendégek vezettek, s a hazaiak egalizáltak. A döntő fordulatot a hosszabbítás 4. percében döntetlennél Horváth Zs. triplája hozta, amellyel a PINKK átvette a vezetést, és már nem is adta ki azt a kezéből.

NKA-Pécs-PEAC - BKG Príma Akadémia 61-70

A 18-11-re megnyert harmadik negyednek, a Laura Aldazabal (23 pont, 16 lepattanó, 3 eladott labda)-Camesha Davis (20 pont, 14 lepattanó, 3 eladott labda) centerkettős ponterős, hatékony játékának és az 50-40-nel "behúzott" lepattanózásnak köszönhetően őrizte meg veretlenségét a BKG a jól küzdő, s elsősorban A. Olawuyi (14 pont, 9 lepattanó), Nagy Réka (13 pont, 6 lepattanó) és Szűcs Luca (11/9 pont, 5 gólpassz) pontjaiban bízó pécsi fiatalok otthonában.

Csata DSE - Vasas Akadémia II 59-58

A szoros, kiegyenlített első félidőt követően 3 ponttal a vendégek álltak jobban. A harmadik etapot követően azonban ugyanennyivel már a Gyöngyösi Janka (21/9 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett, 5 eladott labda)-Balogh Liza (14 pont, 5 lepattanó)-Rakita Lili (10/3 pont - 11 mezőnykísérlet -, 5-5 lepattanó, és gólpassz, 4 eladott labda) trió kosaraiban, valamint Toman Petra (8 pont, 9 lepattanó, 5 gólpassz) sokoldalú játékában bízó Csata vezetett. A záró etap közepén a hazaiak megduplázták ezt az előnyüket, ám a hajrában egy 8-1-gyel fordatani tudtak a Vasas elsősorban Madár Kata (10 pont, 3 lepattanó), Dúl Terka (9/3 pont - 13 mezőnykísérlet), Szerencsés Tamara (7/3 pont - 10 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó, 3 eladott labda) és Tóbel Lívia (7/3 pont) találataira támaszkodó fiataljai. Az utolsó szó azonban egy Balogh-dupla formájában a hazai együttesé volt, így Csata-siker született.

Atomerőmű KSC Szekszárd II - DEAC 76-55

Az első három negyedben kézben tartva a játék irányítását győzték le Vincze Nikolett (15/12 pont, 4 lepattanó), Renczes Rebeka (14/3 pont, 10 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda), Horváth Dóra (12 pont, 11 lepattanó, 4 eladott labda), Andi Hanna (12 pont, 4 lepattanó, 5 gólpassz) és Németh Lili (11/3 pont, 14 lepattanó) eredményességére, no meg a nagy fölénnyel, 55-29-re megnyert lepattanózásra építve magabiztosan a szekszárdi fiatalok a Mezei-Göttlinger Anna (13 pont - 17 mezőnykísérlet -, 9 lepattanó, 4 szerzett labda, 3 gólpassz)-Bognár-Szabó Réka (12/6 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda)-Szabó Zita (11 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda) trió vezette, a záró etapot 1 ponttal megnyerő debrecenieket.

Bajai NKK - Sportdarázs-SMAFC 58-49

A szünetig megszerzett 13 pontos előnyére, valamint Pap Regina (20 pont, 15 lepattanó) és Tamás Gréta (16/3 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda) ponterős játékára építve győzte le a Baja a szünet után Sitku Zsuzsanna (15/3 pont, 9 lepattanó) és Szeli Kitti (11 pont - 13 mezőnykísérlet -, 13 lepattanó, 3 szerzett labda) vezérletével magára találó soproniakat, akik ennek ellenére nem tudták igazán szorossá tenni a találkozót. A hazaiak a triplákat (3/29, 10.3%), a vendégek pedig a duplákat (15/52, 28.8%) és a büntetőket (10/24, 41.6%) dobták nagyon gyengén.

MTK-TFSE - Radobasket 72-46

Minden negyedet megnyerve, Hanti Daniella (19/15 pont), Sólyom Sára (15/9 pont, 4 lepattanó) és Karlócai Julianna (12/6 pont, 7 lepattanó, 4 gólpassz) vezérletével aratott biztos győzelmet a hazai csapat. A Gróf Tímea (15 pont, 7 lepattanó, 3 gólpassz) és Göbölös Réka (10/6 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda, 3 gólpassz) kosaraira alapozó Radobasket csak a negyedik negyedben nőtt fel a feladathoz.

Törekvés SE - Zsíros Akadémia Kőbánya 79-52

Minden negyedet megnyerve, a páratlan negyedekben egyértelmű fölényben játszva győzte le a Dobos Kíra (20/3 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda, 4 gólpassz)-Széplaki Márta (15 pont, 3 szerzett labda, 4 gólpassz)-Egri Zsófia (10 pont, 6 lepattanó, 5 szerzett labda, 3 gólpassz) trió vezette Törekvés a nagyrészt Tar Csenge (14 pont, 8 lepattanó, 6 eladott labda), Tatár Hanna (12 pont - 15 mezőnykísérlet -, 3-3 lepattanó és gólpassz, 4 eladott labda) és Turi Eszter (10 pont, 5 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda) találataira támaszkodó Zsíros Akadémia csapatát.

Szolnoki MÁV SE - Kecskeméti KC 34-47

Az első negyedet még megnyerte a szinte kizárólag Munkácsi Adél (11/3 pont - 13 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó, 5-5 szerzett és eladott labda), Frank Fanni (9/3 pont, 10 lepattanó, 4 szerzett labda) és Bede Petra (9 pont, 6 lepattanó, 5 szerzett labda, 4 gólpassz) pontjaiban bízó hazai együttes. A folytatásban azonban a kecskemétiek átvették az irányítást, s szünetre már a vezetést is. A kiegyenlített játékot hozó harmadik szakasz után a negyedik első felét 8-0-ra nyerve Urbán Janka (13/9 pont, 3 lepattanó) és Burján Bianka (10 pont, 8 lepattanó, 4-4 gólpassz és szerzett, 5 eladott labda) vezérletével eldöntötte a küzdelmes mérkőzést a Kecskemét.

Szegedi KE - Szombathelyi Egyetem 71-63

A mérkőzés elején a hazaiak szinte állva hagyták a talán a hosszú utazás miatt fölöttébb tompán kezdő szombathelyi lányokat. A 8. percben 18-2-re vezetett a Perényi Lídia (21/15 pont, 7 lepattanó, 3-3 szerzett labda és gólpassz), Horváth Gréta (17/3 pont, 4-4 lepattanó és szerzett labda), Váradi Nóra (12 pont, 19 lepattanó, 3 eladott labda) és Földi Alexandra (12 pont, 6 lepattanó) eredményességére építő Szeged. Ezt követően rendezte sorait az egyik legjobbját, Szabó-Haklits Zsuzsannát ezúttal nélkülöző vendég együttes, amely a második negyedben Kovács Georgina (28/15 pont - 29 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó, 5 szerzett, 6 eladott labda, 3 gólpassz) és Püspöki Lotti (11/3 pont - 17 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó, 3 gólpassz) vezérletével egy 17-0-t "repesztve" fordított, s a szünetben 5 ponttal ellenfele előtt járt. Szünet után nem egészen 3 perc alatt ledolgozta hátrányát a Szeged, majd fej-fej mellett haladtak a felek - a negyedik negyed előtt 2 ponttal a hazaiak álltak jobban. Ezt 12-2-re nyerve a középmezőnyben tanyázó hazaiak "döntő csapást" mértek dobogós ellenfelükre, s teljesen megérdemelten győzték le őket. A szegedi siker értékét növeli, hogy azt meglehetősen gyenge (9/26, 34.6%) büntetőzéssel érte el.

BKG Príma Akadémia II - Nyíregyházi Kosársuli 29-98

Végig nagy fölényben játszva aratott 1 híján 70 pont különbségű győzelmet Karakó Dorina (18 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz), Kovács Orsolya (16/3 pont - 20 mezőnykísérlet -, 5 szerzett labda, 8 gólpassz), Takács Anna (15/15 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda), Lukács Panna (15/3 pont, 5 lepattanó) és Homonyik Dorka (12 pont, 3 szerzett, 4 eladott labda) kosaraira alapozva a Nyíregyháza az eléggé egyemberes alakulat benyomását keltő, csapata pontjainak több mint a felét szerző Levente Zsófia (15 pont, 4 szerzett, 14 eladott labda) vezette BKG II otthonában.

ELTE Fortis - Tatai SE 77-49

A 29-4-re megnyert első negyednek, valamint Nagyi Tímea (18 pont, 12 lepattanó), Simoncsik Petra (14/12 pont - 15 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 5 gólpassz), Orosz Zoé (13/9 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz) és Benke Annamária (10/6 pont - 13 mezőnykísérlet -, 10 lepattanó, 4 eladott labda) eredményességének, no meg a 63-45-re megnyert lepattanózásnak köszönhetően verte biztosan a Fortis a tartalékos, Morcz Viktória (21/6 pont, 10 lepattanó, 3 eladott labda) és Kiss Judit (13/6 pont - 14 mezőnykísérlet -, 10 lepattanó, 4 eladott labda) vezette tatai együttest.

Dávid Kornél KA - Zsíros Akadémia Kőbánya 68-73

Az első negyed után úgy tűnt, a dobogós helyezésért küzdő, s Szőke Cintia (16/6 pont - 19 mezőnykísérlet -, 6-6 lepattanó és szerzett labda, 5 gólpassz), Dávid Mia (15/9 pont, 8 lepattanó, 5 eladott labda) és Szabó Eszter (14 pont - 15 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó) ponterős játékára építve 7 ponttal vezető fehérvári együttes tartalékos összetételben is érvényre juttatja a papírformát. A folytatás azonban meglepően alakult: a középmezőnyben tanyázó kőbányai csapat Tatár H. (19/3 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz, 4 eladott labda), Kutrik Dóra (18/6 pont, 10 lepattanó, 4 gólpassz), Horváth Lili (11 pont, 4 lepattanó) és Tar Cs. (9 pont, 6-6 lepattanó és gólpassz) vezérletével átvette az irányítást. A vendég gárda már a záró etap előtt a maga javára fordította az állást, s ebben a kritikus pillanatokban rendre újítva a győzelmet is megszerezte.

TFSE-MTK U23 - Kiss Lenke KA 88-54

Az egyedüliként 10 pont fölé jutó Nagy Zsófia (12 pont, 5 lepattanó, 6 eladott labda), valamint Soós Alexandra (8/6 pont) és Ozsvárt Kata (8 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) találataira támaszkodó Kiss Lenke KA egy negyed át tudta tartani a lépést a hazaiakkal. A vendéglátók Galli-Hirling Borbála (24 pont, 8 lepattanó), Vörösházi Jázmin (20/12 pont, 7 lepattanó), Szabó Evelin (12/6 pont, 6 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz), Takács Emese (12/3 pont, 3-3 lepattanó és eladott, 5 szerzett labda, 6 gólpassz) és Kelemen Barbara (12 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett, 4 eladott labda) eredményes, jó játéka révén magabiztos győzelmet arattak.

Törekvés SE - DVTK Miskolc U23 67-72 hosszabbítás után

Az első félidőben valamivel pontosabban játszó, erősen tartalékos összetételben pályára lépő diósgyőri fiatalok Tóth Franka (20-20 pont és lepattanó, 3 szerzett, 5 eladott labda), Suhajda Vanda (17/15 pont, 7 lepattanó, 4 eladott labda) és Csoma Petra (11 pont, 4 lepattanó, 5 eladott labda) kosaraira alapozva szünetre 5 pontos előnyt szereztek. A harmadik negyedben a Dobos K. (23 pont, 5-5 lepattanó és eladott, 3-3 gólpassz és szerzett labda)-Strbik Fanni (12 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz, 5 szerzett labda)-Szilvási Kincső (10 pont - 14 mezőnykísérlet -, 4-4 lepattanó és szerzett, 3 eladott labda) vezette hazaiak ledolgozták hátrányukat. A negyedik negyed elkeseredett, fogcsikorgató küzdelmet hozott a győzelemért, de azok után, hogy Csoma úgy másfél perccel a rendes játékidő letelte előtt egyenlített, már nem született kosár, jöhetett a hosszabbítás. Ez ugyan hazai triplával indult, ám Suhajda két hármassal felelt rá, s a vendégek már nem adták ki kezükből a vezetést.