Férfi NB I B: Fellélegezhet a Tiszaújváros, nagy hajrával fordítva egyenlített a Győr
23
2021
2021. április 23.  |  08:33
Mozgalmas és izgalmas hétköznapokat tud maga mögött a férfi másodosztály néhány csapata. A piros csoportban a Baja pár nap alatt kétszer is legyőzte a PVSK fiataljait, így mehet a 9. helyért - az még kérdéses, hogy a Nagykőrös vagy a TF ellen. A zöld csoport alsóházában a Tiszaújváros másodszor is legyőzte az Eger együttesét, így a borsodiak játszanak a 9. helyért. Sokáig úgy tűnt, a SMAFC lesz az ellenfelük, ám a győriek a megyei párharc második felvonásában nagyot hajrázva fordítani tudtak, s egyenlítettek - kiharcolva, hogy Győrben döntő "ütközetet" játszhasson a két együttes.

Piros csoport, az 5-8. helyért

Budapesti Honvéd SE - HOYA-Pannon Egyetem Veszprém 78-67

Jóval élesebben, pontosabban kezdett, s a nyitó szakasz közepén 15-7-re vezetett a hazai gárda. A szakasz második felére Nebojsa Dukics (18/9 pont, 7 lepattanó, 6 gólpassz), Szabó Péter (18/3 pont, 9 lepattanó, 7 gólpassz) és Madár András (10 pont - 14 mezőnykísérlet -, 6-6 lepattanó és gólpassz, 3 eladott labda) vezérletével magukra találtak a veszprémiek, akik a negyed végén 3 pontra feljöttek, szünetben pedig már vezettek is. A harmadik negyed első felét 17-3-ra nyerve a leginkább Szatmári Zsombor (18/6 pont, 6 lepattanó), Szentirmai Ákos (16 pont, 11 lepattanó) és Pintér Dávid (10/3 pont, 3 lepattanó) pontjaira hagyatkozó hazai gárda 10 pont fölötti előnyt szerzett, ám erre a szakasz második felében egy 12-0-lal reagálva 1 pontra feljött a HOYA. A negyed hazai kosárral, s 3 pontos Honvéd vezetéssel zárult. A negyedik negyed első felében még tapadt a Veszprém a hazaiakra, ám a szakasz közepén egy 10-1-gyel 10 pont fölé növelte előnyét a Honvéd. A hajrában állandósult a 10 pont körüli különbség, végül a fővárosiak 11 pontos előnyt szereztek a visszavágóra.

Piros csoport, a 9-12. helyért

Bajai Bácska FKE - PVSK-Cargate 94-81

A nyitó és a záró szakaszban sokkal jobban, pontosabban játszva győzte le Nagy Dániel (27/12 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz), Pongó Martin (25/15 pont, 5 lepattanó, 3-3 szerzett labda és gólpassz), dr. Ágfalvi Bálint (20/3 pont, 8 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 gólpassz), Goldring József (12/6 pont, 10 lepattanó, 3 eladott labda) és a tripladuplától 1 gólpasszal elmaradó Goldring Gergő (10 pont - 14 mezőnykísérlet -, 10 lepattanó, 9 gólpassz) vezérletével a Baja az Alekszej Carev (27/3 pont, 4 lepattanó, 5 eladott labda, 3 gólpassz)-Bor Sándor (16/12 pont, 7 lepattanó, 3 gólpassz)- Martinez Ralf (13/9 pont, 9 lepattanó)-Rátvay Balázs (10 pont - 12 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó) kvartett vezette pécsi együttest.

TF-BP - Nagykőrösi Sólymok KE 84-75

A páratlan negyedekben valamivel jobban, pontosabban játszva győzte le elsősorban Rozs Máté (24/6 pont, 8 lepattanó, 3 eladott labda) és Karosi Gergely (17/9 pont, 4 gólpassz) kosaraira alapozva a TF-BP a Kovács Soma (22/9 pont, 6 lepattanó), Lakosa Ákos (13/3 pont - 15 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó)-Fehér Péter (13/3 pont) trió vezette Nagykőröst.

A párharc állása: 1-1

PVSK-Cargate - Bajai Bácska FKE 77-100

A végig szoros első félidő után 4 ponttal álltak jobban az Alekszej Carev (25/6 pont, 4 lepattanó, 6 gólpassz), Bor Sándor (15/9 pont, 9 lepattanó, 3 szerzett labda), Riskó Dávid (12 pont, 5 lepattanó) és Hőgye Patrik (11/3 pont - 14 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó, 3 eladott labda) kosaraira alapozó pécsi fiatalok a szünetig eléggé egyemberes csapat benyomását keltő bajai gárda ellen. A vendégektől dr. Ágfalvi Bálint (31/18 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz) szünetig csapata pontjainak több mint felét szerezve 25-ig jutott. A harmadik negyed közepén "leblokkoltak" a hazaiak, s egy 21-0-s "száguldással" jelentős előnyt szerzett az ekkor a két Goldring, József (21/12 pont, 10 lepattanó, 6-6 gólpassz és eladott labda) és Gergő (20 pont, 6 lepattanó, 5 eladott labda, 10 gólpassz), valamint Pongó Martin (19/3 pont, 10 lepattanó, 3 szerzett labda) vezette bajai gárda. Ezzel el is dőlt a mérkőzés, a pécsiekben már nem volt annyi erő, hogy szorossá tegyék a találkozót.

A párharc végeredménye: 2-0 a Baja javára

Zöld csoport, a 9-12. helyért

SMAFC - Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC 62-65

Ellentétes félidők mérkőzésén még három és fél perccel a befejezés előtt is úgy tűnt: a szünetben 14 ponttal ellenfelük előtt járó a soproniak Márkus Tamás (18/9 pont, 3 eladott labda), Bakk Krisztián (14/9 pont, 8 lepattanó, 5 eladott labda) és Kovács Benedek (13 pont, 8 lepattanó) kosaraira alapozva még Czukor Bence nélkül is lezárhatják a párharcot, hiszen 7 ponttal vezettek. A végjátékban azonban a győri gárda Kámán Bálint (12/3 pont), Horváth Ádám (11/3 pont, 2-2 blokk, lepattanó és eladott, 3 szerzett labda), valamint Berneczei László (11 pont, 10 lepattanó) eredményességére építve egy 12-2-vel a maga javára fordította a találkozót, és kiegyenlítette a párharc állását.

EKE Eger KOK - Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK 54-75

Egy negyed után 5 ponttal még az egyik legjobbja, Máté Balázs nélkül leginkább Csomor Péter (13 pont, 5 lepattanó) és Papp Bendegúz (11/3 pont, 9 lepattanó) találataira támaszkodó hazai gárda vezetett, ám a küzdelmes második negyedben a borsodiak szünetig 1 pontra csökkentették hátrányukat. A második félidőben már egyértelműen a Drahos Gábor (23/6 pont, 12 lepattanó, 7 eladott labda, 5 gólpassz)-Szabó Norbert (14 pont, 5-5 lepattanó és szerzett labda)-Kovács Martin (12/3 pont, 5 lepattanó)-Asszú Áron (11 pont, 7 lepattanó) kvartett vezette, Lajsz Gergő személyében egy meghatározó játékosát szintén nélkülöző Tiszaújváros akarata érvényesült. A vendégek fokozatosan léptek el az erre a párharcra már egy három mérkőzéses ütközettel a lábában érkező, s így vélhetően igen fáradtan 2/28-as, azaz 7%-os triplamutatót produkáló egri együttestől.

A párharc végeredménye: 2-0 a Tiszaújváros javára