Női Amatőr: Hatalmas tatai három perc a zöld csoport alsóházi rangadóján
19
2021
2021. április 19.  |  15:25
Jó néhány csapat duplázott a Női Amatőr Nemzeti Bajnokságban. A piros csoportban az Ajka zárta két győzelemmel a hetet, a legizgalmasabb ütközet pedig a Baja-Győr összecsapás volt, amely minimális különbségű vendég sikerrel zárult. A zöld csoportban a Szombathely és a Dávid Kornél KA is két strigulát "húzott be" a győzelem rovatba. Itt a legtöbb izgalom a Tata-BKG II alsóházi rangadón adódott, amelyen három perccel a befejezés előtt még 10 pont fölötti előnye volt a nyeretlen vendég együttesnek. A Tata azonban egy "őrült" utolsó három perccel a maga javára fordította a találkozót.

Vasas Akadémia II - BEAC Újbuda 84-38

Minden negyedet megnyerve aratott Kuncz Petra Laura (16-16 pont és lepattanó, 3 gólpassz), Kun Rita (14 pont, 11 lepattanó) és Dúl Terka (12/6 pont - 13 mezőnykísérlet -, 4-4 lepattanó és gólpassz) vezérletével fölényes győzelmet a Vasas az erősen tartalékos, mindössze 6 játékossal felálló BEAC ellen. A vendégektől egyedül Darabos Sára (12/3 pont, 3 lepattanó, 8 eladott labda) jutott 10 pont fölé.

MTK-TFSE - Atomerőmű KSC Szekszárd II 66-41

A második negyed elején 9 ponttal elléptek az elsősorban Miklós Melinda (10 pont - 19 mezőnykísérlet -, 9 lepattanó, 5 eladott labda) és Horváth Dóra (10 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda) pontjaira építő szekszárdi fiatalok. A szakasz közepén azonban egy 12-0-lal fordítottak a hazaiak, s 3 pontos vezetéssel térhettek pihenőre. A második félidőben már egyértelműen a Benke Sára (15/9 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz)-Szeitl Vanessa (13/3 pont, 3 eladott labda)-Karlócai Julianna (9/3 pont, 6 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott, 4 szerzett labda) trió vezette MTK-TFSE akarata érvényesült, amely végül simán, 25 ponttal győzött.

Ajka - Sportdarázs-SMAFC 72-51

8-0-lal indított az Ajka, majd az első negyed végére megfelezték hátrányukat a soproniak. A második etapban egészen a félidő hajrájáig uralták a játékot a Kalocsai Dorina (15/3 pont), Székely-Horváth Zsuzsanna (13/9 pont, 9 lepattanó, 3 szerzett labda, 6 gólpassz), Shirian Fatime (11 pont, 7 lepattanó (6 támadó), 3 szerzett, 5 eladott labda, 4 gólpassz) és Szabó Bettina (10/6 pont) kosaraira alapozó hazaiak, akik a negyed első 7 percét 16-2-re nyerve közel 20 pontos előnyt szereztek. A félidő egy 6-0-s soproni rohammal, de 14 pontos ajkai vezetéssel zárult. A második félidőt 6-2-vel kezdve 10 pontra jött föl a Szeli Kitti (15 pont, 4 lepattanó), Soós Dorina (13 pont, 5 lepattanó) és Sitku Zsuzsanna (11 pont, 4 lepattanó) találataira támaszkodó Sportdarázs, ám a vendégekből sokat kivett a felzárkózás. Ezt követően bő 6 percig nem tudtak kosarat szerezni a soproniak, s egy 15-0-s rohammal 25 pontosra növelve előnyét a harmadik negyed hajrájára eldöntötte a meccset a hazai együttes. A záró szakaszt "elvitték" a soproniak, kicsit "kozmetikázva" vereségük mértékén.

Bajai NKK - UNI-Győr SzESE 62-63

Csupán egyetlen negyedet nyertek meg a Keita Aya (14 pont - 15 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó, 4 gólpassz)-Révész Boróka (13/6 pont - 14 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó, 6-6 gólpassz és eladott, 7 szerzett labda)-Rozmán Lilla (11 pont - 13 mezőnykísérlet -, 3-3 gólpassz és eladott labda)-Baffy Fanni (10/3 pont - 13 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó) kvartett vezette vendég győriek. A három szoros szakasz mellett 20-12-vel "behúzott" harmadik etap viszont elég volt a győzelemhez az ezúttal igen gyengén (3/25, 12%) triplázó, s elsősorban Tamás Gréta (18/3 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda), Pap Regina (15 pont, 13 lepattanó, 2-2 blokk és eladott labda), valamint Kucsora Réka (12 pont, 6 lepattanó, 8 eladott labda) pontjaiban bízó bajai együttes otthonában.

Radobasket - UNI-Győr SzSE 53-43

Előző napi bajai bravúrja után elég nehezen pörgött föl a győri együttes: a második negyed közepén 11 ponttal "ment" az addig kifejezetten jól játszó, elsősorban Schiroky Szonja (9/3 pont - 2/2 dupla és büntető, 1/1 tripla - 5 lepattanó), Serfőző Viktória (8 pont, 4 lepattanó, 7 eladott labda), Kaluha-Guti Alexandra (7/3 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz) és Gróf Júlia (7 pont, 11 lepattanó) kosaraira, no meg az 57-22-re megnyert lepattanózásra alapozó Radobasket. A félidő hajrájában egy 8-2-es rohammal 5 pontra felzárkózott a Keita A. (11/3 pont - 12 mezőnykísérlet) és Baffy F. (10/9 pont) eredményességére építő, egyik legjobbját, Révész Borókát ezúttal nélkülöző Győr. Szünet után próbált "tapadni" a vendég együttes a hazaira, s ez sokáig sikerült is neki, ám a harmadik negyed hajrájában egy 7-0-lal 10 ponttal ellépett a Radobasket. A vendéglátók a negyedik negyed elején lendületben maradtak, azt 9-2-vel kezdve eldöntötték a találkozót a maguk javára.

BKG Príma Akadémia - Sportdarázs-SMAFC 94-51

Minden negyedet megnyerve aratott fölényes győzelmet Raus Vivien (17/9 pont, 4 eladott labda), Suppán Anna (16/12 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz), Camesha Davis 14 pont, 8 lepattanó) és Bodnár Fanni (12/3 pont) vezérletével az éllovas BKG az elsősorban Alexandra Erdélyiová (15 pont, 3 lepattanó) és Sitku Zs. (10 pont - 13 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó, 4 eladott labda) pontjaira építő soproni együttes ellen.

Bajai NKK - Ajka 67-71

Ellentétes félidők mérkőzésén a szünetben 16 ponttal vezetett a csapategységre, azon belül pedig jórészt Lendér Lilla (13/3 pont, 5 lepattanó), Szabó Bettina (13/3 pont, 5 lepattanó, 4 eladott labda), Shirian Fatime (13 pont, 8 lepattanó), Székely-Horváth Zsuzsanna (10/9 pont, 4-4 lepattanó és szerzett, 3 eladott labda, 7 gólpassz) és Farkas Fanni (10 pont, 3 szerzett labda) eredményességére építve a vendég Ajka. A második félidőre rendezte sorait, és a Kucsora R. (18 pont, 7-7 lepattanó és eladott, 4 szerzett labda)-Pap R. (16/3 pont, 8 lepattanó, 5 eladott labda))-Szöllősi Boglárka (11/9 pont, 4 lepattanó) trió vezetésével fokozatosan csökkentette hátrányát a hazai együttes, de 4 pont megmaradt a végére az Ajka előnyéből.

MAFC - Csata DSE 57-85

A mindössze 6 játékossal felálló hazaiak az Aradi Zsanett (21 pont,14 lepattanó, 4 eladott labda)-Hegyi Hanna (11/3 pont, 5-5 lepattanó és eladott, 3 szerzett labda)-Korondán Boglárka (11 pont - 12 mezőnykísérlet -, 4-4 lepattanó és eladott labda) trió vezetésével egy negyeden át tudták tartani a lépést a jóval hosszabb kispaddal rendelkező Csatával. A második negyedtől már egyértelmű fölényben játszottak a vendégek, akik Gyöngyösi Janka (18/12 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda), Rakita Lili (17/6 pont, 7 lepattanó, 5 szerzett labda, 6 gólpassz) és Toman Petra (17/3 pont, 4 lepattanó) ponterős játéka révén magabiztos győzelmet arattak.

Radobasket - NKA-Pécs-PEAC 50-79

A 28-9-re megnyert első negyednek, valamint elsősorban Laczkó Sára (23/15 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda), Adenike Olawuyi (12 pont, 11 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda, 2 blokk) és Kötő Luca (10/6 pont) eredményességének köszönhetően biztosan győzött a pécsi alakulat az előző napi, Győr elleni sikere után vélhetően fáradt, ezúttal leginkább Gróf Tímea (18/3 pont, 9 lepattanó) és Schiroky Sz. (10 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda) találataira támaszkodó Radobasket otthonában.

BEAC Újbuda - Atomerőmű KSC Szekszárd II 47-85

A Dénes Diána (12 pont, 5 lepattanó)-Laufer Gabriella (10 pont, 3 lepattanó)-Darabos Sára (9 pont, 6 lepattanó, 5 eladott labda) trió vezette hazaiak csupán a második negyedben voltak egyenrangú ellenfelei a jórészt Miklós M. (21/6 pont, 5 lepattanó, 3-3 szerzett labda és gólpassz), Renczes Rebeka (13/3 pont - 5/5 dupla, 1/1 tripla), Németh Lili (12 pont, 11 lepattanó) és Horváth D. (11 pont, 6 lepattanó) kosaraira, valamint a 44-30-ra megnyert lepattanózásra alapozó szekszárdi fiataloknak.

Kanizsai Vadmacskák SE - Vasas Akadémia II 74-62

A páratlan negyedekben nyújtott jobb, pontosabb játéka, azon belül pedig elsősorban Jurkó Noémi (28/3 pont, 15 lepattanó, 4-4 szerzett és eladott labda, 41 VAL) és Baa Dominika (21/3 pont, 4 lepattanó, 9 szerzett, 8 eladott labda, 5 gólpassz) ponterőssége révén tudta legyőzni a Nagykanizsa a Dúl Terka (17/6 pont, 7 eladott labda, 4 gólpassz)-Kuncz Petra Laura (17 pont, 9 lepattanó)-Siklós Dorottya (10/6 pont, 4 lepattanó) trió vezette Vasas csapatát.

DEAC - PINKK-PVSK U23 78-86

A 19-6-ra megnyert harmadik negyednek, valamint Kovács Kitti (26/3 pont, 15 lepattanó, 4 szerzett labda), Borbás Panni (20/9 pont, 9 lepattanó), Tenyér Zsófia (14/3 pont, 3 lepattanó, 5 eladott labda, 9 gólpassz) és Pucz Eszter (10/3 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz) találatainak köszönhetően a negyedik negyed közepén 17 ponttal vezetett és biztos győztesnek látszott a vendég PINKK. A Mezei-Göttlinger Anna (20/6 pont), Szabó Zsófia (17/3 pont, 8 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott, 5 szerzett labda) és Holinka-Miklós Hanna (16/9 pont, 6 lepattanó) ponterős játékára, valamint a pontot 7 kísérlete ellenére nem szerző, ám 10 gólpasszt "kézbesítő" Nagy Lili szervezőkészségére építő hazaiak azonban néhány triplát minden mindegy alapon beemelve egy 17-6-os "száguldással" 6 pontra feljöttek, de ennél már nem tudtak közelebb kerülni a baranyaiakhoz.

Kiss Lenke KA - Törekvés SE 77-96

A kosarakban gazdag, színvonalas, kiegyenlített első félidőt követően a 29-14-re megnyert harmadik negyednek, az egységes csapatjátéknak, azon belül pedig leginkább Dobos Kira (17 pont, 3 szerzett labda), Darázsi Dóra (12/6 pont, 5 lepattanó, 4-4 szerzett és eladott labda, 2-2 blokk és gólpassz), Mohos Eszter (12/3 pont, 4 eladott labda), Sváb Gréta (12 pont, 5 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz), Strbik Fanni (12 pont, 3 -3 lepattanó, szerzett labda és gólpassz), Egri Zsófia (11-11 pont és lepattanó, 3 szerzett labda), valamint Széplaki Márta (10 pont, 9 lepattanó) eredményességének köszönhetően tudott nyerni a Törekvés a Nagy Andrea (28 pont, 9 lepattanó, 8 szerzett, 6 eladott labda, 4 gólpassz)-Nagy Zsófia (12 pont - 14 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó, 3 eladott labda)-Opitz Kitti (12 pont - 15 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó, 3 szerzett, 5 eladott labda) trió vezette KLKA otthonában.

Tatai SE - Dávid Kornél KA 55-82

Minden negyedet megnyerve aratott Balsay Anna (23 pont, 9 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda, 4 gólpassz), Szabó Eszter (15/3 pont - 16 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó) és Dávid Mia (11/6 pont, 7 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott, 4 szerzett labda) vezérletével magabiztos győzelmet a DKKA annak az erősen tartalékos Tatának az otthonában, amely a záró szakaszban leginkább Horváth Dóra (12 pont - 14 mezőnykísérlet -, 15 lepattanó, 4 eladott labda) és Mohai Zita (10 pont - 12 mezőnykísérlet -, 10 lepattanó, 8 eladott labda, 3 gólpassz) jóvoltából kiegyenlítetté tette a játékot.

Szombathelyi Egyetem - Szolnoki MÁV SE 108-49

Végig nagy fölényben játszva, a lepattanózást 53-32-re nyerve verte nagy különbséggel, egy híján 60 ponttal a Püspöki Lotti (26/3 pont, 7-7 lepattanó és gólpassz, 6 szerzett, 4 eladott labda), Kovács Georgina (23/6 pont, 4-4 lepattanó és eladott, 5 szerzett labda, 18 gólpassz), Plózer Petra (22 pont, 8 lepattanó), Szabó-Haklits Zsuzsanna (11/3 pont - 12 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó, 3 szerzett labda, 6 gólpassz) és Balogh Viktória (10 pont, 6-6 lepattanó és szerzett labda) hatékony, jó játékával a Szombathely a Nieberl Dorina (13 pont, 11 lepattanó)-Béres Dóra (10/3 pont, 6 lepattanó) kettős vezette szolnokiak ellen.

Kiss Lenke KA - Zsíros Akadémia Kőbánya 78-65

Bár a vendégek kezdték jobban a két legendás kosarasról elnevezett akadémia csapatainak ütközetét, a nyitó etap közepén már a vendéglátó Kiss Lenke KA vezetett. Ettől kezdve amolyan üldözőverseny jellege volt a találkozónak az első félidőben. Volt, hogy ellépett 5-7 ponttal a KLKA, majd a kőbányaiak rendre felzárkóztak 1-2 pontra, de fordítani nem tudtak. A félidő egy 4-0-s hazai futással és 6 pontos KLKA-vezetéssel ért véget. Szünet után gyorsan feljött ismét 2 pontra a Turi Eszter (21 pont, 18 lepattanó, 3 eladott labda)-Horváth Lili (15 pont - 16 mezőnykísérlet -, 3 szerzet, 5eladott labda, 4 gólpassz) kettős vezette Zsíros Akadémia. A harmadik negyed közepén azonban egy 14-0-s "száguldással" "döntő csapást" mért ellenfelére az elsősorban Nagy Andrea (21 pont, 11 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott, 4 szerzett labda), Opitz Kitti (15 pont, 4-4 lepattanó és szerzett labda, 3 gólpassz), Szabó Enikő (12/3 pont - 15 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó, 3 eladott labda) és Nagy Zsófia (10 pont, 8 lepattanó) találataira támaszkodó KLKA. A záró etapot 6-0-lal kezdték a hazaiak, akik végül 13 ponttal verték a magát a harmadik negyed közepéig jól tartó, s az utolsó pillanatig küzdő, a lepattanócsatát 51-37-re megnyerő, ám ellenfeléhez képest kétszer annyi labdát (26, ill. 13) eladó Zsíros Akadémia együttesét.

DVTK Miskolc U23 - ELTE Fortis 88-50

Minden negyedet megnyerve, a páratlan szakaszokban helyenként nagy fölényben játszva győzték le Tóth Franka (25 pont, 16 lepattanó, 3 szerzett labda), Oláh Fruzsina (21/6 pont, 8 lepattanó, 3 eladott labda), Bacsó Zsófia (11 pont, 10 lepattanó, 4 szerzett, 3 eladott labda, 5 gólpassz) és Kárpáti Réka (10/3 pont, 3 lepattanó) vezérletével a lepattanóharcot 55-31-re megnyerve simán a diósgyőri fiatalok a leginkább Nagyi Tímea (10 pont - 14 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz) és Kása Tímea (10 pont, 3 eladott labda) kosaraiban bízó ELTE Fortis csapatát.

Tatai SE - BKG Príma Akadémia II 60-58

Némi túlzással Gusztafik Lilla (19/3 pont, 10 lepattanó, 7 szerzett labda) és Levente Zsófia (25 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda) dobópárbaját hozta az alsóházi rangadó, amelyen a két vezér mellett egyik együttesből sem jutott más 10 pont fölé. Érdekes volt a végjáték, a 38. percre fordulva ugyanis úgy tűnt, megszerzi első győzelmét a BKG II, hiszen 13 ponttal vezetett. A Tata azonban egy "eszelős" végjátékot produkálva, egy 15-0-lal a maga javára fordította a találkozót. Hogy végül nyerni tudott a hazai együttes, az annak is köszönhető, hogy bár a lepattanócsatát 48-38-ra a vendégek nyerték, a szerzett (30, ill. 17) és az eladott (19, ill. 31) labdák vonatkozásában sokkal jobbnak bizonyult.

Szombathelyi Egyetem - Törekvés SE 91-72

A 27-11-re megnyert harmadik negyednek, továbbá Szabó-Haklits Zsuzsanna (20/12 pont, 12 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz), Plózer Petra (20 pont, 8 lepattanó), Balogh Viktória (19/3 pont, 9 lepattanó), Kovács Georgina (15/6 pont - 16 mezőnykísérlet -, 4-4 szerzett és eladott labda, 12 gólpassz) és Püspöki Lotti (10/3 pont - 11 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó, 12 gólpassz) eredményes és jó játékának köszönhetően győzte le csapatként "több lábon állva" a Szombathely az Egri Zsófia (22 pont, 12 lepattanó)-Darázsi Dóra (13/9 pont) kettős vezetésével jól küzdő, helyenként ügyesen játszó Törekvés csapatát.

Szegedi KE - Kiss Lenke KA 84-63

Az előző napi, a Zsíros Akadémia elleni sikert követően a Szegeden időnként eléggé egyemberes csapat benyomását keltő KLKA - amelyből egyedül a mezőny legeredményesebb játékosa, Szabó E. (22/9 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz) jutott 10 pont fölé, s hatékony "szárnysegédjének" csupán Nagy Zs. (9/3 pont - 11 mezőnykísérlet -, 9 lepattanó, 4 eladott labda, 5 gólpassz) bizonyult - a nyitó és a záró szakaszban egyenrangú ellenfele volt a hazai együttesnek. A két középső negyedben azonban a Szeged Perényi Lídia (20/6 pont, 7 lepattanó, 5 szerzett labda, 6 gólpassz), Váradi Nóra (15 pont, 13 lepattanó), Vér Violetta (12 pont, 6 lepattanó) és Földi Alexandra (10/3 pont, 6 lepattanó) pontjai, no meg a végül 54-33-ra megnyert lepattanózás révén rákényszerítette akaratát a fővárosi együttesre, s végül biztos, 21 pontos győzelmet aratott.

Kecskeméti KC - Dávid Kornél KA 39-64

Az első három negyedben a fehérváriak Balsay Anna (19/3 pont, 11 lepattanó, 3 szerzett labda) és Szabó Eszter (15 pont, 8 lepattanó, 3 szerzett labda) vezérletével kézben tartották a játék irányítását és 25 pontos előnyt szereztek. A záró etapot aztán 15-15-ös "tenisz-döntetlenre" hozták ki a hazaiak, akik közül egyedül Bibok Liza (14 pont, 12 lepattanó, 5 eladott labda) játszott igazán hatékonyan. Mellé egyedül Pettner Hanna (7/3 pont, 6 lepattanó) tudott időnként felnőni a feladathoz, így biztos vendég siker született.