Férfi NB I B: A Honvéd sem tudta megállítani a MAFC-ot
22
2021
2021. március 22.  |  16:43
Több szoros, izgalmas találkozót rendeztek a múlt héten a férfi másodosztályban. A piros csoportban a MAFC elsősorban a jó első félidei játékának köszönhetően a Honvéd otthonában is folytatta jó sorozatát, a csoportgyőztes Nyíregyháza nagy hajrával fordított a TF-BP otthonában, a Salgótarján pedig egy végig kiélezett, küzdelmes mérkőzésen győzte le a Vasast. A zöld csoportban, bár a 11 pontos különbség alapján "első blikkre" nem feltétlenül látszana, de a Hódmezővásárhely hosszabbítás után kerekedett a rendes játékidő végén óriási hajrával egalizáló Békés fölé. Az Újpest szünet után "eltapsolta" Pápán az első félidőben szerzett tetemes előnyét, de a végjátékra összekapta magát, s megnyerte az érdekes, izgalmas találkozót. A debreceni fiatalok alsóházi rangadót nyertek Egerben.

Bajai Bácska FKE - Budapesti Honvéd SE 95-80

Minden negyedet - az elsőt és az utolsót 1-1 ponttal - megnyerve, a két középső etapban érezhetően hatékonyabban, pontosabban kosárlabdázva győzte le Jakab Péter (20/15 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz), Goldring Gergő (20/3 pont, 8 lepattanó, 4 gólpassz), Pongó Martin (18/9 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda, 9 gólpassz), dr. Ágfalvi Bálint (14/6 pont, 9 lepattanó) és Nagy Dániel (10 pont) vezetésével a Baja az elsősorban Stefán Dávid (16 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz), Takács Dániel (15/9 pont) és Kopácsi Ákos (11/3 pont, 3 lepattanó) találataira támaszkodó Honvédot.

MTK-Elite Basket - BKG Príma Akadémia 77-93

A második negyed közepére 15 pontos előnyt szereztek az esélyes vendégek, ám a záró szakasz derekára szívós munkával egyetlen pontra zárkózott föl az MTK Takács András (27/6 pont, 8 lepattanó, 3 szerzett, 4 eladott labda)-Láncos Krisztián (16 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda)-Jakab Péter (14-14 pont és gólpassz, 5 lepattanó, 4 szerzett, 6 eladott labda)-Farkas Dániel (10/6 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda) kvartett vezette együttese. Ez azonban a jelek szerint sokat kivett az összesen - 17 ellenében - 29 labdát eladó hazaiakból. A hajrá egyértelműen a Nagy Botond (28/18 pont, 5 lepattanó, 6 szerzett, 3 eladott labda, 12 gólpassz), Armaghani Ármin (13 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda), Nagy Benedek (10/6 pont, 3-3 szerzett és eladott labda, 13 gólpassz), Reizer Roland (9 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda) és Davante Cooper (9 pont, 3 szerzett labda) kosaraira alapozó BKG gárdájáé volt, amely egy 23-8-as utolsó bő 5 perccel végül biztosnak tűnő, 16 pontos győzelmet aratott, s ezzel bebiztosította második helyét a csoportban

MEAFC-Miskolc - BKG Príma Akadémia 85-78

A szünetig szerzett közel 20 pontos előnyére, továbbá Homoki Donát (18 pont, 17 lepattanó, 5 eladott labda), Tóth Viktor (16/6 pont, 3 eladott labda, 6 gólpassz), Kozák Márton (15/3 pont - 16 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó, 5 gólpassz) és Tóth Bence (10 pont, 7 lepattanó, 8 gólpassz) eredményes játékára, no meg az 51-34-re megnyert pattanózásra építve győzte le a MEAFC a második helyezését két nappal korábban, Törökbálinton bebiztosító, nagy hajrával a 39. percben még 6 pontra felzárkózó, főként Nagy Botond (36/21 pont, 3 eladott labda, 4 gólpassz) és Armaghani Ármin (13 pont, 8 lepattanó) találataira támaszkodó  szigetszentmiklósi együttest.

Budapesti Honvéd SE - MAFC 79-85

Szünetig 12 pontos előnyt szerzett a remek formában lévő, s a szezon során talán először a legerősebb összeállításában pályára lépő, ezúttal a Tóth Péter (21/15 pont, 6-6 lepattanó és gólpassz)-Lakits András (16/3 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda)-Csapai Péter (13/3 pont, 5 lepattanó)-Kovács Ádám (10/3 pont - 15 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó) kvartett vezette MAFC. A harmadik negyed első felét 18-7-re nyerve a szakasz közepére 1 pontra felzárkózott az elsősorban Stefán D. (21/3 pont, 10 lepattanó, 3 szerzett labda), Takács D. (11/9 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz) és Tanoh András (11/6 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda) pontjaira építő Honvéd. Fordítani azonban nem tudtak a hazaiak, a negyedik negyedre 3 pontos MAFC-előnnyel fordultak a felek. Ebben többször is megközelítette 1-2 pontra a Honvéd a riválist, de a kritikus, kiélezett pillanatokban rendre "villant" valaki a vendégek közül. Hiába nyerte a Honvéd 49-37-re a lepattanócsatát, a MAFC agresszívebben támadva a gyűrűt még nem túl jól, alig 50% fölött büntetőzve (19/35, 54.3%) is 10 ponttal többet szerzett a vonalról, mint a nála egyébként jóval hatékonyabban, csak sokkal kevesebbszer büntetőző (9/13, 69.2%) hazai együttes. A MAFC így a Honvéd otthonában is folytatni tudta "dicsőséges tavaszi hadjáratát".

HOYA-Pannon Egyetem Veszprém - NKA Pécs 95-76

A 33-17-re megnyert első negyedre, továbbá Madár András (25/21 pont, 8 lepattanó, 4-4 gólpassz és eladott labda), Orgona Gergő (23 pont, 6 lepattanó), Szabó Péter (15/12 pont, 12 gólpassz) és Nebojsa Dukics (15/3 pont, 9 lepattanó, 4 eladott labda) ponterős, hatékony játékára alapozva aratott magabiztos győzelmet a Veszprém a Lados Erik (21 pont, 4 eladott labda)-Benke Krisztián (14/3 pont, 4-4 lepattanó, szerzett labda és gólpassz)-Váits Olivér (10/3 pont) trió vezette pécsi fiatalok ellen.

Salgótarjáni KSE - Vasas Akadémia 67-65

Jobban kezdtek, s a nyitó etap közepén 15-7-re vezettek a hazaiak, majd kiegyenlített lett a játék, s szünetben 6 volt a Dominik Herendic (21/6 pont, 6 lepattanó, 4-4 szerzett labda és gólpassz), Sömenek Martin (15 pont, 16 lepattanó) és Boinitzer Dávid (11/3 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda) jó és eredményes játékában bízó Salgótarján előnye. A második félidőt 7-0-lal nyitva hamar fordítottak a vendégek, s a szakasz hajrájáig fej-fej mellett haladtak a felek. A negyed vége a Salgótarjánnak sikerült jobban, 5 pontos hazai vezetéssel fordultak a záró szakaszra a csapatok. Ezt 8-2-vel indítva ismét fordított a Medve Máté (18/12 pont, 6 lepattanó)-Moravcsik Áron (11/9 pont, 3 eladott labda, 7 gólpassz)-Boros Márk (10/3 pont, 3 eladott labda)-Krasovec Ádám (10 pont, 7 lepattanó, 5 gólpassz) kvartett vezette Vasas. Erre egy 5-0-lal felelt a nógrádi alakulat, s az izgalmas hajrában, bár "tapadt" rá a vendég együttes, már nem adta ki kezéből a vezetést.

TF-BP - Hübner-Nyíregyháza BS 81-86

A kiegyenlített első félidőt követően némi meglepetésre Somogyfoki Péter (21/15 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz), Karosi Gergely (19/6 pont, 7 lepattanó, 4 szerzett labda, 3 gólpassz) és Kerkai Ákos (18 pont - 19 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó, 5 gólpassz) ponterős, jó játékával a hazaiak ragadták magukhoz az irányítást az alapszakaszt már megnyerő nyíregyháziak ellen. A negyedik negyed közepén 10 ponttal vezetett a fővárosi alakulat, ám az utolsó bő 5 percben Hepp-kupa győzteshez és bajnokaspiránshoz méltó játékot bemutatva egy 21-6-os rohammal a maga javára fordította a találkozót az Emmanuel Ubilla (22/6 pont, 9 lepattanó, 3 eladott labda, 5 gólpassz), Vaskó György (14/12 pont), Bazsó Brúnó (14/9 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda) és Tóth Gergely (13 pont, 4 eladott labda, 3 gólpassz) kosaraira, valamint Bus Iván (9 pont - 13 mezőnykísérlet -, 7-7 lepattanó és gólpassz) mezőnymunkájára alapozó Nyíregyháza.

Nagykőrösi Sólymok KE - MTK-Elite Basket 107-91

A szünetig megszerzett 20 pontos előnyére, no meg Mácsai Károly (26/15 pont, 9 lepattanó), Lakosa Ákos (23/9 pont, 3 eladott labda, 5 gólpassz), Fehér József (19/6 pont, 7 lepattanó, 4 szerzett labda), Molnár Miklós (17/6 pont, 3 lepattanó, 5 gólpassz) és Mester Márk (11/6 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz) eredményes, jó játékára építve nyerte meg simán a nagy dobóversenyt a Nagykőrös a második félidőre feljavuló, s azt Farkas Dániel (20/18 pont, 4 lepattanó), Láncos Krisztián (17 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz), Jakab Péter (16/3 pont, 6 lepattanó, 5 eladott labda, 7 gólpassz), Takács András (15/3 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda) és Bognár Mátyás (10/9 pont) vezérletével 2 ponttal meg is nyerő MTK ellen.

Pénzügyőr SE - Cegléd KE 63-85

A vendégek Tóth Zoltán (21/15 pont, 3 gólpassz), Fekete Viktor (16/6 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) és Csák Bence (10/9 pont) vezérletével gyakorlatilag a második negyed közepére eldöntötték a találkozót. Akkor 34-11-re vezettek, és ezt a 20 és 25 pont közötti különbséget megtartva magabiztos győzelmet arattak a leginkább Baranyi Péter (15 pont, 13 lepattanó), Fekete József (9 pont) és Kovács Marcell (9 pont, 3 eladott labda) kosaraira alapozó Pénzügyőr otthonában.

Ceglédi KE - Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC 97-73

A győriek Kámán Bálint (26/15 pont, 3 eladott labda, 4 gólpassz) és Berneczei László (10-10 pont és lepattanó) vezetésével egy félidőn át tudták tartani a lépést a Cegléddel. Térfélcsere után már egyértelműen az éllovas hazai gárda akarata érvényesült, amely Fekete Viktor (23/15 pont), Edward Dobbs (16/12 pont, 5 lepattanó), Tóth Zoltán (15/12 pont, 3 lepattanó, 6 gólpassz) Kovács Bálint (13 pont, 10 lepattanó) és Mészáros Máté (13 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz) jó és eredményes játékával biztosan győzött.

Conoil MOTAX KC Pápa - Újpest-MT 90-96

Ellentétes félidők mérkőzésén a szünetig 16 pontos előnyt szereztek az Ivosev Tamás (24/9 pont, 11 lepattanó, 3-3 gólpassz, szerzett és eladott labda), Horváth Kristóf (19/6 pont,3 lepattanó), Peringer Balázs (18 pont, 3 lepattanó) és Varga Balázs találataira támaszkodó újpestiek. Fordulás után Sonyák Béla (20/6 pont, 3 szerzett labda, 4 gólpassz), Erdei Márk (18/18 pont - 6/8 tripla), Hódi Patrik (18/9 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz), Koma Dániel (16 pont, 9 lepattanó) és Murai Gábor (14 pont, 3 lepattanó, 6 szerzett, 4 eladott labda, 5 gólpassz) jóvoltából az irányítást, a hajrában pedig a vezetést is átvették a pápaiak. Az utolsó bő másfél percet azonban 7-0-lal "lehozva" végül a vendég újpesti együttes örülhetett.

Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK - SMAFC 61-54

A 24-9-re megnyert első negyedre, valamint a tripladuplától egy gólpasszal elmaradó Drahos Gábor (14 pont, 15 lepattanó, 9 gólpassz), Lajsz Gergely (13 pont, 5 lepattanó) és Kovács Zoltán (9/3 pont - 11 mezőnykísérlet) eredményességére építve győzte le a Tiszaújváros a nagyot hajrázó, s Bakk Krisztián (20/6 pont, 10 lepattanó), Papp Barna (13/3 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda), valamint Márkus Tamás (9/3 pont - 11 mezőnykísérlet -, 6-6 lepattanó és gólpassz. 3 eladott labda) vezérletével a végjátékban 5 pontra felzárkózó soproniakat.

Óbudai Kaszások KA - Atomerőmű KSE Bonyhád 89-75

A 26-13-ra megnyert első 10 percnek, valamint Vámos László (22/15 pont, 3 lepattanó), Puszta Dávid (14/6 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz), Bencsik Barnabás (14/3 pont, 6 gólpassz), Kovács Barnabás (13/3 pont - 14 lepattanó -, 5 lepattanó, 3 gólpassz) és Varga Dániel (10 pont - 11 mezőnykísérlet -, 13 lepattanó) hatékony, jó játékának köszönhetően győzte le az Óbuda a csapatként nagyon egységes, Somogyfoki Szabolcs (15/3 pont, 9 lepattanó, 3 gólpassz), Pupp Bence (12/3 pont, 3 lepattanó, 5 eladott labda, 9 gólpassz), Verasztó Péter (11 pont), Pajor Dávid (10/6 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda), Tömösváry Máté (10 pont - 12 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó, 2 blokk) és Dorogi Gergő (10 pont, 5 lepattanó) kosaraira alapozó Bonyhádot.

Békési SzSK - Vásárhelyi Kosársuli 91-102 hosszabbítás után
A kosarakban gazdag, kiegyenlített játékot hozó első félidő döntetlennel zárult. A harmadik negyedben 8 pontos előnyt szereztek a Varga Ákos (28/9 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda), Bálint Erik (26/9 pont, 10 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz), a tripla-dupláig jutó Pavlovic Vuk (19 pont, 11 lepattanó, 10 gólpassz), Molnár Bence (11/3 pont - 16 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó) és Nemanja Acsimovics (10 pont, 8 lepattanó) eredményességére építő vendégek, akik két és fél perccel a rendes játékidő vége előtt 10 pontos előnyük birtokában biztos győzteseknek látszottak. A Frikker Marcell (21/12 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda, 8 gólpassz)-Danijel Krsztics (18/9 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda)-Széphelyi Tamás (16/6 pont)-Balog Gábor (15/6 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz)-Meleg Károly (13 pont, 15 lepattanó, 5 blokk) "ötösfogat húzta" viharsarkiak azonban egy szédületes, viharos hajrát kivágva, egy 13-3-mal, a legvégén Frikker triplájával ledolgozták hátrányukat, és hosszabbításra mentették a találkozót. A parádés hajrá azonban a jelek szerint nagyon sokat kivett a hazaiakból: hiába volt lélektani előnyük a hosszabbításban, azt jobban bírta, s a ráadást 15-4-re nyerve győzött a Hódmezővásárhely.

EKE Eger KOK - DEAC U23 79-85

Jól kezdte az alsóházi rangadót, s az első negyedben 6 pontos előnyt szerzett az elsősorban Máté Balázs (28/6 pont, 10 lepattanó), Szabó Martin (12/6 pont, 8 lepattanó) és Szicsák Bence (9 pont, 5 lepattanó) eredményességére építő egri együttes. A folytatásban magukra találtak a debreceni fiatalok, akik előbb kiegyenlítetté tették a játékot, majd fokozatosan átvették az irányítást. A végjátékot jobban bírták a hazaiaknál, így Kalassai Martin (22/9 pont, 3 lepattanó, 4 eladott labda), Fábián Szabolcs (18 pont, 9 lepattanó, 2 blokk) és Kiss Kolos (14/6 pont, 3 lepattanó) vezérletével, a lepattanózást 43-35-re megnyerve a maguk javára fordították az összecsapást.