Női Amatőr: Az ELTE Fortis fortissimóra kapcsolt a negyedik negyedben
22
2021
2021. március 22.  |  16:13
Egy-egy meglepetés született a múlt héten a Női Amatőr Nemzeti Bajnokság piros, illetve zöld csoportjában. Előbbiben az alsóházban tanyázó győriek értek el bravúrt a középcsapatnak számító szekszárdiak otthonában. A zöldben a bajnokesélyes DKKA 13 pontos előnnyel fordult a negyedik negyedre a középmezőnyben tanyázó ELTE Fortis otthonában. A záró szakaszban azonban a Fortis fordított, és bravúros győzelmet aratott.

Bajai NKK - Atomerőmű KSC Szekszárd II 62-68

A harmadik negyedet 21-12-re, a lepattanócsatát pedig 50-33-ra nyerték a szekszárdi fiatalok. A vendégek ennek, valamint elsősorban Horváth Dóra (14 pont, 7 lepattanó, 4 eladott labda), Annamaria Pop (14/9 pont, 16 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz), Holcz Rebeka (9 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda) és Renczes Rebeka (9 pont - 12 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó, 3 eladott labda, 5 gólpassz) eredményességének köszönhetően nyerni tudtak a Pap Regina (18/3 pont, 11 lepattanó)-Tamás Gréta (15/3 pont)-Kucsora Réka (10 pont - 13 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó, 3 eladott labda, 5 gólpassz) trió vezette Baja otthonában.

Csata DSE - NKA-Pécs-PEAC 74-50

A páratlan negyedekben pontosabban, hatékonyabban játszó Csata Toman Petra (20/9 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz), Balogh Liza (20/3 pont, 13 lepattanó), Angyal Nikolett (12 pont, 10 lepattanó, 6 eladott labda, 5 gólpassz) és Rakita Lili (11/3 pont - 15 mezőnykísérlet -, 6-6 lepattanó és gólpassz, 3 eladott labda) vezérletével simán verte az elsősorban Nagy Réka (15/3 pont, 6 lepattanó) és Milica Popovics (12/6 pont) kosaraira alapozó pécsi együttest.

Atomerőmű KSC Szekszárd II - UNI-Győr SzESE 68-73

A páratlan szakaszokban nyújtott pontosabb, jobb játéka, valamint Révész Boróka (21/3 pont, 3 lepattanó, 5 szerzett labda), Kéita Aya (15/3 pont, 4 gólpassz), Baffy Fanni (12/9 pont, 6 lepattanó), Bánszegi Borbála (12 pont, 7 lepattanó) és Rozmán Lilla (11/3 pont, 5 lepattanó, 4 eladott labda) eredményessége révén tudott nyerni a győri együttes a héten már második bajnokiját jászó, s ezúttal Vincze Nikolett (25/6 pont), Németh Lili (12 pont, 9 lepattanó), Andi Hanna (11/6 pont), A. Pop (11 pont, 6 lepattanó, 7 eladott labda, 5 gólpassz) és Horváth D. (9 pont, 10 lepattanó) találataira támaszkodó, a hajrában egy 9-2-vel a mérkőzést szorossá tevő szekszárdi együttes otthonában.

Vasas Akadémia II - MTK-TFSE 42-60

Az első három negyedben egyértelműen kézben tartva az irányítást győzte le Benke Sára (17/12 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz, 4 eladott labda) és Munkácsi Enikő (12 pont, 9 lepattanó, 6 gólpassz) vezérletével, a lepattanózást 51-33-ra megnyerve az MTK a Hizsnyik Dóra (16 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda)-Lőrinczy-Csomós Daniella (10/6 pont) duó vezette Vasast.

NKA-Pécs-PEAC - Csata DSE 44-81

Minden negyedet megnyerve győzte le ezúttal főként Toman Petra (19/15 pont, 10 lepattanó, 4 eladott labda), Balogh L. (17/3 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda), Mányoky Réka (16 pont, 8 lepattanó, 5-5 gólpassz és szerzett, 3 eladott labda) és Angyal N. (11 pont - 12 mezőnykísérlet -, 10 lepattanó, 4 gólpassz) jóvoltából pár nap alatt másodszor is a Csata a pécsi fiatalokat. Hazai részről Laczkó Sára bizonyult a legeredményesebbnek, ő 8/3 ponttal és 3 lepattanóval zárta a találkozót, Adenike Olawuyi pedig 6 pontig és 9 lepattanóig jutott.

Kanizsai Vadmacskák SE - DEAC 90-79

A 28-9-es első 9 percének, Baa Dominika (31/6 pont, 3 lepattanó, 4 szerzett, 8 eladott labda, 5 gólpassz), Budai Dorina (26 pont, 7 lepattanó) és Jurkó Noémi (23 pont, 12 lepattanó, 4-4 gólpassz és eladott labda) ponterős játékának, valamint Zsámár Panna (3 pont, 4-4 lepattanó és szerzett labda, 8 gólpassz) mezőnymunkájának köszönhetően győzte le a hazai alakulat a hosszú utazás után feltehetően nehezen játékba lendülő, de a második negyedtől Mezei-Göttlinger Anna (21/3 pont, 13 lepattanó, 5 szerzett, 4 eladott labda, 2 blokk), Kernács Réka (15/3 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz), Szabó Zita (14 pont, 9 lepattanó, 4-4 gólpassz és szerzett, 7 eladott labda), Holinka-Miklós Hanna (12/6 pont, 5-5 lepattanó és eladott labda), valamint Baczuk Virág (12 pont - 21 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó) jóvoltából jelentősen feljavuló DEAC csapatát.

Sportdarázs-SMAFC - PINKK-PVSK U23 58-70

A szünetig megszerzett 13 pontos előnyére, valamint javarészt Tenyér Zsófia (12/3 pont, 3 lepattanó, 7 gólpassz), Kovács Kitti (12-12 pont és lepattanó, 2-2 blokk és szerzett labda, 3 gólpassz), Jáhni Zsófia (11/3 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda, 5 gólpassz) és Horváth Zsanett (11/3 pont) kosaraira alapozva tudtak nyerni a PINKK fiataljai a második félidőt Karácsony Tamara (14 pont, 4-4 gólpassz és eladott labda), Bakó Patrícia (10 pont, 8 lepattanó, 3 eladott labda, 5 gólpassz) és Szeli Kitti (10 pont) vezetésével 1 ponttal megnyerő soproniak otthonában.

Szegedi KE - Nyíregyházi Kosársuli 55-64

Hat nappal korábban, ugyanebben a párosításban Nyíregyházán nyerni tudtak a szegediek. A sokáig szoros visszavágón egészen a hajráig benne volt a pakliban, hogy - fellengzős kifejezéssel élve - a sporttörténelem rövid időn belül megismételheti önmagát, ugyanis 3 perccel a befejezés előtt még a Horváth Gréta (15 pont - 18 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó, 5-5 szerzett és eladott labda, 2 blokk)-Perényi Lídia (13/12 pont, 3-3 gólpassz és eladott labda)-Ódry Krisztina (12/6 pont, 10 lepattanó) trió vezette hazaiak álltak jobban. A hajrában azonban a sokkal pontosabban játszó, elsősorban Kakaró Dorina (14 pont, 12 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz), Kovács Orsolya (13/3 pont - 19 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 3 eladott labda) és Dobó Lilla (10 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz) pontjaiban bízó, a lepattanóharcot 51-38-ra megnyerő Nyíregyháza egy 13-3-mal fordított, és visszavágott a pár nappal korábbi vereségért. Döntő volt, hogy amíg a szegediek nagyon gyengén (5/20, 25%), addig a szabolcsi hölgyek egészen kiválóan (25/30, 83,33%) dobták a büntetőket.

ELTE Fortis - Dávid Kornél KA 46-45

Az ellentétes félidőket hozó találkozó első negyedében szinte állva hagyta a hazaiakat, s azt 15-3-ra nyerve még a negyedik negyed előtt is biztos győztesnek tűnt a leginkább Balsay Anna (8 pont - 13 mezőnykísérlet -, 10 lepattanó, 3 szerzett labda, 5 gólpassz) eredményességére és mezőnymunkájára, valamint Tamás Jázmin (7 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett, 4 eladott labda), Nagy Dorottya (7/3 pont) és Ehmann Tímea (7 pont) kosaraira építő fehérvári együttes. A negyedről negyedre egyre inkább magára találó ELTE Fortis még a záró etap előtt is 13 pontos hátrányban volt. A záró felvonásban aztán Benke Annamária (10/6 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda), Orosz Zoé (9/9 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda) és Nagyi Tímea (9/3 pont - 13 mezőnykísérlet -, 11 lepattanó) vezérletével a hazaiak fokozatosan csökkentették hátrányukat a megzavarodó fehérváriakkal szemben. Az ELTE Fortis "vérszemet kapott", s az utolsó percben a triplát addig rá sem dobó Nagyi sikeres hármasával, hatalmas hajrával a maguk javára fordították a találkozót.

BKG Príma Akadémia II - Szolnoki MÁV SE 62-64

Bár az első negyedet követően még 8 pontos hátrányban volt, közel állt első győzelme megszerzéséhez a BKG II, amely Levente Zsófia (27/3 pont, 4-4 szerzett és eladott labda), Kovács Virág (13/9 pont - 16 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó, 5 gólpassz) és Molnár Flóra (12/3 pont, 6-6 lepattanó és szerzett, 9 eladott labda, 7 gólpassz) vezérletével 3 pontos előnnyel fordulhatott a záró szakasza. Ebben pontosabban játszott a Munkácsi Adél (14/3 pont, 5 lepattanó, 3-3 gólpassz és szerzett, 7 eladott labda)-Emel Gyöngyi (12 pont, 6 lepattanó, 7 gólpassz)-Frank Fanni (10 pont, 9 lepattanó, 3 szerzett labda) trió vezette, a lepattanócsatát végül 48-37-re nyerő szolnoki együttes, ám az utolsó percre fordulva Molnár triplájával egyenlítettek a hazaiak. A végjátékban azonban Munkácsi 4-ből 2 büntetőt bedobott, miközben a BKG eladta a labdát, majd a legvégén a nyerő triplát elhibázta, így a szolnokiak örülhettek.

Szegedi KE - TFSE-MTK U23 67-77

Ellentétes félidők mérkőzésén szünetben közel 20 ponttal vezetett a Takács Emese (21/12 pont, 6 lepattanó, 5 gólpassz), Kelemen Barbara (18 pont, 8 lepattanó, 3 szerzett labda), Vörösházi Jázmin (13/6 pont - 14 mezőnykísérlet -, 3-3 lepattanó és eladott labda, 5 gólpassz) és Galli-Hirling Borbála (10 pont, 9 lepattanó) találataira támaszkodó vendég együttes. Szünet után óriási fordulat következett: a hazaiak magukra találtak, sokkal harcosabban, bátrabban, pontosabban játszottak, mint az első félidőben, s elsősorban Váradi Nóra (13 pont, 12 lepattanó, 3 szerzett labda), Horváth G. (13 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz) és Perényi L. (11/3 pont) jóvoltából a záró szakasz közepén 3 pontra csökkentették hátrányukat. A hajrára azonban elfáradtak a szegedi együttes játékosai, ami valahol érthető, hiszen lábaikban nyilván bennük volt még az előző napi, Nyíregyháza elleni mérkőzés fáradalmai. Végül ha a vártnál jóval nehezebben is, de 10 ponttal győzött a listavezető. Érdekességéként jegyezzük meg, hogy a szombati 25%-os büntetőzés után vasárnap már egészen jól (12/15, 80%) céloztak a vonalról a hazaiak.