A Cegléd búcsúzott a női Európa-kupa küzdelmeitől
17
2021
2021. március 17.  |  21:07
Az Európa Kupa sepsiszentgyörgyi nyolcaddöntőjében a VBW CEKK Cegléd 81-46-ra maradt alul a Carolo Basket csapatával szemben, így búcsúzott a sorozattól.

Jól kezdett a Cegléd, Katerina Sotiriou és Mariona Ortiz tripláival két perc játékot követően 6-4-re vezetett a magyar csapat. A folytatásban innen 12-0-val 16-6-ra fordítottak a franciák. Kostas Keramidas időt kért és a védekezést sikerült megszilárdítani, így az első negyed végére Gorjanácz Ágnes és Tinara Moore pontjaival 16-10-re visszajött a CEKK. Sőt, a második etap elején Ruják Nóra duplája már 6-0-s magyar futást eredményezett. Ezekben percekben kiegyenlítetten alakult a játék képe, a legszorosabb állást Dominique McBryde triplája után 18-15-nél jegyezhettük fel. Jaime Nared vezetésével vette vissza az irányítást a Caolo Basket. A kiváló játékos egymaga nyolc pontot szerzett, majd megvillant honosítottunk Yvonne Turner. A differencia 28-18-nál ismét elérte a 10 egységet a felek között.

Ahogy az első 10 percben, úgy másodikban sem engedte leszakítani magát a Cegléd. Mindent beletett a felzárkózásba a magyar csapat, amit csak tudott. Kevesebb, mint három perc volt a félidőig, amikor Mariona Ortiz triplája után 33-28-nál megfelezte a hátrányát. A nagyszünet előtti hajrá a franciáknak sikerült jobban, de a 38-30-as állás így is azt jelentette, hogy 10 pont alatti hátrányból várhatta a folytatást a CEKK. A harmadik negyed első felében 8-10 egység között mozgott a differencia. Rendre válaszoltak a Carolo találataira Gorjanácz Ágnesék, így látótávolságban maradtak.

A döntő futást végül 44-36 után vitte be a francia rivális. Ekkor még három támadásuk volt a ceglédieknek, hogy közelebb kerüljenek. Ezzel nem éltek. A negyed hajrájában pedig 58-42-re elszakadt a Carolo Basket. A záró szakaszt Yvonne Turner öt pontja vezette fel, amivel 63-42-nél először lépte át a 20 pontot a különbség. Innentől már nem volt kérdés a győztes kiléte. Magabiztosan érvényesítette fizikális fölényét az elfáradó és némileg hitét is vesztett riválisa ellen a francia gárda. Az utolsó négy percbe érve 75-45-nél már 30 ponttal mentek. A hajrában ceglédi oldalon a kevesebb lehetőséget kapók is belekóstolhattak a rájátszás hangulatába. Végül 23-4-re nyerte a negyedik negyedet a Carolo Basket, mely megérdemelt 81-46-os sikerrel lépett tovább. Az ellenfelük a svájci Elfic Fribourg lesz, mely a nyolcaddöntők meglepetését okozva búcsúztatta a Ramlát.

Carolo Basket - VBW CEKK Cegléd 81-46 (16-10, 22-20, 20-12, 23-4)