A legjobb nyolc közé jutott a Szekszárd a női Európa-kupában
16
2021
2021. március 16.  |  21:23
Az Európa Kupa nyolcaddöntőjében az Atomerőmű KSC Szekszárd 66-53-ra legyőzte a Saint Amand Hainaut Basket csapatát és ezzel bejutott a legjobb nyolc közé. A Final Four-ba kerülésért a szekszárdiak ellenfele a török Elazig lesz.

Nem indult jól a mérkőzés magyar szempontból. A francia csapat 7-0-val kezdett, majd az első szakasz felénél 11-2-re is vezettek. Az első szekszárdi pontot a bemutatkozó DeWanna Bonner szerezte, aki minden megmozdulásával igazolta, hogy egy vérbeli klasszis játékost szerződtetett a klub. Egymaga 11 pontot jegyzett az első negyedben. A vezetésével új lendületet vett Zseljkó Djokics csapata és már az első szakasz hajrájában felzárkóztak 12-11-re. A francia gárda időt kért, mely után még egy-egy találat született. 10 perc játékot követően így 15-13-ra ment a Hainaut Basket. A második szakaszt ismét a franciák kezdték jobban, akik ezzel 20-13-ra, majd 26-20-ra is elléptek.

A második negyed közepén Cyesha Goree vette át a vezér szerepét a KSC-nél. Kétszer is betalált, amivel 26-24-re felhozta a csapatát és újabb fordulatot vitt a meccsbe. A félidő utolsó két percébe érve Erica McCall révén 26-26-nál egyenlített a Szekszárd, majd Bonner büntetői azt jelentették, hogy a nagyszünetre minimális előnnyel fordult a magyar együttes. A harmadik etapot Erica McCall két pontja vezette fel, így 30-26-nál már 10-0-s futást regisztrálhattunk. McCall a folytatásban is aktív maradt, majd ismét megvillant két szép találattal Goree, amivel 37-28-as előnyhöz juttatta csapatát. Ez összességében már 17-2-es széria volt. A francia gárda azonban mindent megtett, hogy mérkőzésben maradjon. Ennek megfelelően 37-34-nél és 40-37-nél is volt labdájuk az egyenlítéshez, amivel szerencsére nem éltek.

A záró szakasznak 42-39-ről futottak neki a csapatok. Studer Ágnes duplájával újra növelte előnyét a Szekszárd, de nem sikerült leszakítani a riválist. Két és fél perc telt el, amikor egy indításos francia pont után 46-45-re feljött a rivális és Zseljkó Djokicsnak újra időt kellett kérnie. Rendezte sorait a Szekszárd, mely három negyeden át mindössze három sikeres triplát jegyzett. A következő két percben azonban megduplázta eredményes távoli dobásainak számát. Bonnertől két hárompontos ért célt, míg Theodoreán Alexandrától egy. Ezzel 57-45-re módosult az állás az utolsó öt percbe érkezve. A Hainaut Basket stábja magához rendelte fáradni látszó játékosait, innentől azonban 10 egység felett állandósult a differencia. A végjátékban a szekszárdiak fizikális fölénye is egyre jobban érződött, aminek köszönhetőek ekkor már nem volt kérdés a győztes kiléte.

A negyeddöntőt ugyanezen a helyszínen, Kayseri városában rendezik csütörtökön 16 órától. A Szekszárd a Final Four-ba kerülésért az Elazig gárdájával mérkőzik, akik 88-86-ra verték a házigazda Kayserit.

Atomerőmű KSC Szekszárd - Saint Amand Hainaut Basket 66-53 (13-15, 15-11, 14-13, 24-14)

Európa Kupa nyolcaddöntő
Kayseri, Kadir Has Kongre ve Spor Merzkezi
Four, Nicolae, Hoxha (Ratishvili)

Atomerőmű KSC Szekszárd: Studer 7/3, Friskovec 2, Goree 10, Bonner 26/12, McCall 13. Csere: Theodoreán 5/3, Gereben 3, Krnjic.

Saint Amand Hainaut Basket: Bailey 12/6, Konaté 3/3, Dubie 5/3, Gustavsson 2, Koné 4. Day 13, Amant 2, Ewodo -, Slonjsak 5/3, Lithard 7/3.

Az Európa Kupa nyolcaddöntőjében az Aluinvent DVTK 80-57-re alulmaradt a Valenciával szemben. Sokáig kiválóan tartotta magát a DVTK, 25 perc játékot követően 42-40-re vezetett mindössze a spanyol gárda. Innen azonban 13-0-val zárták a harmadik negyedet a hazaiak és ez döntőnek bizonyult.

A Valencia a mérkőzés elején igyekezett magához ragadni a kezdeményezést, így két perc alatt 6-0-s előnyre tettek szert. A DVTK első találatát Chanel Mokango szerezte, de erre az ausztrál válogatott klasszisa Rebecca Allen válaszolt egy triplával. Földi Attila 13-6-nál kért időt, a folytatásban azonban a 10 pontot is átlépte a differencia. Az első szakasz végén 21-10-re ment a Valencia. A második negyed elején 13 egységre nőtt a különbség a felek között. A DVTK azonban nagy szívvel harcolt és igyekezett meccsben maradni. Ez kiválóan sikerült. Medgyessy Dóra és Mokango egy-egy triplájával a magyar csapat megfelezte hátrányát, aminek köszönhetően már spanyol időkérés miatt kellett megállítani a játékot.

A folytatás hasonló forgatókönyv szerint alakult. Ellépett 30-21-re a házigazda, majd visszajött 30-27-re Földi Attila együttese. Érezhetően elégedetlen volt a valenciai szakmai stáb, akik újra időkéréssel igyekeztek változást hozni a meccsbe. A félidőig azonban nem alakult ki nagy különbség. 20 perc játékot követően 36-30-as állást rögzíthettünk. Medgyessy Dóra 11, Chanel Mokango 7 pontnál tartott a DVTK-nál. Hazai oldalon Laura Gil 10 pont, 6 lepattanós teljesítményét kell kiemelni. A harmadik szakaszra is hasonlóan önbizalommal telt, határozott játékkal futott ki a DVTK. Medgyessy Dóra és Keyona Hayes 4-4, illetve Pusztai Petra 2 pontjával 42-40-re felzárkózott a magyar csapat.

A harmadik negyed közepén kétpontos hátránynál támadt az egyenlítésért vagy akár a vezetésért a DVTK. Ezek a kísérletek nem jártak sikerrel és ebből már lendületet tudott venni a Valencia. Öt percen át nem talált be a magyar csapat, így 13-0-val 55-40-re módosította az állást a házigazda. A harmadik etapot Kányási Veronika dudaszós találata zárta, amivel megtörte a kosárcsendet. Sőt, a negyedik negyedet is egy magyar találat vezette fel. Medgyessy Dóra duplája után még 55-44-re felzárkózott a DVTK. Erre azonban két hazai tripla érkezett válaszul, amivel 61-44-nél kialakult az addigi legnagyobb különbség. Ezek bizonyultak a döntő pillanatoknak a találkozón. Ekkor még több, mint nyolc perc volt hátra, de szépen lassan 20 pont fölé nőtt a különbség. A DVTK-nak volt tartása. Bár a Valencia sikere nem forgott veszélyben, de többször visszajött 16 pontra a magyar csapat. A hajrában Frindt Nikolett és Tóth Franka is lehetőséget kapott, hogy beleskóstoljon az Európa Kupa rájátszás hangulatába. A vége 80-57-es hazai győzelem lett.

A Valencia csütörtökön 19 órától a francia Villeneuve-d’Ascq gárdájával vív negyeddöntőt.

Valencia - Aluinvent DVTK 80-57 (21-10, 15-20, 19-12, 25-15)