U20: Két hely kiadó még az országos döntőre
14
2021
2021. március 14.  |  21:18

Négy mérkőzést rendeztek a héten a Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság A csoportjában. A DEAC kétszer is nyert, az Alba pedig legyőzte a Pécset, így kialakult a Top4 az alapszakasz végére - ez a négy együttes megy az országos döntőre. A piros csoportban háromból két döntős hely már elkelt, a zöld csoportban viszont még óriási a harc az egyetlen, fináléra jogosító helyért.

26. forduló

DEAC KA U20 - Falco KC U20 71-56 (20-22, 15-17, 18-11, 18-6)

Az első félidő még szoros volt, és ebben négy ponttal jobbnak bizonyult a vendég együttes, melynek legjobbja ezúttal Takács Zsolt volt (12 pont, 16 pattanó). A fordulás után váltott a debreceni alakulat, amely Pollák Balázs (18 pont, 6 pattanó), Balázsi Soma Bence (10 pont, 12 pattanó), Fábián Szabolcs (13 pont, 6 pattanó) és Csikai András (10 pont, 6 pattanó) vezetésével előbb fordított a Falco ellen, a negyedik negyedben pedig biztossá tette sikerét.

23. forduló

Kaposvári KK U20 - DEAC KA U20 101-102 (26-22, 28-25, 29-24, 18-31)

Az előző mérkőzéshez hasonlóan ezúttal is hátrányba került a DEAC, de itt még a harmadik negyedben is az ellenfél, jelen esetben a Kaposvár játszott jobban, amely Eric Edward Cohill (24 pont, 6 pattanó, 5 szerzett labda), Takács Arnold (19 pont, 8 pattanó, 9 gólpassz, 4 eladott labda), Puska Bence (23 pont, 6 pattanó, 7 gólpassz) és Hajduk Attila Dominik (12 pont, 6 pattanó) vezetésével 12 ponttal állt jobban 30 perc játékot követően. A 33. perc közepén is 93-78 volt még az állás a somogyiak javára, itt azonban jött egy 21-0-s hajdúsági roham. A Kaposvár ha későn is, de reagálni tudott, és 102-101-es vendég vezetéssel mentek a csapatok az utolsó percbe. Ebben azonban nem született már kosár egyik oldalon sem, így végül egyetlen ponttal győzött a Pollák Balázs (25 pont, 4 pattanó, 5-5 gólpassz és eladott labda), Neuwirth Bence (26 pont, 7 pattanó, 4 gólpassz) és Kovács Ákos Bence (17 pont, 10 pattanó) vezette DEAC.

Szolnoki Olaj KK U20 - Sopron KC U20 60-76 (16-25, 12-13, 19-26, 13-12)

A soproniak az első negyedben megszerzett előnyükre építkezve végig vezettek, és a Schöll Richárd (16 pont, 14 pattanó, 5 gólpassz), Sitku Márton (15 pont, 11 pattanó, 5 gólpassz), Csendes Péter (10 pont, 5 pattanó, 7 gólpassz) trió segítségével magabiztosan nyertek Szolnokon. A hazaiaktól Orbán Bendegúz (13 pont, 8 pattanó), Gilszki Erik (10 pont, 7 pattanó) és Verba Szabolcs András (10 pont, 4 pattanó) voltak a legjobbak.

PVSK-VEOLIA U20 - Alba Fehérvár U20 54-80 (13-19, 15-17, 13-29, 13-15)

Az elmúlt két mérkőzésén kategóriafölényben játszó Alba az első félidőben nem tudott nagyobb előnyre szert tenni a Bor Sándor (11 pont, 8 pattanó, 5 eladott labda) fémjelezte PVSK otthonában. A harmadik felvonást aztán nagyon megnyomta a Sodiq Seyi Awogbemi (15 pont, 9 pattanó), Takács Martin (15 pont, 5 pattanó, 6 szerzett, 4 eladott labda), Balsay Ádám (14 pont, 4-4 pattanó és gólpassz) húzta fehérvári alakulat, és el is döntötte ezzel a találkozó sorsát.

Az A csoportban ezzel a leglényegesebb kérdésekre választ kaptunk. A listavezető Egis Körmend (18-4), a DEAC Kosárlabda Akadémia (20-5), a Sopron KC (19-6) és az Alba Fehérvár (19-6) jutottak be az országos döntőbe - a Szedeák (16-9) és a PVSK-VEOLIA (16-9) már nem tudja behozni az előttük állókat.

A piros csoportban is van két országos döntős együttes, miután a Budapesti Honvéd SE (20-1) és a TF-BP (20-2) U20-as együttesei is kivívták a jogot, hogy ott legyenek a legjobb nyolc között.

A harmadik kiadó piros csoportos helyért még az NKA Pécs (18-4) és a HOYA-Pannon Egyetem Veszprém (16-6) harcol egymással. A két gárda március 20-án találkozik egymással másodjára. Az első egymás ellenit a mecsekaljaiak nyerték öt ponttal (67-62), így ha ennél kisebb különbséggel kapnak ki vagy nyernek, övék az indulási jog az nyolcasdöntőn. Amennyiben a Veszprémnek sikerül ennél nagyobb arányban nyerni, akkor még egy fordulót várni kell, hogy kiderüljön, ki lesz a harmadik. Március 28-án az NKA Pécs a hatodik MEAFC-Miskolcot fogadja, a Veszprém pedig az ötödik helyezett MAFC vendége lesz. Ha lesz még jelentősége ezeknek a meccseknek, akkor is a Pécsnél a fór: csak abban az esetben nem jutnak be az országos döntőbe, ha kikapnak, a Veszprém pedig nyer.

A zöld csoportból az első helyezett kerül majd be az ország legjobb nyolc csapata közé, erre a pozícióra pedig két együttes pályázik. Egyrészt a Vásárhelyi Kosársuli, amely 19-2-vel vezeti a bajnokságot, és már csak egy meccse van hátra. A Budafok-PSE azonban 16-2-vel második, még négy találkozója van, és egymás elleniben jobb riválisánál, mivel oda-vissza legyőzte.

A Vásárhelynek nem lesz egyszerű dolga, a negyedik helyezett Békési SzSK otthonába látogat majd, de a Budafok is megy még a Békéshez. A Budafoknak ezen kívül lesz egy Bonyhád, egy Cegléd és egy Eger elleni hazai összecsapása - a Bonyhád utolsó előtti, utóbbi kettő pedig középcsapat, de az Eger az egyik gárda a Győr mellett, amely idén eddig le tudta győzni a Budafokot, ráadásul 4 nap alatt az lesz Szántó Leventéék harmadik mérkőzése. A Budafok az egymás elleni miatt előnyben van a Vásárhellyel szemben: ha maximum annyiszor veszít a hátralévő négy meccsén, ahányszor a Vásárhely az egyetlen összecsapásán, akkor bejut az országos döntőbe.