Női Amatőr: Megerősítette vezető helyét a BKG
01
2021
2021. március 1.  |  09:55
Remek hajrájával közel 20 pontos győzelmet aratott a listavezető BKG a forduló rangadóján a második helyen álló PINKK-fiatalok ellen, így megerősítette vezető helyét a Női Amatőr Nemzeti Bajnokság piros csoportjában. A dobogó harmadik fokán tanyázó MTK-TFSE simán kikapott az ezúttal a legerősebb összetételében pályára lépő BEAC-fiatalok otthonában. A zöld csoportban az élen álló TFSE-MTK U23-as együttese alaposan megszenvedett a helyenként jól játszó és szívósan küzdő Zsíros Akadémia csapatával. A diósgyőri fiatalok simán verték a Szegedet, a Szolnok pedig alsóházi rangadót nyert Tatán.

BEAC Újbuda - MTK-TFSE 94-59

A legerősebb összetételükben pályára lépő BEAC-fiatalok az első és a második negyed közepe között egy 28-8-cal 20 pont fölötti előnyt szereztek a dobogóra pályázó MTK-TFSE ellen. A félidő hajrájára rendezték soraikat a vendégek, akik Benke Sára (17/9 pont) és Szeitl Vanessa (11/6 pont - 12 mezőnykísérlet -, 5 eladott labda, 3 gólpassz) vezérletével, egy 17-3-mal még a szünet előtt 10 ponton belülre kerültek. Bár jött a szünet, a pihenő, a jelek szerint a felzárkózás nagyon sokat kivett a vendégek játékosaiból. A harmadik negyedet 24-5-re nyerte a BEAC, amely végül a Boros Júlia (24/3 pont, 7 szerzett, 3 eladott labda, 8 gólpassz)-Mérész Beatrix (21/3 pont, 14 lepattanó, 3 gólpassz)-Laufer Gabriella (11/3 pont, 4 lepattanó)-Juhász Angéla (11/3 pont, 3 lepattanó) kvartett vezetésével jókora, 35 pontos verést mért dobogós ellenfelére.

BKG Príma Akadémia - PINKK-PVSK U23 73-54

Az éllovas és a második helyezett rangadóján az első negyed közepén egy 8-2-es, a második etap elején pedig egy 7-1-es rohamot bemutatva szünetre 10 pont fölötti előnyt alakított ki a veretlen listavezető BKG. A harmadik negyedben állandósult a 10 és 15 pont közötti BKG-vezetés, ám a szakasz végén egy 6-0-lal 10 ponton belülre kerültek a PINKK Jáhni Zsófia (16/6 pont, 7 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz, 2 blokk), Borbás Panni (10/3 pont) és Kovács Kitti (9 pont - 10 mezőnykísérlet -, 10 lepattanó, 3 gólpassz) kosaraira alapozó fiataljai. A záró etap elején állandósult a 10 pont körüli BKG előny. A szakasz közepén egy 15-3-as futással az ezúttal leginkább Camesha Davis (17 pont, 9 lepattanó, 4 szerzett labda), Raus Vivien (16/9 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda) és Aldazabal Laura (12 pont, 7 lepattanó, 3 gólpassz) találataira támaszkodó éllovas szigetszentmiklósi együttes végképp "lerázta magáról" első számú üldözőjét, biztosan nyert és megerősítette pozícióját a bajnoki tabella élén.

Radobasket - Atomerőmű KSC Szekszárd II 57-77

A vendégek egy erődemonstrációval felérő 22-4-es 8 perccel indítva a találkozót megnyugtató előnyt szereztek. Ezt követően magára talált és kiegyenlítetté tette a játékot a hazai együttes, állandósult a 15 pont körüli vendég vezetés. A második félidőt nagy elánnal és egy 7-0-s rohammal indítva 10 ponton belülre került a Gróf Júlia (20 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda) és Schiroky Szonja (11 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda) pontjaira, valamint a 39-25-re megnyert lepattanózásra építő Radobasket. A felzárkózás azonban a jelek szerint sokat kivett a hazaiakból, ugyanis erre egy 10-2-vel feleltek, s ismét megnyugtató előnyhöz jutottak a szekszárdi fiatalok, akik 20 pontos vezetésről várhatták a negyedik negyedet. Ebben állandósult a 20 pont körüli különbség, s összességében a remek kezdésüknek, valamint Vincze Nikolett (23/15 pont, 4-4 lepattanó és szerzett, 3 eladott labda), Andi Hanna (15/3 pont, 5 szerzett, 3 eladott labda), Annamaria Pop (13/3 pont - 19 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó) és Holcz Rebeka (12/6 pont, 3 lepattanó, 4 szerzett labda) ponterős játékának köszönhetően biztosan nyertek a szekszárdi fiatalok. A nagy különbséggel elbukott lepattanócsatát pedig azzal tudták ellensúlyozni, hogy szemben saját 11 elvesztett labdájukkal, 27 labda eladásába hajszolták bele a hazaiakat.

Szombathelyi Egyetem - ELTE Fortis 91-65

Nagyi Tímea (18/3 pont, 4-4 lepattanó és szerzett, 3 eladott labda) és Molnár Zsófi (13/6 pont, 4 lepattanó) vezérletével a fővárosiak a harmadik negyed közepéig tartották a lépést a vendéglátó szombathelyi csapattal - akkor csupán 2 pont volt a vasi hölgykoszorú előnye. A harmadik negyed második felében egy 14-2-vel megnyugtató előnyre tettek szert a hazaiak, akik a záró szakasz első felét 16-4-re nyerve Kovács Georgina (26/3 pont, 6 lepattanó, 5 szerzett, 3 eladott labda, 11 gólpassz), Szabó-Haklits Zsuzsanna (17/6 pont, 13 lepattanó, 3-3 szerzett labda és gólpassz), Püspöki Lotti (12/3 pont, 4 lepattanó), Preisinger Boglárka (12/3 pont, 3 lepattanó) és Balogh Viktória (12 pont - 14 mezőnykísérlet -, 3 szerzett labda) eredményes játéka révén végül magabiztos győzelmet arattak.

DVTK Miskolc U23 - Szegedi KE 71-42

Minden negyedet megnyerve, az első három szakaszban nagy fölényben játszva arattak Frindt Nikolett (30/3 pont, 7 lepattanó, 3-3 gólpassz és szerzett, 4 eladott labda), valamint Szarvas Lilla (15/9 pont - 3/3 tripla -, 6 lepattanó) ponterős játékára, no meg a 46-28-ra megnyert lepattanózásra építve fölényes győzelmet a diósgyőri fiatalok. Szegedi részről egyedül Balatoni Zoé (11 pont, 6 lepattanó) jutott 10 pont fölé. Érdekesség, hogy Frindt szünetig 24, az egész szegedi csapat pedig csupán 20 pontig jutott.

Tatai SE - Szolnoki MÁV SE 52-61

A harmadik negyed közepéig érdekes "üldözőversenyt" hozott az alsóházi rangadó. Az első szakasz közepére 8 pontos előnyt szerzett a vendég Szolnok, ám ezt a negyed végére ledolgozta a Gusztafik Lilla (19/6 pont, 3-3 lepattanó és eladott, 5 szerzett labda)-Horváth Dóra (12 pont, 6 lepattanó) kettős vezette Tata. A második etap elején a hazaiak át is vették a vezetést, de a félidő végén újra a vendégek játszottak pontosabban, s a szünetre 8 pontos előnyt szereztek. A harmadik negyed közepén 2 pontra felzárkóztak a vendéglátók, ám ekkor egy 12-3-mal ismét megugrottak, s ezúttal 10 pont fölötti előnyt szereztek a főként Emel Gyöngyi (17/3 pont, 5 lepattanó, 3-3 gólpassz, szerzett és eladott labda) és Munkácsi Adél (11/9 pont, 4-4 lepattanó, gólpassz és eladott, 6 szerzett labda) kosaraira alapozó szolnokiak. A záró etapban pedig már nem volt annyi a tatai lányokban, hogy ismét szorossá tegyék a találkozót.

Kecskeméti KC - BKG Príma Akadémia II 84-42

A szünetig megszerzett 25 - amely a harmadik negyed közepére 35-re duzzadt - pontos vezetésének, valamint Bibok Liza (22 pont, 12 lepattanó) és Horváth Alexandra (14 pont - 17 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó, 3 szerzett labda) eredményességének köszönhetően győzték le biztosan a kecskemétiek a BKG ezúttal szinte kizárólag Levente Zsófia (13 pont - 16 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó, 3 eladott labda), Horváth Boglárka (11 pont, 10 lepattanó, 5 eladott labda) és Molnár Flóra (10/6 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz) pontjaira alapozó második csapatát.

TFSE-MTK U23 - Zsíros Akadémia Kőbánya 79-75

A nagy dobópárbajt hozó nyitó szakaszban végig a hazaiak vezettek, de a kőbányai lányok "tapadtak" rájuk. A második szakaszt 10-3-mal indítva fordított és ellépett a Zsíros Akadémia együttese. Rendezték a sorokat a TFSE-MTK fiataljai, akik Takács Emese (23/12 pont, 5 szerzett, 3 eladott labda, 4 gólpassz), Kelemen Barbara (21/3 pont, 8 lepattanó, 4 eladott labda, 5 gólpassz) és Vörösházi Jázmin (17/9 pont - 26 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó, 5 eladott labda) ponterős játékával, a szakasz közepén egy 14-2-vel visszavették a vezetést, s a fordulatos félidő végén 1 ponttal a hazaiak álltak jobban. Térfélcsere után szigorított védekezésén a vendéglátó, amely a harmadik negyed első bő 6 percében 4 ponton tartva a kőbányaiakat, egy 14-4-es futással 10 pont fölötti előnyt épített ki magának. A szakasz hajrájára viszont magára talált a Zsíros Akadémia, amely egy 13-4-es rohamot bemutatva 2 pontra feljött a negyed végére. A záró szakasz közepén egy 11-2-vel újfent "tízen túli" előnybe került a TFSE-MTK, de a Takács Dorina (20/3 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett, 6 eladott labda, 5 gólpassz)-Turi Eszter (16 pont, 9 lepattanó, 3 gólpassz), Tatár Hanna (15/3 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz, 3 szerzett labda)-Horváth Lili (12 pont) kvartett vezette kőbányaiak nem adták olcsón a bőrüket, s egy pazar 12-2-vel bő 1 perccel a befejezés előtt egyetlen pontra megközelítették vendéglátóikat. E kritikus helyzetben azonban egy duplával, majd egy triplával "jelentkeztek" a hazaiak, s így végül megnyerték ezt az érdekes, színvonalas találkozót.

Nyíregyházi Kosársuli - Dávid Kornél KA 53-65

Az első percek kiegyenlített játéka után egy 8-0-lal meglepetésre elléptek a hazaiak, ám erre a szakasz hajrájában egy 11-0-lal reagáltak a fehérváriak. A negyed nyíregyházi triplával és vezetéssel zárult. A második etap első felében egy 7-0-lal fordított, a félidő hajrájában pedig egy 11-4-gyel a szünetre 10 pontos előnyt szerzett az esélyes fehérvári együttes. A harmadik negyed hajrájáig állandósult a 10 pont körüli vendég vezetés, a szakasz végén egy 10-0-lal 17 pontosra növelték előnyüket a Balsay Rita (12/3 pont - 14 mezőnykísérlet -, 15 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda) és Szabó Eszter (10 pont, 3 lepattanó) kosaraiara, valamint Balsay Anna (8/3 pont - 13 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó, 6 szerzett labda, 12 gólpassz) mezőnymunkájára alapozó fehérváriak, s 15 egységnyi vezetéssel fordultak a záró 10 percre. Ennek elején két és fél percig nem született kosár, s ez is a vendégek malmára hajtotta a vizet. Sőt az is, hogy a szakaszban az első 3 pontot ők szerezték, s ezzel közel 20 pontosra nőtt előnyük. A szinte kizárólag Karakó Dorina (18 pont, 15 lepattanó, 3 eladott labda), Lizák Kitti (14/12 pont, 4 lepattanó) és Kovács Orsolya (13/6 pont - 18 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó) találataira támaszkodó nyíregyháziaknak becsületükre legyen mondva, az utolsó pillanatig küzdöttek, s végül a 10 pont közelébe küzdötték vissza magukat, de nem tudták igazán szorossá tenni a találkozót.