U20: A DEAC rangadót nyert Székesfehérváron
28
2021
2021. február 28.  |  09:00
Hét mérkőzést rendeztek a héten a Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság A csoportjában. A Top7-ből a PVSK az ASE-tól szenvedett vereséget, az Alba pedig rangadót bukott a debreceni fiatalok ellen. A Szolnok a nyolcadik hely szempontjából fontos mérkőzésen győzött Kaposváron, a hazaigazoló válogatott center, Fazekas Máté pedig bemutatkozott a kecskemétieknél. Lássuk, mi történt a tegnapi fordulóban!

25. forduló

KTE-Duna Aszfalt U20 - Sopron KC U20 62-83 (11-24, 21-22, 13-22, 17-15)

A Sitku Márton (21 pont, 4 gólpassz), Csátaljai Barna (13 pont, 4 pattanó, 14 gólpassz, 5 eladott labda), Schöll Richárd (13 pont, 9 pattanó) és Popadic Miljan (22 pont, 4 gólpassz) vezette Sopron a két páratlan negyedben eldöntötte a maga javára az összecsapást. A hazaigazoló válogatott center, Fazekas Máté (25 pont, 10 pattanó), illetve Botka Botond (11 pont, 12 pattanó, 6 gólpassz) és Huszka Dániel (13 pont, 6 pattanó) fémjelezte kecskemétiek a két páros negyedben felnőttek ellenfelük szintjére, az utolsó felvonást meg is nyerték, de így sem tudták igazán szorossá tenni az összecsapást.

Egis Körmend U20 - Jászberényi KSE U20 105-60 (33-14, 31-17, 19-21, 22-8)

A listavezető, vasi piros-feketék Kiss Mátyás (33 pont, 6 gólpassz) és Balogh Máté (17 pont, 6 pattanó) vezetésével, mellettük is sok jó teljesítménynek köszönhetően könnyedén realizálták a papírformát. A Kovács Vilmos (13 pont, 10 pattanó) és Kovács Ákos (14 pont) vezette jászberényi alakulat a harmadik negyedet ugyan megnyerte, de a többi felvonásban nem tudta hozni az Egis Körmend szintjét.

Kaposvári KK U20 - Szolnoki Olaj KK U20 74-84 (21-21, 21-25, 21-21, 11-17)

Az első másfél negyed nagyon szoros játékot hozott, de inkább a Puska Bence (21 pont, 8 pattanó, 5 gólpassz, 4 eladott labda), Hajduk Attila Dominik (15 pont, 10 pattanó), Paár Márk (11 pont) és Fehér Benjamin (17 pont) fémjelezte Kaposvár vezetett, mégha minimális mértékben is. A vendég Szolnok leginkább Gilszki Erik (30 pont, 7 pattanó, 4-4 gólpassz és eladott labda), Csornai Csaba (12 pont, 11 pattanó), Nagy Dömötör (18 pont) és Frank Áron (9 pont, 7 gólpassz, 4-4 pattanó és eladott labda) jó játékának köszönhetően átvette a vezetést a félidő végére. A hazaiak nem adták fel, a harmadik negyed vége felé fordítottak, de a félidei négypontos előnyét a szakasz végére visszaállította az Olaj. A meccs a negyedik felvonás elején dőlt el, amikor a Szolnok 65-67 után egy 9-0-val végleg leszakította magáról ellenfelét, így a nyolcadik hely szempontjából fontos csatát nyert meg.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely U20 - OSE Lions U20 77-67 (14-14, 30-16, 9-15, 24-22)

Az egál első negyed után félidőre már 16 ponttal vezetett a Gosztola Gábor Donát (19 pont, 6-6 pattanó és gólpassz), Nárai Gergely András (6-6 pont és pattanó, 3 gólpassz) és Rédei Péter (14 pont, 6 pattanó, 4 gólpassz) fémjelezte Falco. A fordulás után nem adta fel az OSE, amely egészen 5 pontig zárkózott a harmadik negyedben leginkább Szabadfi Márk (15 pont, 7 pattanó) és Dokmanovic Milán (10 pont, 5 pattanó) révén. Ennél közelebb azonban már nem jutott az oroszlányi alakulat ellenfeléhez, így a szombathelyiek végül nagyobb izgalmak nélkül győztek.

Zalakerámia ZTE KK U20 - Szedeák U20 78-109 (28-33, 17-26, 20-18, 13-32)

Már a félidőben 14 ponttal vezetett a leginkább Balogh Szilárd (25 pont, 6 szerzett labda), Uros Slavcec (25 pont, 4 pattanó), Kamenik Bálint Imre (12 pont, 6 pattanó), Pinnyey Márton Ábel (18 pont, 6 pattanó), Ónodi Tamás (14 pont) és Tráser Nándor Zoltán (7 pont, 8 pattanó) jó játékára alapozó Szedeák. A harmadik negyedet hozta a Simó Bence (29 pont, 6 pattanó, 8 gólpassz, 4 eladott labda) és Csuti Kornél (23 pont, 7 pattanó) vezette ZTE. A záró felvonásban azonban hengerelt a szegedi alakulat, amely végül simán győzött.

PVSK-VEOLIA U20 - Atomerőmű SE U20 73-83 (25-23, 15-23, 11-18, 22-19)

A Kalmár Viktor extra (22 pont, 17 pattanó), valamint Heimann Gergő (12 pont), Renkecz Máté (8 pont, 12 pattanó), Verasztó Péter (16 pont, 6 pattanó) és Arnold Botond (9 pont, 5 pattanó) jó játékára építő ASE a középső két negyedben nyújtott teljesítményének köszönhetően nyerte meg ezt a mérkőzést. A Heimann Bálint (23 pont) és Villányi Benedek (17 pont) vezette PVSK jobban kezdett, a végén pedig mindent megpróbált, hogy felzárkózzon a paksiakra, de ez kevés volt ezúttal a sikerhez.

Alba Fehérvár U20 - DEAC KA U20 66-74 (21-22, 9-13, 20-21, 16-18)

Az első félidőben végig nagyon szoros volt a mérkőzés, csak a második negyed végére lépett meg 5 ponttal a Pollák Balázs (19 pont, 4 gólpassz), Fábián Szabolcs (14 pont, 9 pattanó), Balázsi Soma Bence (13 pont, 11 pattanó) és Neuwirth Bence (21 pont, 6 pattanó) vezette debreceni alakulat. A második félidőben ugyan próbált tapadni ellenfelére a Sodiq Seyi Awogbemi (15 pont, 9 pattanó) és Balsay Ádám (16 pont, 6 pattanó) vezette székesfehérvári együttes. Igazán ráijeszteni azonban nem tudott a hajdúságiakra az Alba, csak tisztes távolból követte a vendégeket, így végül ki is kapott.